, sobota 9 grudnia 2023
Uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania przemierzali Łotwę!Dodaj do Facebook

Uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania przemierzali Łotwę!

SOiZ CIESZYN
Uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania przemierzali Łotwę!


Uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania przemierzali Łotwę!


Uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania przemierzali Łotwę!


Uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania przemierzali Łotwę!

Już po raz piąty, uczniowie szkoły Organizacji i Zarządzania podróżowali po Europie w ramach projektu Comenius: "Przedsiębiorcza Młodzież w Europie bez Granic", gdzie z zapałem uczestniczyli w zajęciach oraz warsztatach, wspierających praktyczną naukę ekonomii, w łotewskim miasteczku Karsava.

- Nasi uczniowie: Monika Maciejczyk, Katarzyna Pydych oraz Paula Brachaczek reprezentowały szkolne miniprzedsiębiorstwo SMW - SOiZ Może Wszystko, które zajmuje się produkcją pinów, tzw. przypinek na różne okazje. Uczniowie z siedmiu krajów: Belgii, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Łotwy, Niemiec oraz Polski przedstawili raporty z postępów w prowadzeniu szkolnych przedsiębiorstw, dzięki którym uczniowie mogli nie tylko udoskonalić swoje umiejętności językowe ale również autoprezentacji. Podczas wymiany, uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych Body Language, gdzie zadaniem uczniów było rozpoznawanie rozmaitych znaków, charakterystycznych dla każdego z krajów partnerskich. Podczas spotkania, łotewska firma przeprowadziła wyniki analizy swojego rynku pracy, warsztaty z produkcji swojego produktu - gwizdków wykonanych z gliny, które następnie zostały ręcznie pomalowane - wylicza koordynatorka projektu Natalia Piekarek.

Polska szkoła przedstawiła analizę SWOT, która jest istotnym elementem na każdym etapie prowadzenia każdego przedsiębiorstwa. Uczestnicy musieli wykonać analizę SWOT na podstawie firmy NIKE oraz STARBUCKS. Warsztaty odbywały się w mieszanych międzynarodowych grupach, gdzie uczestnicy mogli się wykazać kreatywnością. - Łotwa to kraj do którego nie wybieramy się na słoneczne wakacje, dlatego cieszę się, że mogłam ją zobaczyć, doświadczyć łotewskiej kultury, spróbować łotewskiego jedzenia - wspomina Monika Maciejczyk, uczestniczka wymiany.

Podczas wymiany na Łotwie, szkole miniprzedsiębiorstwo pozyskało nowe zlecenia na realizację pinów. - Udało się nam pozyskać klienta z Belgii, naszej szkoły partnerskiej, który złożył zamówienie na 250 sztuk! Już za niecałe 2 tygodnie wybieramy się do Turcji, gdzie odbędzie się podsumowanie dwuletniej współpracy siedmiu państw nad projektem "Przedsiębiorcza Młodzież w Europie bez Granic" - dodaje Tomasz Chwast, drugi opiekun wyjazdu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama