, czwartek 29 luty 2024
Cieszyn z myślą o seniorach
Miasto Cieszyn już 10 maja br. ogłosi konkurs na samodzielne stanowisko ds. osób starszych i niepełnosprawnych. fot: arch. SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn z myślą o seniorach

red.
Miasto Cieszyn przygotowuje się do powstania „Polityki senioralnej Gminy Cieszyn w latach 2018-2022”. W związku z tym poszukiwany będzie kandydat na samodzielne stanowisko ds. osób starszych i niepełnosprawnych.

Potrzeba funkcjonowania tego stanowiska wynika z coraz większej roli, jaką seniorzy odgrywają w Cieszynie. Powiększa się również liczba zadań, które są realizowane na rzecz najstarszego pokolenia. To z kolei wymaga sprawnej koordynacji. Dlatego Miasto Cieszyn już 10 maja br. ogłosi konkurs na wspomniane wcześniej stanowisko. Zasadniczym kryterium oceny kandydatów będzie opracowanie planu działania polityki senioralnej na lata 2018-2022. Powinna ona uwzględniać zarówno potrzeby osób starszych niezdolnych do samodzielnego funkcjonowania, jak również tych, którzy nie tylko mogą, ale chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Działania powinny być nakierowane również na tworzenie odpowiedniej infrastruktury dostosowanej do osób starszych i niepełnosprawnych – dróg, chodników, miejsc odpoczynku i rekreacji. Warto pamiętać o organizacji różnorodnych spotkań kreujących aktywność osób starszych, które nie będą zamykały ich w swojej grupie pokoleniowej, a otworzą na relacje międzypokoleniowe.

Kandydaci będą mogli zgłaszać opracowane przez siebie plany od 10.05.2018 r. do 01.06.2018 r. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 07.06.2018 r. Na stronie www.um.cieszyn.pl w zakładce „Polityka senioralna” można zapoznać się z dotychczasowymi programami realizowanymi na rzecz osób starszych w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama