, wtorek 28 maja 2024
"Neoplasma" - instalacja Szymona Motyla w ramach imprezy urodzinowej Zamku Cieszyn
Ostatni projekt "Neoplasma" to wizualne wyzwanie rzucone odbiorcy. Zaproszenie do strumienia niczym niezahamowanych wrażeń, prowadzącego wprost do podświadomości.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

"Neoplasma" - instalacja Szymona Motyla w ramach imprezy urodzinowej Zamku Cieszyn

SM/mat.pras.
"Neoplasma" - instalacja Szymona Motyla w ramach imprezy urodzinowej Zamku Cieszyn

Jak ciemny, lateksowy nowotwór, który zakrada się do głowy i zachłannie pożera to, co najbardziej chcemy ukryć. fot. mat. pras.


"Neoplasma" - instalacja Szymona Motyla w ramach imprezy urodzinowej Zamku Cieszyn

Otwarcie wystawy odbędzie się 1 lutego o godz. 20.00 w ramach Imprezy Urodzinowej Zamku Cieszyn (8. Bardzo Mądre Urodziny Zamku), która odbędzie się w dniach 1-3 lutego. fot. mat. pras.


"Neoplasma" - instalacja Szymona Motyla w ramach imprezy urodzinowej Zamku Cieszyn

Instalację częstochowskiego artysty Szymona Motyla będzie można obejrzeć w przestrzeniach Księgarni/Czytelni "Na Granicy". fot. mat pras.

Instalację częstochowskiego artysty Szymona Motyla przygotowaną przez Galerię Szara, będzie można obejrzeć gościnnie w przestrzeniach Księgarni/Czytelni "Na Granicy". Otwarcie wystawy odbędzie się 1 lutego o godz. 20.00 w ramach Imprezy Urodzinowej Zamku Cieszyn (8. Bardzo Mądre Urodziny Zamku), która odbędzie się w dniach 1-3 lutego.

Przez media nazywany "częstochowskim specjalistą od odlecianych pomysłów". Sam mówi, że po prostu robi swoje. Maluje, tworzy grafiki, a ostatnio aktywnie działa na polu artystycznych instalacji w przestrzeni (swego rodzaju twórczych jednodniowych happeningów), często zaangażowanych społecznie. Sprawił już, że wszyscy oszaleli na punkcie gipsowych kur, zachęcał do spacerów z foliowymi owcami, stworzył podniebny basen, piramidę świecących ludzi, grupę porwanych przez wiatr, a także doprowadził do czołowego zderzenia rekina z muzeum.

Do jego ostatnich instalacji w przestrzeni miejskiej, realizowanych w 2012 r., należą "Wniębowzięci" ("9. Noc Kulturalna", Częstochowa), "Skóra Falcora" wspólnie z Matyldą Sałajewską (Industriada - Święto Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, Katowice - Nikiszowiec), "Przesuwanie owiec" (Częstochowa), "Rekin Miejski" ("ART.eria - drugi strzał", Częstochowa), "Przesuwanie owiec II" (Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek, Katowice) oraz "Neoplasma" (Centrum Promocji Młodych, Częstochowa). Pojawianie się jego prac poza Częstochową wskazuje, że jedno miasto jednak zaczyna być dla jego wyobraźni zbyt ciasne i coraz śmielej zaraża swoimi pomysłami inne regiony Polski ("Zjedzą nas" w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi, "Skóra Falcorna" w Katowicach wraz z Matyldą Sałajewską). Tym razem Szymon Motyl zainfekuje swoją twórczością miasto Cieszyn.

Ostatni projekt "Neoplasma" to wizualne wyzwanie rzucone odbiorcy. Zaproszenie do strumienia niczym niezahamowanych wrażeń, prowadzącego wprost do podświadomości. Jak ciemny, lateksowy nowotwór, który zakrada się do głowy i zachłannie pożera to, co najbardziej chcemy ukryć. Zapraszamy do przyjęcia tego wizualnego wyzwania już w najbliższym piątek, 1 lutego o godz. 20.00.

Szymon Motyl urodzony w 1978 r. w Częstochowie, to artysta, który od kilku lat regularnie zaskakuje częstochowian swoimi realizacjami w przestrzeni miejskiej. Ukończył Instytut Plastyki na Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, na kierunku grafiki warsztatowej pod okiem prof. Grzegorza Banaszkiewicza.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Może być ciekawie! Ja będę... :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama