, sobota 21 maja 2022
Świynto Dziedziny w Zamarskach za nami!Dodaj do Facebook

Świynto Dziedziny w Zamarskach za nami!

Klaudiusz Zawada
Świynto Dziedziny w Zamarskach za nami!

fot. Edward Figna


Świynto Dziedziny w Zamarskach za nami!

fot. Edward Figna


Świynto Dziedziny w Zamarskach za nami!

fot. Edward Figna


Świynto Dziedziny w Zamarskach za nami!

fot. Edward Figna


Świynto Dziedziny w Zamarskach za nami!

fot. Edward Figna

Sobota, 20 czerwca br. minęła pod znakiem występów, koncertów i wspólnej zabawy, a wszystko za sprawą Świynta Dziedziny, który po raz pierwszy zorganizowano w Zamarskach.

Imprezę rozpoczął kolorowy pochód, w którym można było podziwiać zamarskie przedszkolaki, uczniów szkoły podstawowej, Dziecięcy Zespół Świetliki oraz mażoretki "Cieszyńskie Gwiazdeczki". Nim przybyła publiczność mogła zobaczyć popisy najmłodszych artystów Dziecięcy Zespół Świetliki wykonał pieśń "Pochwała Zamarsk" (sł. Erwin Cienciała, muz. Michał Wódz), a następnie sołtys Klaudiusz Zawada oraz wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski oficjalnie rozpoczęli "Świynto Dziedziny" życząc wszystkim radosnej zabawy do białego rana.

Po występach młodych artystów przyszedł czas na koncerty i to na bardzo wysokim poziomie. Jako pierwszy na scenie pojawił się Jacek Dewódzki z zespołem Revolucja, który porwał publiczność do wspólnego śpiewu znanych przebojów grupy Dżem. Po godzinnej dawce blues rocka zamarską sceną zawładnął Bevin, czyli grupa muzyczna Mariusza Śniegulskiego ze Skoczowa. Młodzi artyści wykonali kilkanaście polskich i zagranicznych przebojów. Trzecim zespołem była grupa Fenix-56 z Cieszyna. Energetyczna muzyka młodych artystów przeciągnęła uwagę młodzieży, która szalała pod sceną. Na zakończenie koncertowej części zamarskiego święta na scenie pojawił się Tomasz Wolak Rock Band, który jak sama nazwa wskazuje zespół dał mocno rockowy koncert. Publiczność mogła usłyszeć niesamowitą solówkę, którą na perkusji wykonał Wiktor Kierzkowski. Po tych wszystkich koncertowych emocjach przyszedł czas na zabawę taneczną, którą poprowadził zespół Max Trio z Chybia. Wspólna zabawa trwała do godz. 1.00 w nocy.

Oprócz muzycznych atrakcji nie obyło się bez smacznej strefy kulinarnej, gdzie każdy mógł zasmakować potraw z grilla, placków z blachy, oscypków, a także kołaczy, gofrów i lodów. Na najmłodszych czekała strefa rekreacyjna. W ogródku malucha rozdawano balony, organizowano różne konkursy i przejażdżki kucykiem. Nie małą atrakcją było również jojo z herbem wsi przygotowane specjalnie na zamarskie Świynto, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę parku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama