, piątek 21 czerwca 2024
Ustroń: Woda - najtańsze lekarstwoDodaj do Facebook

Ustroń: Woda - najtańsze lekarstwo

Ustroń: Woda - najtańsze lekarstwo

Klub Zdrowia w Ustroniu działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na kolejne spotkanie, podczas którego odkryjemy niezwykłe właściwości zwykłej wody.

Mamy ją w kranie, możemy kupić w markecie czy kiosku. Ot, po prostu zwykła woda. Na co dzień nie doceniamy jej wartości, choć przecież jest nam ona niezbędna do życia.

Lecznicze właściwości wody doceniali np. starożytni Rzymianie. Świadczyły o tym m.in. rozsiane po całym Imperium Rzymskim termy i uzdrowiska. Salus per aquam ("zdrowie przez wodę") brzmi znane starożytne powiedzenie.

O tym, że starożytni mieli rację, przekonamy się na najbliższych zajęciach Klubu Zdrowia w Ustroniu. O zaletach hydroterapii opowie prelegentka Lidia Jantos. Dowiemy się, na co może pomóc zimna, a na co ciepła woda oraz jak korzystać z jej dobrodziejstw. Przekonamy się, że hydroterapia to najtańsze i najzdrowsze lekarstwo, które zawsze mamy w zasięgu ręki.

Spotkania o zdrowiu w Ustroniu odbywają się w czwartą środę miesiąca. Na poprzednim spotkaniu klubu fizjoterapeutka Dorota Bar opowiedziała uczestnikom o przyczynach bólu kręgosłupa. Jak się okazuje, duże znaczenie mają nasze codzienne nawyki podczas wstawania z łóżka, czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. Co ciekawe, najbardziej obciążająca postawą dla kręgosłupa, jest postawa siedząca.

W programie spotkania o wodzie, oprócz ciekawej prelekcji, będzie także degustacja smacznych potraw wegetariańskich oraz możliwość zmierzenia ciśnienia krwi. Chętnym wolontariusze pomogą w obliczeniu indeksu masy ciała (BMI). Będzie można także zakupić książki o tematyce zdrowotnej.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Ustroniu odbędą się w środę, 22 maja, o godzinie 17:30 w Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Partyzantów 2. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia: www.kluby-zdrowia.chsch.pl

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej: www.zdrowie.chsch.pl

Złóż dar na działalność dobroczynną:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Ustroń
ul. Długa 49
43-450 Ustroń
konto: 26 1240 1994 1111 0010 3045 8599
z dopiskiem: "filia Ustroń"

Możesz skorzystać z przelewu online: http://www.chsch.pl/zloz_dar/filie/ustron/

Tekst: Justyna Libera

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama