, niedziela 26 maja 2024
Pod Kończyckimi Dębami, czyli weekend w rycerskim obozie
Bogaty program skierowany do mieszkańców i turystów w różnych grupach wiekowych oraz sprzyjająca pogoda sprawiły, iż dwudniowa impreza przy Pałacu w Kończycach Wielkich cieszyła się sporym zainteresowaniem.  fot: FB/Karviná - oficiální stránka městaDodaj do Facebook

Pod Kończyckimi Dębami, czyli weekend w rycerskim obozie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Pod Kończyckimi Dębami, czyli weekend w rycerskim obozie

Jedną z atrakcji imrezy były zawody na torze łuczniczym dla najmłodszych. fot. FB/Karviná - oficiální stránka města


Pod Kończyckimi Dębami, czyli weekend w rycerskim obozie

"Pod Kończyckimi Dębami", bo tak zatytułowany był weekend w rycerskim obozie zorganizowany został przez Ośrodek Kultury w Hażlachu, a także miasto Karwina, w ramach transgranicznego projektu "Dziedzictwo, które łączy ponad granicami". fot. FB/Karviná - oficiální stránka města


Pod Kończyckimi Dębami, czyli weekend w rycerskim obozie

Na mieszkańców gminy Goleszów oraz przybyłych turystów czekało także ognisko z gawędą husarską, które pozwoliło im przenieść się do czasów Jana III Sobieskiego i jego drogi na odsiecz Wiednia. fot. FB/Karviná - oficiální stránka města

Zwiedzanie obozowiska wojskowego z II poł. XVII w., zawody na torze łuczniczym dla najmłodszych, przemarsz rekonstruktorów pod dęby Kończyckie, zwiedzanie wieży pałacowej, ognisko z gawędą husarską, wspólne śpiewy, a także dwa wspaniałe koncerty z udziałem zespołu Wielkokończanie oraz muzyków, którzy stworzyli projekt zatytułowany "Muzyka łączy ponad granicami" (Marta Kaczmarczyk, Tomasz Pala, Bartłomiej Stuchlik i Łukasz Walczak) - to tylko niektóre z atrakcji dwudniowej polsko-czeskiej imprezy, która w miniony weekend odbyła się przy Pałacu w Kończycach Wielkich.

"Pod Kończyckimi Dębami", bo tak zatytułowany był weekend w rycerskim obozie zorganizowany został przez Ośrodek Kultury w Hażlachu, a także miasto Karwina, w ramach transgranicznego projektu "Dziedzictwo, które łączy ponad granicami". Impreza zabrała uczestników w podróż w czasie, o ponad dwa wieki. Razem z rekonstruktorami ze Stowarzyszenia "Chorągiew Wojska Staropolskiego Ziemi Lubelskiej" licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Hażlach, a także przybyli turyści przenieśli się do czasów Jana III Sobieskiego i jego drogi na odsiecz Wiednia. Bogaty program skierowany do mieszkańców i turystów w różnych grupach wiekowych oraz sprzyjająca pogoda sprawiły, iż dwudniowa impreza przy Pałacu w Kończycach Wielkich cieszyła się sporym zainteresowaniem.

W programie imprezy znalazły się także: msza św. w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła, opowiadanie "Legendy Husarskiej" oraz wystawy zatytułowane: "Hrabina Gabriela von Thun und Hohenstein oraz historia Pałacu" oraz "Stanislav Zorman - Naturblage - reliefy i rzeźby czeskiego rzeźbiarza".

Dodatkowo podczas imprezy organizatorzy umożliwili uczestnikom skorzystanie ze szczepienia przeciwkoCOVID-19. Bez wcześniejszej rejestracji, czy też rezerwacji terminu chętni do szczepienia mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson.

Projekt "Dziedzictwo, które łączy ponad granicami". został dofinansowany został przez Unię Europejską ze środków Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński w ramach Programu Interreg V-A CZ-PL i jest realizowany przez Gminę Hażlach oraz miasto Karwina.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama