, poniedziałek 27 maja 2024
Jak jaskółka zwiastująca wiosnę
Brak przejścia dla pieszych na ulicy Regera, niezabezpieczone kostką integracyjną tzw. „jeżykiem” przejście dla pieszych na wysokości Delikatesów spożywczych. fot: PixabayDodaj do Facebook

Jak jaskółka zwiastująca wiosnę

Iwona Czarniak
Brak przejścia dla pieszych na ulicy Regera, niezabezpieczone kostką integracyjną tzw. „jeżykiem” przejście dla pieszych na wysokości Delikatesów spożywczych. Niezabezpieczone taką kostką przystanki autobusowe przy ul. Garncarskiej i ul. Kochanowskiego to tylko niektóre z miejsc, na jakie przedstawiciele niewidomych zwrócili uwagę burmistrzowi Cieszyna, dyrektorowi cieszynskiego Zarządu Dróg oraz radnym.

Były wizje lokalne, po których padła obietnica, jaką w imieniu urzędu miasta złożył Zarząd Dróg w Cieszynie, że dla zapewnienia bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych przejścia dla pieszych oraz dwa główne przystanki zostaną przystosowane tak, aby niewidomy idący z laską bezpiecznie dotarł z przystanków do siedziby Koła PZN mieszczącej się przy ul. Srebrnej.
Pojawiła się również obietnica usunięcia niebezpiecznie usytułowanych znaków drogowych i wypuszczenie ich z murów budynków.

To tylko niektóre ze zgłoszonych nieprawidłowości, na usunięcie, których osoby z dysfunkcją wzroku czekały dość długo i tak jak jaskółki pojawiają się na wiosnę, tak z nadejściem wiosny pojawiło się prawidłowe zabezpieczenie przejścia na ul. Garncarskiej, a było ono szczególnie niebezpieczne, ponieważ po usunięciu krawężników nie można było wyczuć, kiedy kończy się chodnik a zaczyna jezdnia.

W realizacji jest już miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych, o które do Burmistrza miasta wystąpił Polski Związek Niewidomych. Podczas rozmowy telefonicznej Dyrektor Zarządu Dróg pan Sosin zapewnił mnie, że potrzebne zmiany będą realizowane sukcesywnie w oparciu o konsultacje ze środowiskiem niewidomych.Będziemy na bieżąco śledzić postępy prac.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama