, sobota 25 maja 2024
V Wojewódzka Spartakiada KGW w Wiśle - działo się!Dodaj do Facebook

V Wojewódzka Spartakiada KGW w Wiśle - działo się!

Magdalena Sałata
V Wojewódzka Spartakiada KGW w Wiśle - działo się!


V Wojewódzka Spartakiada KGW w Wiśle - działo się!


V Wojewódzka Spartakiada KGW w Wiśle - działo się!

W sobotę 7 listopada w malowniczej beskidzkiej Wiśle miała miejsce V Wojewódzka Spartakiada KGW. Wydarzenie skupiło mnóstwo aktywnych kół gospodyń wiejskich z województwa śląskiego. Wszystkie Panie z humorem i wielkim zapałem pokonywały kolejne konkurencje, a śmiechu było co niemiara! Jazda na góralce, bieg na nartach trzyosobowych, czy rzut beretem to tylko nieliczne atrakcje, które przygotowali dla gospodyń organizatorzy.

Wisła już po raz drugi miała okazję organizować Wojewódzką Spartakiadę KGW. Po raz kolejny też impreza została zaliczona do wyjątkowo udanych. Wydarzenie miało na celu motywację kół gospodyń wiejskich do ćwiczeń fizycznych, uprawiania sportu poprzez groteskowe ujęcie różnych olimpijskich konkurencji. Jak się jednak okazuje zachęcać zbytnio nie trzeba, ponieważ w tym roku do konkursu zgłosiło się tak wiele kół, że organizatorzy musieli dokonać wstępnych eliminacji. Ostatecznie w zabawie wzięło udział 20 kół z 5 powiatów: bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego, suskiego i oświęcimskiego. Całą imprezę poprowadziła niezwykle energiczna i pomysłowa Dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury - Pani Maria Bujok.

Po około 6 godzinach zmagań pierwsze miejsce zdobyły "Żabki" czyli KGW Zaborze, drugie miejsce KGW Leśna, a trzecie zajęły Panie z KGW Wisła-Głębce. W tym roku walka była bardzo wyrównana. Panie z podium otrzymały piękne puchary medale i upominki. Dodatkowa nagroda czyli tort, trafił do KGW Zaborze i Zbytków. Oficjalny gość, Burmistrz Wisły - Pan Tomasz Bujok otrzymał zadanie przedzielenia przysmaku na pół.

Spartakiadę zorganizowało Wiślańskie Centrum Kultury, Rejonowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku Białej, Rejonowa Rada Kobiet, Burmistrz Miasta Wisła, Urząd Marszałkowski wydział regionalny KSOW w Katowicach. Na trybunach zasiedli: Tomasz Bujok - Burmistrz Wisły, Przewodniczący Rady Miasta Wisły Janusz Podżorski, Paulina Gorzołka i Aleksandra Czucz - przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego, władze RZRKiOR w Bielsku Białej, redaktor ogólnopolskiego kwartalnika i portalu zrzeszającego koła gospodyń wiejskich i inne organizacje działające na rzecz polskiej wsi mojeKGW.pl. W trakcie imprezy dołączył również wicestarosta bielski Pan Grzegorz Szetyński.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama