, sobota 13 kwietnia 2024
OTWARTY KLUB w Browarze Zamkowym Cieszyn
Kamila Kiecoń, laureatka I Turnieju Wokalnego o Puchar Browaru Zamkowego fot: Bartek TabakDodaj do Facebook

OTWARTY KLUB w Browarze Zamkowym Cieszyn

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
OTWARTY KLUB w Browarze Zamkowym Cieszyn

Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn


OTWARTY KLUB w Browarze Zamkowym Cieszyn

fot. Bartek Tabak


OTWARTY KLUB w Browarze Zamkowym Cieszyn

Laureaci, organizatorzy i jurorzy I Turnieju Wokalnego

Browar Zamkowy Cieszyn to jedno z niezwykłych miejsce na mapie naszego miasta. Obok nieprzerwanej produkcji piwa jest dziś „żywym muzeum piwowarstwa” wpisanym na listę Szlaku Zabytków Techniki i jednocześnie miejscem działań artystycznych. Jego usytuowanie na wzgórzu zamkowym w lekkim oddaleniu od zabudowy miejskiej i niewykorzystane w pełni przestrzenie zadecydowały o otwarciu browarnych bram na kulturę.

Od marca w Browarze Zamkowym Cieszyn rusza Otwarty Klub, czyli miejsce, w którym ludzie w ciekawej przestrzeni mogą się spotkać, by wspólnie spędzać czas w dobrej atmosferze, w towarzystwie muzyki, w gronie przyjaciół i znajomych. Klub ma nie tylko sprzyjać zabawie, ale przede wszystkim promować okolicznych artystów, muzyków, kabareciarzy, poetów. Otwarty, bo dla wszystkich, i tych, którzy tworzą, jak i tych, którzy są złaknieni dobrej muzyki lub po prostu lubią śpiewać.

Klub będzie działał od czwartku do soboty. Czwartki, tak jak do tej pory, zarezerwowane są na WIECZORY WOKALNE. Po udanym pierwszym sezonie czwartkowych spotkań trwa II Turniej Wokalny o Puchar Browaru. W marcu rozpoczną się zmagania ćwierćfinałowe.
Piątki przeznaczone są na JAM SESSION, czyli zbiorowe muzykowanie szczególnie popularne w jazzie, bluesie,funku i folku. Podczas jam session nie gra się konkretnych utworów. Zwykle stanowią one punkt wyjścia do muzycznych improwizacji. Zdarzenie polega na przetwarzaniu zaproponowanego tematu przez kolejnych muzyków, którzy urozmaicają swoje partie i włączają się do wspólnego muzykowania. Soboty zarezerwowane są dla MUZYKI KLUBOWEJ, którą z płyt winylowych tworzyć będą DJe i przy dźwiękach której można będzie potańczyć.

Inauguracja działalności Otwartego Klubu będzie miała miejsce w piątek 1 marca. Na scenie Klubu wystąpi zespół 8 lat w Tybecie w ramach trasy koncertowej promującej świeżo wydany album. Do popularnych „Tybetańczyków” dołączy grupa Rocker Soul, która zaprezentuje kawał żywiołowego rock’n’rolla. Drzwi Klubu będą otwarte od godziny 19.00. Bilety w cenie 15 zł można nabyć bezpośrednio przy wejściu.

Aktualny program wydarzeń na cały marzec można znaleźć na profilu Otwartego Klubu Browaru Zamkowego Cieszyn w serwisie facebook pod adresem: www.facebook.com/OtwartyKlubBrowaru. Tam również można kierować wszelkie pytania do organizatorów imprez.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama