, środa 24 lipca 2024
Wisła: Noc Świętojańska z góralskimi kapelami
Do Drewutni zjechało w sumie 5 kapel góralskich. fot. Adam Szotkowski Dodaj do Facebook

Wisła: Noc Świętojańska z góralskimi kapelami

KK, zdjęcia: ADAM SZOTKOWSKI
Noc Kupały, zwana inaczej Nocą Świętojańska, to najkrótsza noc w roku. W wielu miejscach w regionie to okazja do spotkania. W Wiśle tradycyjne puszczanie wianków i zabawa przy muzyce góralskich kapel odbyła się w karczmie regionalnej w Drewutni.
23 czerwca w Noc Świętojańską w wiślańskiej karczmie Drewutni spotykają się lokalne kapele góralskie. Od południa panny przygotowują wianki, które o północy puszczają na rzekę. Nie inaczej było w tym roku. Imprezę próbował popsuć padający deszcz, ale determinacja uczestników była większa. - Pogoda postraszyła, ale wianki popłynęły, kapele pograły, było wesoło - mówi Leszek Szalbok, organizator wydarzenia.

Do Drewutni przyjechało 5 kapel góralskich, umilali oni noc w sumie ponad 200 gościom, którzy bawili się do godz. 4 nad ranem. Noc Świętojańska w Drewutni to już tradycja. Spotkania nad małą zaporą w Wiśle odbywają się od 1995 roku, a Leszek Szalbot jest ich gospodarzem od 6 lat.


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

już w 966, a i ciebie nikt o zgodę nie pytał tylko ci od urodzenia pranie mózgu robili

nikt nikomu sila nie narzuca wiary i trwać bedzie zawsze bo czlowieka cywilizuje . Stare obrzedy kulturowe wcale nie zaprzeczają chrzescijanstwu ! Obecnie te obrzedy to dobra zabawa i nic wiecej.

i w dodatku Noc Zakochanych:)

Ponad 1000 lat Chrześcijaństwa w Polsce a jednak stare obyczaje przetrwały. Wiara narzucona siłą w 966 roku nie zdała egzaminu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama