, sobota 3 czerwca 2023
Strumieńscy gimnazjaliści w działaniuDodaj do Facebook

Strumieńscy gimnazjaliści w działaniu

UM Strumień
Chcą pomagać i uczyć się współpracy. W Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu działa 8-osobowa grupa młodzieży "Wolontariaci". Gimnazjalistki raz w tygodniu spotykają się z młodzieżą niepełnosprawną i przez zajęcia plastyczne integrują się.

Wolontariuszkom towarzyszy Katarzyna Broda-Firla, która wprowadza uczestników zajęć w świat różnych technik malarskich. Młodzież do tej pory wspólnie malowała na koszulkach, szkle czy tworzyła metodą batikową. Osobą wspierającą zespół jest coach grupy Agnieszka Baron.

- Wszystkim obecnym takie zajęcia sprawiają ogromną radość. To nie tylko rozwijanie swoich pasji i poszerzanie umiejętności malarskich, ale także nauka współpracy z osobami niepełnosprawnymi - mówi Paulina Biaduń, koordynator grupy Wolontariaci - Dzięki takim osobom można nauczyć się bezinteresowności, wrażliwości i poszanowania dla osób, od których część społeczeństwa się odizolowuje.

Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu funduszy europejskich pozyskanych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Projekt ma zakończyć się w czerwcu, ale jego uczestnicy już planują zajęcia w następnym roku szkolnym.

Zapraszamy również na blog prowadzony przez grupę Wolontariaci.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama