, piątek 26 kwietnia 2024
Kolejne świetne występy Cieszyniaków w Mistrzostwach Śląska Open w pływaniu!

MTP Delfin Cieszyn

4 i 5 grudnia Gliwicka Pływalna Olimpijczyk gościła aż 380 zawodników i zawodniczek Województwa Śląskiego. Nasz klub oraz miasto Cieszyn dumnie reprezentowali Marcin Chrapek, Bartłomiej Witoszek oraz Kacper Stoszek.

W starciu z czołówką Śląskiego pływania nasi zawodnicy ponownie byli świetnie przygotowani do zawodów zdobywając łącznie 7 medali. Dwa złote, dwa srebrne oraz 2 brązowe medale, w dodatku Kacper Stoszek wywalczył dodatkowo brązowy medal w kategorii OPEN oraz wygrał puchar dla najlepszego zawodnika Mistrzostw Śląska w kategorii 15 latków.

Wyniki naszych zawodników:

• Marcin Chrapek (kat. 16-18 lat) - Srebrny medal na 400 dowolnym 4:08.06. Brązowy medal na 200 dowolnym 1:57.19. Brązowy medal na 1500 dowolnym 16:58.37. Ponadto warty do zanotowania świetny czas na 100 dowolnym 53.20.
  • Bartłomiej Witoszek (kat. 16-18 lat) - Mimo, iż Bartek nie zdobył medalu warto wspomnieć, że wszystkie jego starty zakończyły się miejscami w pierwszej 10tce Śląska i pobił wszystkie Rekordy klubu. 50 klasycznym 31.35, 100 klasycznym 1:08.85, 200 klasycznym 2:34.32.
  • Kacper Stoszek (kat. 15 lat) - Puchar dla najlepszego zawodnika 15 latków za sumę punktów FINA w dwóch konkurencjach. Złoty medal na 1500 dowolnym 16:26.98. Ten czas dał także Kacprowi BRĄZOWY medal w kategorii OPEN (Seniorów - czyli został trzecim najlepszym pływakiem na Śląsku na 1500 dowolnym bez podziału na kategorie wiekowe!). Ponadto Złoty medal na 400 dowolnym 4:09.77 oraz Srebrny na 200 grzbietowym 2:10.74.
  • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie