, czwartek 6 października 2022
Profilaktyczny spektakl teatralny za murami więzienia
Teatr Kurtyna po raz pierwszy w Zakładzie Karnym w Cieszynie fot: ppor. Tomasz GłasekDodaj do Facebook

Profilaktyczny spektakl teatralny za murami więzienia

mat.pras.
Profilaktyczny spektakl teatralny za murami więzienia

ppor. Tomasz Głasek

W dniu 07.06.2017 r. w Zakładzie Karnym w Cieszynie na zaproszenie wychowawców działu penitencjarnego odbył się spektakl Teatru Kurtyna „Spacer po linie”.

Spektakl zorganizowano w ramach prowadzonych przez wychowawców i psychologów oddziaływań i programów resocjalizacyjnych takich jak: „Drogowskaz”, „Właściwy kierunek” i „Stop przemocy – Druga szansa”. Wymienione programy są skierowane dla osób mających problemy z uzależnieniami oraz agresją i przemocą. Mają one na celu przeciwdziałanie rozpoznanym deficytom w zakresie problemu alkoholowego i narkotykowego oraz stosowania przemocy w rodzinie przez osadzonych.

Spektakl profilaktyczny Teatru Kurtyna z Krakowa doskonale wpisuje się w zakres prowadzonych w zakładzie karnym oddziaływań. Pozwala poszerzyć możliwości pracy z osadzonymi. Elementami edukacyjnymi sztuki było m.in. zarządzanie emocjami, przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych.

Teatr Kurtyna z siedzibą w Krakowie jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce i działa nieprzerwanie od momentu powstania czyli od 2000 r. Działalność Teatru skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno - profilaktycznych, organizowanych na terenie całej Polski.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama