, wtorek 5 marca 2024
Wojciech Wandzel i skoczowscy pasjonaci fotografii pochwalą się swoimi pracami.
Uczestnicy Skoczowskich Warsztatów Fotograficznych. fot: Wojciech WandzelDodaj do Facebook

Wojciech Wandzel i skoczowscy pasjonaci fotografii pochwalą się swoimi pracami.

JAKUB MARCJASZ
Wojciech Wandzel i skoczowscy pasjonaci fotografii pochwalą się swoimi pracami.

Uczestnicy warsztatów to osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, wykonujące na co dzień różne zajęcia. fot. Wojciech Wandzel


Wojciech Wandzel i skoczowscy pasjonaci fotografii pochwalą się swoimi pracami.

- Po dwóch spotkaniach poczułam jakbyśmy znali się od zawsze - mówi Marta Sepelak. fot. Wojciech Wandzel


Wojciech Wandzel i skoczowscy pasjonaci fotografii pochwalą się swoimi pracami.

Warsztaty to również okazja do wspólnuch wyjazdów. fot. Wojciech Wandzel


Wojciech Wandzel i skoczowscy pasjonaci fotografii pochwalą się swoimi pracami.

Zdjęcie uczestników Skoczowskich Warsztatów Fotograficznych będzie można zobaczyć w skoczowskim ARTadresie już od 4 stycznia. fot. mat. pras.

To osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, wykonujące na co dzień różne zajęcia, które połączyła jedna pasja - pasja do fotografowania. Już w środę uczestnicy Skoczowskich Warsztatów Fotograficznych zaprezentują swoje prace podczas wernisażu w ArtAdresie. Będzie to również okazja do zobaczenia portretów wykonanych przez prowadzącego zajęcia Wojciecha Wandzla.

Skoczowskie Warsztaty Fotograficzne to cykl wykładów prowadzonych przez fotografa Wojciecha Wandzla, w trakcie których uczestnicy mają okazję poznać zagadnienia związane z kompozycją, ekspozycją, pos produkcją oraz prezentacją zdjęć. Zdobytą wiedzę wykorzystują później w praktyce nie tylko w studio, ale i podczas wyjazdów w plener. Wszyscy jednak podkreślają, że nie to czyni tych zajęciami tak wyjątkowymi, jak to, że w ich trakcie panuje naprawdę niecodzienna atmosfera.

Wokół Wojciecha Wandzla (fotografa, m.in. członka Związku Polskich Fotografów Przyrody, laureata licznych konkursów fotograficznych oraz oficjalnego fotografa Krakowskiego Biura Festiwalowego) zgromadziła się grupa kilkudziesięciu osób, które połączyła wspólna pasja jaką jest fotografowanie. To osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, wykonujące na co dzień różne zajęcia. Większość z nich przyszła na zajęcia, bo po prostu chciała nauczyć się robić jeszcze lepsze zdjęcia. Dla innych, jest to okazja do oderwania od codziennych zajęć i znalezienia chwili tylko dla siebie.

Piotr Kulisz, który pracuje w Teksidzie mówi, że przez wiele lat jego pasją był ogród i to jemu poświęcał każdą wolną chwilę. Fotografowanie pojawiło się przez przypadek cztery lata temu. - Przyszedłem na warsztaty, bo chciałem nauczyć się robić dobre zdjęcia. Tak mnie to jednak wciągnęło, że pasjonuję się tym do dziś - opowiada. A fotografowanie stało się jego nowym hobby. - Zawsze wydawało mi się, że nie mam cierpliwości, a teraz potrafię stać w jednym miejscu i czekać na coś trzy godziny. To mnie odpręża, to jest to, co odkryłem dzięki fotografowaniu - dodaje. Znajomi Piotra mówią, że jest mistrzem makrofotografii. Jednym z jego ostatnich sukcesów to zwycięstwo w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Rybacką Żabi Kraj. Laureatami zresztą w tym konkursie jest również dwójka innych uczestników warsztatów: Barbara Karnas oraz Radek Krzempek. Takich przykładów można znaleźć więcej. Kilkoro z biorących udział w warsztatach na co dzień współpracuje również z portalem gazetacodzienna.pl fotografując dla nas najważniejsze wydarzenia w regionie.

Udział w warsztatach to nie tylko okazja do poprawienia swoich fotograficznych umiejętności. Marta Sepelak pochodzi z Dolnego Śląska. Dzięki zajęciom szybciej zaaklimatyzowła się w Skoczowie, gdzie obecnie mieszka. - Po dwóch spotkaniach poczułam jakbyśmy znali się od zawsze. Łączy nas jedna pasja i myślę, że wszyscy, którzy tutaj przychodzą, czują podobnie - mówi i podkreśla, że dzięki wspólnym wyjazdom w plener mogła zobaczyć miejsc na Śląsku Cieszyńskim, których w zwykłych okolicznościach pewnie by nie zobaczyła. Marta szczególnie lubi fotografować ludzi. - Staram się zwrócić uwagę na to, co dana osoba ma wyjątkowego w sobie - opowiada. Czym jest dla niej robienie zdjęć? - Wielką, fascynującą przygodą. Dzięki temu mogę znaleźć się w miejscach i poznać ludzi, których pewnie nigdy bym nie zobaczyła - stwierdza. Podobne słowa można usłyszeć od zdecydowanej większości uczestników fotograficznych zajęć.

Piotr i Marta wspólnie z 28 innymi uczestnikami warsztatów będą mieli teraz okazję do zaprezentowania swoich zdjęć. Już w środę, 4 stycznia, o godz. 18.00 w skoczowskim ArtAdresie Rynek 18 odbędzie się wernisaż wystawy "Dwa w Jednym". Będzie to połączenie dwóch prezentacji: zdjęć wykonanych przez uczestników Skoczowskich Warsztatów Fotograficznych oraz ich portretów autorstwa Wojciecha Wandzla. Dzięki temu, oglądający będą mieli okazję zobaczyć autora zdjęć zaraz obok jego prac. - Chciałem uchwycić uśmiechnięte twarze, tak, aby oglądający poczuł pozytywną energię. Energię, którą czują ludzie, kiedy mają w swoich rękach aparat - mówi o swoich portretach Wandzel.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wystawa ekstra!! warta zobaczenia i polecenia

Jak się nie umie robić zdjęć to sie kupuje "rybie oko" ;P

plakat denny, infantylny

Łubu dubu...

jest pasja, są emocje, są zdjęcia!
zazdroszczę uczestnikom warsztatów, że mogli tego doświadczyć
myślę, że wystawa będzie wyjątkowa, zapowiada to plakat i artykuł

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama