, niedziela 26 maja 2024
Wydarzenia i kultura na weekend: Co się dzieje z moim domowym archiwum?
Spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej” odbędzie się w piątek 27 grudnia 2019 roku o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej. fot: kc-cieszyn.plDodaj do Facebook

Wydarzenia i kultura na weekend: Co się dzieje z moim domowym archiwum?

MM
Po świętach, a przed Nowym Rokiem warto skorzystać z propozycji na kulturalne zakończenie roku! W programie wydarzeń znajdziecie m.in. świąteczne koncerty, spotkania oraz nowości filmowe w kinie Piast w Cieszynie oraz Teatrze Elektrycznym w Skoczowie.

26 GRUDNIA

Strefa Białych Świąt w Wiśle

Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na dwudniową imprezę zatytułowaną "Strefa Białych Świąt", w ramach której od czwartku do niedzieli odbędzie się szereg koncertów kolędowych, zaplanowanych głównie w wiślańskich kościołach zlokalizowanych w centrum miasta. Koncert inauguracyjny odbędzie na wiślańskim rynku. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Szczegółowy program:

• 26 grudnia (czwartek), godz. 15:00, Plac Hoffa - wiślański rynek, wystąpią: Antosia Kraszewska, Grupa śpiewacza "Wańcy", Tarnogórski Big Band

• 27 grudnia (piątek), godz. 17:00, Kościół Ewangelicko-Augsburski w Wiśle Centrum, wystąpią: Estrada Regionalna "Równica", młodzi muzycy ze Społecznego Ogniska Muzycznego im. J. Drozda i Szkoły Muzycznej w Wiśle

• 28 grudnia (sobota), godz. 18:00, Kościół Rzymskokatolicki w Wiśle Centrum, wystąpią uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego im. J. Drozda w Wiśle

• 29 grudnia (niedziela), godz. 17:00, Kościół Ewangelicko-Augsburski w Wiśle Centrum, wystąpią: chórek dziecięcy "Vivit" z Wisły Centrum, grupa śpiewacza Stejizbianki, grupa śpiewacza Tkocze, kapela Borowiczka

27 GRUDNIA

Żółknie, kruszy się… – co się dzieje z moim domowym archiwum?!…

Ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej” poświęcone zostanie tematyce papierowego podłoża, więc tym razem nie treść, a materiał dokumentów piśmienniczych stanie się przedmiotem rozważań. O przyczynach i skutkach, metodach zapobiegania i ratowania w skali mikro i makro opowiedzą Łucja Brzeżycka i Anna Fedrizzi-Szostok. Podczas spotkania będzie można skorzystać z opinii konserwatorów i zbadać stan swoich dokumentów, a nawet samodzielnie sprawdzić ich zakwaszenie. Na żywo zaprezentowany zostanie jeden z zabiegów masowej konserwacji, jakim jest laminacja, a niewielkie dokumenty będzie można przy okazji wzmocnić. Prezentacja odbędzie się w piątek 27 grudnia 2019 roku o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej. Wstęp wolny.

Koncert kolęd "Bóg się rodzi..."

Miejski Dom Kultury "Prażakówka" w Ustroniu zaprasza na koncert kolęd "Bóg się rodzi...", w wykonaniu Estrady Ludowej "Czantoria" pod artystycznym kierownictwem Danuty Zoń-Ciuk, który odbędzie się w piątek, 17 grudnia, o godz. 17:00 w sali widowiskowej ustrońskiego MDK. Wstęp wolny.

28 GRUDNIA

Panu Naszemu - Dzień Dobry

Beskidzki Dom Zielin "Przytulia" z Brennej zaprasza na koncert pt. "Panu Naszemu - Dzień Dobry", który odbędzie się w sobotę, 28 grudnia o godz. 19:00. - Na zakończenie roku zawita w "Przytulii" zespół pochodzący z Bielska-Białej, który specjalnie dla Was zagra najpiękniejsze kolędy i pastorałki w akustyczno-folkowych aranżacjach. Będzie to również wspaniała okazja by wspólnie zaśpiewać - przekonują organizatorzy koncertu. Bilety w cenie: 20 zł do nabycia w "Przytulii".

Dzieci Śpiewają Kolędy

Towarzystwo Ewangelickie im. ks. Franciszka Michejdy w Cieszynie zaprasza na koncert "Dzieci Śpiewają Kolędy", który odbędzie się w sobotę i w niedzielę (28 i 29 grudnia) o godz. 16:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W sobotę wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego, a w niedzielę młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego.

Koncert Świąteczny "Lunatyp Trio"

W sobotę, 28 grudnia o godz. 18:00 w cieszyńskim hotelu Liburnia odbędzie się świąteczny koncert w wykonaniu "Lunatyp Trio". Wstęp do koncertu wykona Amatorska Grupa Gitarowa. Bilety w cenie: 15 zł do nabycia przed koncertem.

29 GRUDNIA

VIII Pogórskie Kolędowanie z Maciejem Miecznikowskim

Parafia rzymsko-katolicka Najświętszej Marii Panny Królowej Polski zaprasza na VIII Pogórskie Kolędowanie z Maciejem Miecznikowskim, które odbędzie się w niedzielę, 29 grudnia o godz. 17:00 w kościele rzymsko-katolickim p.w. NMP Królowej Polski (ul. Bielska 148). Wstęp wolny.

W weekend idź do kina!

Repertuar kina Piast w Cieszynie

27-30 grudnia ŚNIEŻNA PACZKA, godz. 14:00, bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

Porywająca komedia o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół, którzy muszą połączyć siły w walce z podbiegunowym złoczyńcą. Swifty, polarny lis, pracuje na arktycznej poczcie, ale marzy skrycie o karierze psa-kuriera, która zwyczajowo przypisana jest psom husky. Pewnego dnia, by udowodnić swe niezwykłe umiejętności postanawia osobiście dostarczyć przesyłkę do odległego adresata. U celu Swifty odkryje, że odbiorcą przesyłki jest ekscentryczny mors, który planuje roztopienie arktycznych lodów, by zatopić świat i zyskać nad nim absolutną władzę. Swifty musi skrzyknąć swych najdzielniejszych przyjaciół, by pokrzyżować te podstępne plany i pokazać światu, że nie warto zadzierać z listonoszem i jego ekipą lodowcową.

27-30 grudnia FUTRO Z MISIA, godz. 15:45, 17:45, bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

Boss podhalańskiej mafii, o wiele mówiącej ksywie Nerwowy, jest wściekły. To akurat w jego przypadku normalne, bo facet z natury nie jest oazą spokoju, ale tym razem ma naprawdę dobry powód. Jego ludzie podczas brawurowej akcji ukradli z komisariatu w Tczewie 120 kilogramów ziołowej herbatki. Po cholerę gangsterom ziołowa herbatka? No właśnie. W policyjnym magazynie miała być marihuana, ale ktoś ubiegł zakopiańskich zakapiorów i zwiał z towarem. Całej sprawie bacznie przyglądają się agenci Dzik i Żubr z CBŚ, którzy podejrzewają przekręt na wojewódzką skalę. Tymczasem na Pomorzu ktoś handluje doskonałej jakości „trawką”…

27-30 grudnia OFICER I SZPIEG, godz. 19:45, bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

ilm opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego nadożywocie za zdradę ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu,wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane.Wbrew naciskom przełożonych Picquart postanawia za wszelką cenę ujawnić prawdę.Konsekwencją jego ryzykownych poczynań może być nie tylko zaprzepaszczenie błyskotliwie rozpoczętej kariery, ale i wielki międzynarodowy skandal zdolny odmienić bieg historii.

Repertuar Teatru Elektrycznego w Skoczowie

27-29 grudnia Kraina lodu 2, godz. 17:00, bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie?

27-29 grudnia Nieplanowane, godz. 19:00, bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Abby Johnson, byłej działaczki organizacji Planned Parenthood, organizacji non-profit zajmującej się m.in. propagowaniem świadomego rodzicielstwa, edukacji seksualnej oraz dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji. Johnson pracowała w klinice Planned Parenthood w rodzinnym Teksasie, jednak zrezygnowała z tej pracy w 2009 roku,mimo iż od pięciu lat piastowała intratne stanowisko na szczeblu dyrektorskim. Kobieta pod wpływem dramatycznych doświadczeń zmieniła swe przekonania i dołączyła do ruchów antyaborcyjnych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama