, niedziela 10 grudnia 2023
Niezwykła historia z ciepłym Happy EndemDodaj do Facebook

Niezwykła historia z ciepłym Happy Endem

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem"
Od 2001 roku Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem" prowadzi dom dla osób bezdomnych czyli Centrum Edukacji Socjalnej. Naszym mieszkańcom oferujemy tam pomoc w zakresie schronienia, wyżywienia, wsparcie w procesie leczenia odwykowego, pomoc w przyuczeniu do zawodu oraz szereg innych działań. CES jest zaledwie jednym z obszarów pomocy jaką zajmujemy się od 19 lat. Nie udawałoby się nam pomagać osobą będącym w bardzo trudnej sytuacji życiowej gdyby nie wsparcie Stowarzyszenia ze strony osób fizycznych, firm, instytucji oraz wolontariuszy.

Najpilniejszą potrzebą w październiku okazał się piec gazowy na rzecz mieszkańców Centrum Edukacji Socjalnej dla osób bezdomnych. Od dłuższego czasu był naprawiany, ale wszyscy mieli nadzieję, że jeszcze ten jeden sezon posłuży. Niestety jego czas dobiegł końca i jak zwykle w takich sytuacjach piec odmówił posłuszeństwa właśnie wtedy gdy temperatury z dnia na dzień spadały.

Na co dzień robimy wszystko by zabezpieczyć potrzeby naszych mieszkańców. Staramy się by osoby bezdomne nie czuły się u nas jak w noclegowni lecz by CES był dla nich prawdziwym domem. Nie ma u nas szczególnych luksusów, ale zawsze było bezpiecznie, przytulnie i ciepło. Kupno nowego pieca to był dla Stowarzyszenia ogromny wydatek. Zarząd Stowarzyszenie wystosował więc szereg gorących próśb do wielu firm oraz osób prywatnych z prośbą o darowiznę pieca dla mieszkańców. Pozytywnie na ten apel odpowiedziała Firma Klimosz, która od wielu lat jest sprawdzoną marka na rynku techniki grzewczej w Polsce i w Europie.

Przedsiębiorstwo jest jednym z największych dystrybutorów kotłów żeliwnych na paliwo stałe Viadrus oraz kotłów automatycznych na eko-groszek i biomasę Klimosz. Więcej informacji o Firmie na stronie www.klimosz.pl. Prowadzą również Folvark Klimosz w Pogwizdowie. Właścicielami obiektu są znani na Śląsku mecenasi kultury Państwo Mirosław i Bożena Klimoszowie, którzy wspierają społeczność lokalną w wielu obszarach i w listopadzie dzięki nim w domu dla osób bezdomnych na ul. Kasztanowej jest już ciepło.

Serdecznie podziękowania w imieniu mieszkańców oraz pracowników za ogromną życzliwość i wsparcie kierujemy na ręce Pani Bożeny oraz Mirosława Klimoszów, którzy z życzliwością i ogromnym zrozumieniem wyszli naprzeciw tej trudnej sytuacji i podarowani nam nowy piec.

To firma o gorącym i wielkim sercu! Stowarzyszenie na co dzień boryka się z licznymi trudnościami, ale robimy wszystko by pieniądze, a raczej ich brak nie hamował nas w niesieniu pomocy. Już dawno przekonaliśmy się, że bez bezinteresownego wsparcia wielu fantastycznych osób nasza praca nie byłaby możliwa i nie przynosiłaby korzyści osobom potrzebującym. Dlatego w imieniu pracowników, jak również mieszkańców Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem" zwracamy się z serdecznymi podziękowaniami do państwa Bożeny i Mirosława Klimoszów.

Nieoceniona była również pomoc Pana Damiana Pioruna, który umożliwił nawiązanie współpracy z Zarządem Firmy Klimosz i monitorował całe przedsięwzięcie dotyczące darowizny pieca na rzecz mieszkańców Centrum Edukacji Socjalnej. To wspaniała Firma, której wsparcie jest dla nas bardzo znaczące. Zwróciliśmy się do nich z prośbą w najgorszym dla nich momencie - sezon grzewczy. Udało nam się nawiązać współpracę i dziś nasi mieszkańcy nie czują chłodu! Dlatego polecamy Folvark Klimosz. Może planujecie w przyszłym roku jakieś uroczystości. Folvark Klimosz zajmuje się organizacją wesel, komunii, chrzcin, roczków, urodzin, studniówek, potańcówek, szkoleń, konferencji, pokazów oraz warsztatów. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z ofertą tego wyjątkowego miejsca na stronie folvark.klimosz.pl

- Cieszymy się, że ta bardzo trudna sytuacja zakończyła się ciepłym Happy Endem. To doświadczenie uświadomiło wszystkim, że potrzebujemy siebie nawzajem więc naprawdę warto Być Razem. W imieniu naszych pracowników oraz mieszkańców serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierają naszą działalność oraz z okazji nadchodzących Świąt życzymy Wszystkim Państwu w szczególności ciepłej atmosfery w gronie najbliższych - mówi Katarzyna Zych, prezes Stowarzyszenia.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem" znajdziecie na stronie www.bycrazem.com

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama