, sobota 25 maja 2024
Miasto Wisła ma 60 lat. Cały rok będzie świętować jubileusz
Obecny 2022 rok, będzie uświetniony szeregiem wielu imprez kulturalnych.  fot: FJDDodaj do Facebook

Miasto Wisła ma 60 lat. Cały rok będzie świętować jubileusz

FJD
Wisła jako miejscowość turystyczna została podniesiona do rangi miast dokładnie 1 lipca 1962 r., i z tej właśnie okazji cały obecny 2022 rok, będzie uświetniony szeregiem wielu imprez kulturalnych.

Pierwszą imprezą z cyklu obchodów 60-lecia nadania praw miejskich będzie Koncert Noworoczny, który odbędzie się w sali widowiskowej Hotelu Gołębiewski w sobotę, 22 lutego o godz. 17:00 na którym wystąpi zespół muzyczny pop-operowy TRE VOCI. Na koncercie w imieniu władz miasta burmistrz Tomasz Bujok złoży podziękowania wszystkim, którzy pomogli przetrwać ten trudny okres pandemii a szczególnie przedsiębiorcom i różnym jednostkom samorządowym i budżetowym, a także zapozna zebranych z planami na najbliższą przyszłość i dalsze lata. Koncert jest bezpłatny i wejściówki na niego rozprowadza Wiślańskie Centrum Kultury.

Miasto Wisła przygotowała na swój jubileusz specjalne logo wkomponowane w cyfrę 60 która wraz z dwoma datami, zaznacza datę powstania miasta. Świętowanie tego jubileuszu będzie trwało cały rok, który podzielony został na 7 cech którymi charakteryzuje się miasto Wisła, a liczba 7 wzięta została z ilości dolin w których położone jest miasto Wisła. Każda z tych wiślańskich dolin ma inne ukształtowanie i dlatego ta cała siódemka w tym jubileuszowym roku dała Wiśle asumpt do wytyczenia sobie priorytetów działalności na cały rok.

Program wydarzeń w ramach jubileuszu 60-lecia:

 • 1. ŹRÓDŁA - Dni Wisły (24-26 czerwca) - urodziny miasta, główne obchody, koncerty, spotkania miast partnerskich, wręczenie nagród w dziedzinie kultury
 • 2. SŁOWO - Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha ”Granatowe Góry“ (3-5 czerwca)
 • 3. TRADYCJA - 59. Tydzień Kultury Beskidzkiej (30 lipca-7 sierpnia) - jeden dzień poświęcony na muzykę źródeł
 • 4. TOLERANCJA - Ekumeniczne śpiewanie kolęd - Strefa Białych Świąt (27-30 grudnia)
 • 5. PRACA - Dożynki i Park z Tradycją (27 sierpnia)
 • 6. GÓRY - 100-lecie schroniska na Stożku (9 lipca)
 • 7. RUCH - V. Mistrzostwa w Biegu na Skocznię, Barbarian Race (2-4 września(, a w ramach tej imprezy także mistrzostwa biegu Wisły na skocznię.

  W tym roku miasto Wisła planuje także zakończenie budowy ścieżki rowerowej, która utworzy jedną całość ze ścieżką ustrońską i zakończy się przy ul. Lipowej w okolicach dworca kolejowego.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama