, niedziela 26 maja 2024
Kultura na weekend... pełnoletnie Kino na Granicy
Osiemnastka Kina na Granicy fot: fot. mat.pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend... pełnoletnie Kino na Granicy

Trwa „Kino na Granicy”. Jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń filmowych, które w tym roku już po raz osiemnasty przyciągnie do Cieszyna tysiące miłośników polskiego, czeskiego i słowackiego kina oraz wybitnych twórców i gwiazdy ekranu.


Kino

18. Przegląd Filmów Polskich, Czeskich i Słowackich „Kino na Granicy”

Kino „Piast”, Teatr im. A. Mickiewicza, Kino „Central” w Czeskim Cieszynie

Podczas 18. Przeglądu Filmowego „Kino na Granicy” wyświetlone zostaną najważniejsze filmy kina środkowoeuropejskiego. W programie premiery filmowe, retrospektywy aktorskie i reżyserskie, spotkania z twórcami i gwiazdami kina oraz specjalne pokazy tematyczne z okazji osiemnastych urodzin festiwalu. Kino na Granicy odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 3 maja 2016 w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.
Katalog festiwalowy z opisem wszystkich filmów można pobrać w zakładce przegląd -> katalogi/programy.

29 kwietnia

Osiemnastka „Kina na Granicy”

Trwa „Kino na Granicy”. Jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń filmowych, które w tym roku już po raz osiemnasty przyciągnie do Cieszyna tysiące miłośników polskiego, czeskiego i słowackiego kina oraz wybitnych twórców i gwiazdy ekranu. Podczas tegorocznego festiwalu będzie można spotkać m.in. Agatę Kuleszę, Annę Geislerovą i Magdę Vášáryovą – bohaterki retrospektyw aktorskich. Swój udział potwierdzili również Marian Dziędziel, Marek Koterski, Mariusz Grzegorzek, Jakub Gierszał, Magdalena Łazarkiewicz i wielu innych. Bilety dostępne są na stronie www.kinonagranicy.pl

Międzynarodowy Dzień Tańca – Flash MOB 2016

Fabryka Tańca G&M ART oraz Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zapraszają wszystkich miłośników tańca na Flash MOB 2016 na cieszyński Rynek 29 kwietnia na godz. 16.00.

Wiosenny Happening z Hanką.

29 kwietnia na Pl. Hoffa w Wiśle odbędzie się Wiosenny Happening z Hanką. Spotykamy się o godz. 17:00 i przynosimy ze sobą niepotrzebne ubrania i rzeczy. Zależy organizatorom na materiałach z których Hanka uszyje torby, które przekaże jako dar od mieszkańców Wisły w innej miejscowości położonej nad rzeką Wisłą. Ideą jaka przyświeca całej akcji jest rezygnacja z używania reklamówek foliowych na rzecz szytych z naturalnych materiałów. Hanka ma przygotowaną niespodziankę dla uczestników happeningu. Zapraszamy serdecznie do udziału.

30 kwietnia

Płazy i gady – nie tylko te najpiękniejsze

Temat przedstawi Pan Aleksander Dorda z Ustrońskiego Klubu Ekologicznego, a będzie to kolejne 12. spotkanie z serii przyrodniczo-ekologicznej. Prelegent nigdy nie zawodzi, opisuje faunę i florę z dużym znawstwem. Przedstawia mnóstwo pięknych, oryginalnych zdjęć i ciekawostek. Nie zabraknie też niespodzianek. Muzeum „Zbiory Marii Skalickiej”, godz. 16.00.

Noc Muzeów w Muzeum Malarstwa Jana Wałacha

To już czwarta Noc Muzeów w istebniańskiej Andziałówce. Tym razem organizatorzy zapraszają na wystawę „Oblicza kobiety w sztuce Jana Wałacha”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00. W programie: przejście z lampionami do Muzeum Jana Wałacha, koncert kapelii Wałasi oraz nocne zwiedzanie muzeum.

Wiślańska Majówka

Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na majówkę, która potrwa od 30.04 do 03.05.2016r. W programie: dyskoteki, marsz Nordic Walking, koncert Gipsy Guitar, zawody na rolkach, pokazy strażackie oraz popisy wokalne młodzieży ze Społecznego Ogniska Muzycznego. Szczegółowy program na www.wisla.pl

Smakuj, baw się i miej w sercu Maj!

To motto tegorocznej majówki na Czantorii na góralska nutę. W programie wielkie gotowanie na patelni Gigant, biesiada oraz warsztaty muzyczno- krajoznawcze dla najmłodszych. Szczegóły www.czantoria.net

Majówka w Ustroniu

Ustroń zaprasza do wspólnego spędzania czasu całe rodziny. Proponuje rozpoczęcie majówki od sobotniego, aktywnego poranka w Parku Kościuszki. Sportowy start już o 9.00. W niedzielę dzieci mogą spotkać się z "Ulicą Sezamkową" a na popołudnie organizatorzy zapraszają do Amfiteatru na Kabareton Fajt. Szczegółowy, bogaty program na www.ustron.pl

1 maja

Skoczowski Marsz Po Zdrowie

Stowarzyszenie Wspólnota dla Skoczowa organizuje 1 maja Skoczowski Marsz Po Zdrowie Nordic Walking. Zbiórka na Placu Targowym, zapisy od godz. 14.00. Start godz. 15.00.

Majówka w Brennej

Brenna w ramach majówki zaprasza na Dzień Śląski na godz. 13.00. W programie koncert Teresy Werner oraz zabawa taneczna z zespołem Fama. 3 maja – Dzień Góralski.

Majówka z Muzeum Ustrońskim

W dniach 1-3 maja w godz od 9.30 do 16.00 można zwiedzać nową wystawę rzeźby Stanislava Zormana i malarstwa jego córki Michaeli z Zaolzia. Ponadto muzeum organizuje kiermasz książki regionalnej, na którym można nabyć książki o Ustroniu.

Koncert zespołu ThreeX

Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie zaprasza na godz. 17.00 na koncert zespołu ThreeX. Bilety w cenie 15.00 zł do nabycia w GOK-u w Goleszowie.

Rozpoczynają się IX Wieczory Muzyczne w Leśnicy

Ośrodek Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna zaprasza na Koncert Inauguracyjny IX Wieczorów Muzycznych w Leśnicy, który odbędzie się w Kościele rzymsko-katolickim p.w. św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy o godz. 18.00. Wstęp wolny.

2 maja

Rzóndzymy, rozprawiomy i śpiywomy po naszymu

Miłośnicy gwary cieszyńskiej mają swoje spotkanie 2 maja w poniedziałek o godz. 16.00 w Domu Narodowym w Cieszynie. Organizatorem spotkania jest Cieszyński Ośrodek Kultury.

3 maja

Obchody Święta Konstytucji 3.Maja

Miejskie Centrum Kultury w Skoczowie zaprasza na godz. 12.00 na skoczowski Rynek, gdzie powstanie osada rycerska i obozowisko z czasów monarchii piastowskiej. W programie czytanie Konstytucji 3 maja oraz degustacja przysmaków Mieszka.

Śląsk Cieszyński na starej pocztówce. Historia budowy skoczni w Malince

Koło PTTK Ślimoki zaprasza na prezentację filmów autorstwa Zenona Sobczyka „Śląsk Cieszyński na starej pocztówce” oraz „Historie budowy skoczni w Malince” do Etno- Chaty Topolej w Goleszowie. Początek spotkania godz. 17.00. Wstęp wolny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama