, sobota 25 maja 2024
Kultura na weekend... mój pierwszy raz w kinie...
Mój pierwszy raz w kinie a może kino wspomnień fot: www.dladziecibajki.plDodaj do Facebook

Kultura na weekend... mój pierwszy raz w kinie...

Kino Piast w Cieszynie zaprasza najmłodszych na nowy cykl, który odbywać się będzie pod hasłem „Mój pierwszy raz w kinie”.


kino

w Cieszynie

15 – 17 kwietnia, BERNADETTA. CUD W LOURDES, godz. 15.45

15 – 17 kwietnia, SERIA NIEZGODNA: WIERNA, godz. 18.00

15 – 17 kwietnia, GEJSZA, godz. 20.15

w Skoczowie

15 – 17 kwietnia, KUNG FU PANDA 3, godz. 17.00

15 kwietnia, BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ, godz. 19.00

16 – 17 kwietnia, NIEWINNE, godz. 19.00

w Czeskim Cieszynie

16 – 17 kwietnia, PAT I MAT W FILMIE, godz. 15.30

16 – 17 kwietnia, OREL EDDIE, godz. 20.00

15 kwietnia

Echa Katynia

Cieszyński Ośrodek Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach zapraszają na pokazy filmowe połączone z prelekcją na temat zbrodni katyńskich do Domu Narodowego w Cieszynie. Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej. Początek spotkania godz. 9.30.

Spotkanie autorskie z Anną Janko

Anna Janko – pisarka, poetka, krytyk literacki, autorka książki „Mała zagłada”. Organizatorem spotkania, które odbędzie się 15 kwietnia o godz. 17.30 jest Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu.

Gala Operetkowo-Musicalowa

W piątek 15 kwietnia o godz. 18.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie wystąpi Teatr Opery i Baletu z Odessy. W programie koncertu wiele znanych arii i duetów operowych, operetkowych i musicalowych. Nie zabraknie też tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Bilety w cenie: 60, 80 i 100 zł do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line.

Sztuka i wino

Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu zaprasza na godz. 19.00 do Klubu „Pod Amfiteatrem” na spotkanie z cyklu „Sztuka i wino” oraz spektakl muzyczny „Sam na sam”. Bilety w cenie 20 zł z degustacją i 10 zł bez degustacji.

Koncert zespołu „U studni”

Przez wiele lat współtworzyli „Stare Dobre Małżeństwo”. Dziś koncertują jako zespół „U studni”. Wystąpią w piątek 15 kwietnia o godz. 20.00 w Etno-Chacie Topolej w Goleszowie oraz w sobotę 16 kwietnia o godz. 18.00 w „Klubie Pod Amfiteatrem” w Chybiu. Koncerty są biletowane.

16 kwietnia

Mój pierwszy raz w kinie

Kino Piast w Cieszynie zaprasza najmłodszych na nowy cykl, który odbywać się będzie pod hasłem „Mój pierwszy raz w kinie”. W dniach 16 i 17 kwietnia o godz. 14.30 wyświetli serię filmów animowanych przeznaczonych dla najmłodszych widzów. Seanse te dla rodziców i dziadków będą okazją zarówno do przyprowadzenia swoich pociech, być może po raz pierwszy, do kina, jak i sposobnością do wspomnień i wspólnego spędzenia czasu.
Zestaw BOLEK I LOLEK I INNI to 5 polskich, krótkometrażowych filmów animowanych.
Cena biletu: 5,00 zł.
W skład zestawu wchodzą filmy:
1. „Na wyspach Polinezji” - film z serii: „Bolek i Lolek wyruszają w świat”
2. „Lalka Agnieszki” - film z serii: „Miś Kudłatek”
3. „Pampalini i Goryl” - film z serii: „Pampalini. Łowca zwierząt”
4. „Reksio marzyciel” - film z serii: „Reksio”
5. „Reksio swat” - film z serii: „Reksio”

USA – Alaska i wybrzeże Pacyfiku

PTTK Koło Miejskie w Skoczowie oraz MCK „Integrator” zapraszają na prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym Anny i Marcina Sowińskich „USA – Alaska i wybrzeże Pacyfiku” do Teatru Elektrycznego w sobotę 16 kwietnia na godz. 16.30. Wstęp wolny.

W cieszyńskim mateczniku

Muzeum Marii Skalickiej w Cieszynie zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie prof. Daniela Kadłubca w sobotę 16 kwietnia na godz. 16.00. Autor dał się poznać wielokrotnie jako znakomity znawca kultury ludowej swojej ziemi rodzinnej i udowadnia, że tkwią w niej siły niespożyte i niezniszczalne, a wkład Śląska Cieszyńskiego w rozwój kultury, oświaty i myśli postępowej jest ogromny. W programie promocja jego najnowszej książki „W cieszyńskim mateczniku”.

Meksyk rowerem

Wszystkich pasjonatów podróży - bliskich i dalekich Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza do Domu Narodowego, gdzie o swojej rowerowej wyprawie przez Meksyk opowiedzą Anna i Marcin Sowińscy. Pochodzą z różnych stron Polski, Marcin z Podkarpacia, Anna ze Śląska. Mieszkają w Krakowie. Wspólnie odwiedzili 27 krajów na 3 kontynentach (Europa, Ameryka Północna, Azja). Znaczną część podróży (16.000 km !) odbyli na rowerach. Początek multimedialnej prelekcji o godzinie 17.30. Wstęp wolny.

17 kwietnia

Skryba zaprasza na Otwarcie Jubileuszowego Sezonu Rowerowego

17 kwietnia o godz. 10.00 na Rynku w Cieszynie nastąpi uroczyste otwarcie 50-tego Jubileuszowego Sezonu Rowerowego. Turystyczny Klub Kolarski „Ondraszek” zaprasza na spotkanie wszystkich sympatyków, przyjaciół i oczywiście Ondraszków pod Florianem oczywiście z rowerem. Zapisy na rajd od godz. 9.00. Wpisowe 8 zł. Do pokonania trasa ok 30 km.

Koncert Finałowy Warsztatów Muzycznych

Już po raz piąty Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa organizuje Warsztaty Muzyczne. Przez 3 dni około 150 uczestników będzie uczyć się 14 nowych piosenek w opracowaniu 4 głosowym. Warsztaty prowadzi 10 dyrygentów młodzieżowych chórów i zespołów z okolicznych Parafii Ewangelickich. W finałowym koncercie zaprezentują wyćwiczony repertuar z towarzyszeniem zespołu muzyków pod kierownictwem Mateusza Walacha. Koncert finałowy odbędzie się o godz. 18.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Cena biletu 12 zł.

Koncert Damiana Holeckiego

Organizatorem koncertu Damiana Holeckiego, który odbędzie się w niedzielę 17 kwietnia o godz 17.00 jest GOK w Goleszowie. Cena biletu 30 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama