, sobota 13 lipca 2024
Kultura na weekend: Redakcja zagra w Dziupli!
Koncert Redakcji już w najbliższą sobotę w Czeskim Cieszynie!  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Redakcja zagra w Dziupli!

BARBARA ŚLIŻ
Co nowego w kulturze? Po raz kolejny dla wszystkich fanów rockowych brzmień zagra Redakcja. Niezwykle ciekawie zapowiada się impreza w stylu lat 20. i 40, a także spektakl w Teatrze Cieszyńskim. Tyle po drugiej stronie Olzy. Co będzie się działo w Polsce? Sprawdźcie sami.

W kinie w Cieszynie…

28.10 - 02.11.2011 Pan Popper i jego pingwiny godz. 15.00

Mały Tommy Popper wychowywał się na Brooklynie i kiedy tylko mógł rozmawiał z tatą podróżnikiem. Dorosły pan Popper (Jim Carrey) to mieszkający na Manhattanie majętny agent handlujący nieruchomościami. Rozwiódł się z Amandą (Carla Gugino), z którą ma dwójkę dzieci. Teraz żyje w luksusowym apartamencie. Czy jest szczęśliwy? Film opracowany w polskiej wersji językowej.
Ceny biletów: 16 zł (norm.), 13 zł (ulg. - dla dzieci, uczniów, studentów, rencistów i emerytów).

28.10 - 03.11.2011 O północy w Paryżu godz. 16.45

W najnowszym filmie Woody`ego Allena śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się: wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen), tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni.
Ceny biletów: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg. - dla uczniów, studentów, rencistów i emerytów).

28.10 - 09.11.2011 Baby są jakieś inne godz. 18.30

Twórca filmów "Dzień świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" powraca do zapalnego tematu relacji damsko - męskich w swoim najnowszym filmie. "Baby są jakieś inne" to najnowsza rozprawa Marka Koterskiego, arcymistrza słownego humoru, ze stereotypowymi opiniami na temat ról kobiet i mężczyzn oraz chwytliwym, acz coraz bardziej mylnym przekonaniem o tym, kto z nas jest z Wenus, a kto wziął się z Marsa.
Cena biletu: 18 zł.

28.10 - 03.11.2011 Dom snów godz. 20.00

Mający na koncie szereg sukcesów wydawniczych Will Attenton (Daniel Craig) wyprowadza się ze swoją rodziną z Nowego Jorku i zamieszkuje w malowniczym domu w Nowej Anglii. Gdy wraz z żoną Libby (Rachel Weisz) oraz dwiema córkami zaczyna się już przyzwyczajać do nowego lokum, dowiaduje się, że zamordowano w nim poprzednią lokatorkę oraz jej dzieci. Podejrzewany o zbrodnię mąż i ojciec zabitych nadal żyje, a Willa oraz zaprzyjaźnioną z ofiarami sąsiadkę (Naomi Watts) prześladuje przeczucie, że nie wszystkie poszlaki zostały odpowiednio zbadane. Próbując dopasować do siebie poszczególne elementy krwawej układanki, Will odkrywa, że historia poprzedniego lokatora jego domu jest równie przerażająca, jak to, co może spotkać kolejną rodzinę, która znalazła w nim schronienie.
Ceny biletów: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg. - dla studentów, rencistów i emerytów).

A w Centralu…

28 - 30.10.2011 Super 8 godz. 20.00

"Super 8" to prawdziwy horror produkcji J. Abramsa i S. Spilberga. Koprodukcja tej pary musi budzić grozę, a przede wszystkim być interesująca. Grupa nastolatków z małego miasteczka w Ohio kręci amatorski film. Nagle są świadkami katastrofy kolejowej. Młodzi ludzie podejrzewają, że nie była ona zupełnie przypadkowa. Próbują dociec prawdy. Co z tego wyniknie? Wstęp 65 Kč.

I w Skoczowie…

28.10.2011 Obywatel Milk godz. 19.00

Kiedy w 1978 zamordowany został Harvey Milk, świat stracił jednego z największych wizjonerów i przywódców walczących o sprawiedliwość. Zdobywca wielu nagród, Gus Van Sant, wraz z niezrównanym Seanem Pennem i plejadą gwiazd w rolach drugoplanowych przedstawiają historię życia tego niezwykłego człowieka
Cena biletu 10 zł.

29 - 30.10.2011 Kret godz. 19.00

Wspólna praca z ojcem daje rodzinie Pawła nadzieję na lepszą przyszłość. Z dnia na dzień jednak wszyscy pracownicy odwracają się od niego, małżeństwo z żoną Dorota przeżywa kryzys. Zbieg nieszczęśliwych zdarzeń przysparza bohaterowi wiele kłopotów. Jak Paweł poradzi sobie w nowej sytuacji?

Cena biletu 10 i 12 zł.

Kino Extreme

28.10 - 03.11.2011

"Sonic"
"4:13 do Katowic"
"Epoka lodowcowa"
"Animowana Historia Polski"
"Podróż do wnętrza Ziemi"

Sawka wisi w Cieszynie

26 października w kawiarni Mokka Cafe w Cieszynie została otwarta wystawa prac Henryka Sawki, podczas której obejrzeć można wiele dowcipnych rysunków opisujących polską rzeczywistość. Wystawa jest niezwykłą okazja, by móc zobaczyć oraz zakupić oryginały prac artysty oraz książki z jego grafikami.

Foto

fot. mat. pras.

28 października

Halloween w PZKO

Klub Średniaka i Klub Młodych zaprasza na 2. edycję horrorowej zabawy w Domu PZKO w Karwinie. Do tańca przygrywać będzie Dj MM. Każdy uczestnik zabawy ma obowiązek przyjść w maskach. W cenie biletu kolacja i powitalny drink. Bilety można nabyć na miejscu w 199 Kč. Zabawa odbędzie się 28 października o godz. 19.00.

Ścianka wspinaczkowa

Tego jeszcze w mieście nie było! Sztuczne ściany umiejscowione wewnątrz budynków umożliwiające miłośnikom wspinaczki górskiej poczuć się jak na prawdziwej skałce powstały w Cieszynie. Otwarcie pierwszej na Śląsku Cieszyńskim ścianki wspinaczkowej odbędzie się w klubie Strefa Wolności na ul. Stawowej 6 w piątek o godz. 15.00. Klub daje możliwość zabawy w slackline (wykonywanie trików na specjalnej taśmie) oraz ćwiczeń flowin (ćwiczenia opierają się na naturalnych i płynnych ruchach bez skoków i obciążania stawów).

The Fathers

Zespół powstał w 2002 roku. Początkowo jego skład tworzyli Rafał Weber, Maciek Król i Krzysiek Weber. W 2004 do grupy dołączył Alek Picha, a w 2008 roku skład grupy zamyka Zbyszek Winter. Trudno jednoznacznie określić styl w jakim artyści najlepiej się odnajdują. Wspólne dla większości utworów jest jazzowe brzmienie i wykorzystanie elektroniki. Po wielu latach grania ich muzyka zbliża się do jazz-fanku z charakterystyczną sekcją rytmiczną i elementami muzyki soul. Repertuar zespołu, to w całości własne kompozycje. The Fathers zagrają w ustrońskim pubie Angels (u. Daszyńskiego 28)w piątek, 28 października, o godz. 20.30. Wstęp 15 zł.

Chvaściu z nowym materiałem!

Debiutancki album Chvaścia stanowi podsumowanie 10-letniej pracy zespołu z Ustronia. Oprócz dźwięków w stylu reggae, w których specjalizuje się wokalista, na płycie odnaleźć można elementy hip-hopu, dancehallu, a także muzyki folkowej. Charakterystyczny głos Chvaścia w połączeniu z podkładami muzycznymi takich kompozytorów jak Dread Squad, Piotr Krakowski, czy Zbylu jest atrakcyjną i oryginalną propozycją dla słuchacza. Już w piątek, 28 października, Chvaściu zaprezentuje swój nowy materiał w Starym Targu w Cieszynie! Koncert rozpocznie się o godz. 22.00. Wstęp 7zł. Po koncercie after party do białego rana z Silesian Soundsystem.

29 października

Widma w mieście Ustroń

Gra miejska "Widma w mieście Ustroń" zagości na ulicach Ustronia już 29 października. Do tej pory wszystkie informacje na jej temat można było śledzić na blogu, na portalu Nasz-Ustron.pl. Teraz przyszedł na jej finał. Uczestnicy będą rozwiązywać zagadkę w sobotnie południe.

Oldies Party lata 20. - 40.

Jak łatwo przenieść się do czasów, kiedy na ulicach brzmiał swing i jazz? KaSS "Strzelica" i Noiva dają możliwość podróży w czasie. Obie instytucje zapraszają na zabawę w stylu lat 20. i 40. Wstęp: do Noivy 50 Kč, całość Noiva wraz z KaSS Strzelnicą 150 Kč.

Program imprezy:

29.10.2011

godz. 15.00. NOIVA - spotkanie w kawiarni z muzyką, śpiewem, kawałkiem historii, książką i dobrym filmem
godz. 16.30 NOIVA - projekcja filmu
godz. 19.00 KaSS "Strzelnica" - stylowy taneczny wieczór "Babciu, naucz mnie charlston".

Karykatura a jazz

Wernisaż międzynarodowej ekspozycji prac o tematyce jazzowej autorstwa Bobo Perneckiego z Pieszczan odbędzie się 29 października o godz. 16.00 w Muzeum Ustrońskim.

Halloween na lodzie

Halloweenowa ślizgawka na lodzie odbędzie się przy dźwiękach muzyki z piekła rodem granej przez Dj’a Frankensteina. W programie m.in. mrożące krew w żyłach konkursy i zabawy. Imprezę poprowadzi Hrabia Dracula. Za najlepsze przebrania ufundowane będą nagrody. Ślizgawka odbędzie się 29 października o godz. 17.30 i 19.30 na cieszyńskim lodowisku.

Scena Czeska zaprasza

"Dům Doni Bernardy" - sztuka została napisana przez hiszpańskiego dramaturga Federica Garcię Lorca, którego teksty skupiają się głównie na postaci kobiet i ich skomplikowanych sytuacjach życiowych. Spektakl w reżyserii Miloslava Čížka odbędzie się 29 października o godz. 17.30 w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie.

Foto

fot. Kateřina Czerná

Jest cudnie

Maryla Rodowicz jaka jest, każdy wie, nikomu chyba nie trzeba jej przedstawiać. Grupa wokalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu organizuje spektakl poświęcony tej właśnie artystce. Kolejne pokolenie młodych talentów zmierzy się z własnym wykonaniem i aranżacją legendarnych przebojów Maryli Rodowicz. Podczas spektaklu z pewnością usłyszymy takie przeboje jak "Małgośka", "Jadą wozy kolorowe", "Jest cudnie" i wiele innych. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18.00, 29 października, w chybskim klubie "Pod Amfiteatrem". Bilety w cenie 5 zł i 3 zł.

Redakcja

Zespół Redakcja bardzo mocno upodobał sobie tutejsze tereny. Niedawno muzycy koncertowali w Strumieniu, a już w sobotę, 29 października zagrają w Czeskim Cieszynie w klubie Dziupla. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp 70 Kč.

Halloween w Piwnicy

Makabra przed świętem zmarłych zaczyna się w Piwnicy Targowej. W nocy z soboty na niedzielę, 29 października, cały lokal pochłonie terror siany przez dwie wyjątkowo niebezpieczne istoty. Najpierw zaczyna się niewinnie, Dancehall grany przez Bezdomnego Upiora oraz Krwawego Raspoll'a, który zmusza mimowolnie do wyruszenia na parkiet i pozostawienia tam swojej energii życiowej, następnie D'N'B który zmusi wasze ciała i umysły do odpłynięcia w zupełnie inny wymiar, aż na sam koniec dubstep! Weekend zapowiada się upiornie. Rozpoczęcie o godz. 21.00. Wstęp 5 zł.

Głębczańskie Szpyrki

29 października Komitet Rodzicielski Szkoły Podstawowej nr 4 w Wiśle Głębcach zaprasza na wielkie święto placka ziemniaczanego. Robione na blasze, smażone na oleju, ze szpyrkami, czy śmietaną, do tego kołacz i herbata z zielin. Podczas tradycyjnych wiślańskich "Szpyrek" każdy znajdzie to, co lubi. Święto odbędzie się w SP 4 o godz. 18.00. Wstęp 15 zł.

Trening w "Białogrodzie"

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział we wspólnym treningu drużyn w osadzie warownej "Białogród" koniecznie muszą być obecni w Strumieniu 29 i 30 października. Do dyspozycji uczestników treningu dostępna będzie półziemianka o konstrukcji zrębowej i plecionkowej. Ci z was, którzy będą mieli ochotę mogą zostać w niej na noc. Dla innych przygotowano także nocleg w pokojach na hali sportowej w Strumieniu. Równolegle do zmagań wojów dla wszystkich chętnych będą prowadzone warsztaty wikliniarstwa i garncarstwa. Trening przygotowany jest wspólnie z Bielską Drużyną Najemną. Rozpoczęcie planowane jest w sobotę na godz. 12.00. Cena noclegu w hali sportowej wynosi 7 zł, dodatkowo uczestniczy ponoszą koszty na składkę prowiantową - 8 zł.

Foto

fot. Angelika Strycka

30 października

Ustrońska Jesień Muzyczna

Koncert charytatywny

Koncert charytatywny w wykonaniu światowej sławy kompozytora i pianisty Adama Makowicza na rzecz dzieci z Ośrodka Edukacyjno - Rehabilitacyjno - Wychowawczego w Ustroniu odbędzie się 30 października o godz. 18.00 w Sali widowiskowej MDK Prażakówka. Cena biletu 40 zł. Po koncercie Adam Makowicz spotka się z publicznością - będzie to okazja do rozmowy na temat jego biografii, która ukazała się w tym miesiącu.

Koncert kapeli Mexicana

Kapela powstała w listopadzie 2010 i pochodzi ze Skoczowa. Członkowie zespołu występują w oryginalnych strojach meksykańskich, co stanowi unikat w południowym regionie Polski. Zespół gra muzykę meksykańską, cygańską oraz góralską, przy której wspólnie się śpiewa i doskonale biesiaduje. Koncert odbędzie się w Sali Widowiskowej Pod Pegazem w Skoczowie w niedzielę, 30 października o godz. 18.00. Wstęp 10 zł.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Cos Ci sie lekko poplatalo;sprawdzalam w archiwum i zadnych informacji kult. na nadchodzace weekendy nie znalazlam.

a u Słupczyńskiego w CST - Czesław Miłosz! g.19.00!

hmmm przecież od dobrych kilku miesięcy już tak tu jest w czwartek w okolicy godziny 18:P
tylko trzeba chcieć zobaczyć, ile się wokoło dzieje

No i w koncu doczekalismy sie!!!!!!!Dluuuuuuugo
to trwalo,ale jest!!!!!Widac,ze jak sie chce-to mozna podac ludziskom informacje dot.gdzie i kiedy mozna sie "ukulturalnic".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama