, piątek 21 czerwca 2024
Mercure Cieszyn: Zrównoważony rozwój i pomoc potrzebującymDodaj do Facebook

Mercure Cieszyn: Zrównoważony rozwój i pomoc potrzebującym

SM
W czwartek, 7 maja Hotel Mercure Cieszyn wraz z gośćmi i Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej „Być Razem” świętował Dzień Ziemi. Motywem przewodnim działań była redukcja ilości odpadów, ponowne „życie” przedmiotów i materiałów oraz recykling czyli 3 x R (reduce – reuse i recycle).

W programie imprezy znalazły się warsztaty dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem zużytego papieru, drewna, kartonu i szkła (decoupage, biżuteria, origami), gry i zabawy dla dzieci, wystawa prac recyklingowych wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem", degustacja owocowych i warzywnych koktajli oraz stoisko do wymiany książek dla dzieci. Impreza mająca na celu uświadomienie jak ważne dla środowiska jest ograniczanie i przetwarzanie odpadów zakończyła się wspólnym ogniskiem.

Akcja przeprowadzona w ogrodzie Hotelu Mercure Cieszyn miała za zadanie poszerzenie wiedzy dzieci, pracowników hotelu oraz zaproszonych gości na temat możliwości zmniejszenia ilości wytwarzanych przez nas śmieci i odpadów. Dodatkowo czwartkowe spotkanie było kolejną okazją do zwrócenia uwagi na działalność Stowarzyszenia "Być Razem", które wytwarzając i sprzedając np. elementy dekoracyjne powstałe poprzez ponowne wykorzystanie i przetworzenie odpadów nie tylko daje wspaniały przykład, ale chroni nasze środowisko naturalne , a tym samym wspiera osoby najbardziej potrzebujące związane np. z Ośrodkiem Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, czy też Domem Matki i Dziecka "Słonecznik".

- Program Zrównoważonego Rozwoju PLANET21 wpisany jest w politykę wszystkich hoteli wchodzących w skład grupy Accor. Obejmuje on 7 filarów takich jak zdrowie, środowisko naturalne, emisję dwutlenku węgla, innowacje, rozwój lokalny, pracę i dialog. W ramach tej strategii hotel Mercure Cieszyn podejmuje wiele lokalnych inicjatyw służących najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Jak można zauważyć współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej "Być Razem" przynosi korzyści na wielu płaszczyznach - poszerzenie wiedzy, dzielenie się doświadczeniami oraz uwrażliwianie na potrzeby innych. Kolejny raz udowodniliśmy, że pomoc płynąca z głębi serca jest magnesem do przekraczania wszelkich granic, a to w dzisiejszych czasach jest bardzo cenne - wyjaśnia Ilona Porwoł, dyrektor hotelu Mercure Cieszyn.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama