, niedziela 10 grudnia 2023
Kultura na weekend: 75 rocznica "Cichociemnych"
Cichociemni, legendarni polscy żołnierze, szkoleni podczas II wojny światowej w Wielkiej Brytanii i desantowani do okupowanej ojczyzny, by walczyć z nazistami. fot: wikipediaDodaj do Facebook

Kultura na weekend: 75 rocznica "Cichociemnych"

ReD./ MAT.PRAS.
Od 25 lat władze samorządowe, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Cieszynie, Kombatanci RP oraz młodzież i sympatycy historii spotykają się przy pomniku, aby czcić pamięć niezwykłych żołnierzy i wielkie wydarzenie w historii gminy Dębowiec. Uroczyste obchody - 13 lutego, w sobotę.

12 lutego

XVIII Koncert Walentynkowy - „Jak się żyło w PRL”

Już po raz osiemnasty młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie przygotowała koncert na rzecz Cieszyńskiego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty. W piątek w Teatrze im. A. Mickiewicza odbędą się dwa spektakle o godz. 11.00 i 17.00.

Prezentacje teatralne w Elektrycznym

Skoczowski Teatr Elektryczny zaprasza na pokazy dziecięcych grup teatralnych prowadzonych przez Bogusława Słupczyńskiego w programie „Górnik Bulandra” na podstawie opowiadania Gustawa Morcinka oraz „Sceny z życia zwierząt” Sławomira Woźniaka.
Rozpoczęcie godz.17.00.

Walentyniada 2016

Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu zaprasza w piątkowy wieczór do Klubu „Pod Amfiteatrem” na spektakl muzyczny Rafała Cymorka „Klinika miłości”. Wielbiciele polskich przebojów lat 80-tych i 90-tych będą usatysfakcjonowani, zwłaszcza że ich wspólnym mottem jest miłość.

13 lutego 2016

75 rocznica Pierwszego Zrzutu Cichociemnych

W tym roku przypada 75 rocznica Pierwszego Zrzutu Cichociemnych w okupowanej Polsce. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszelkim uroczystościom związanym z obchodami tego doniosłego wydarzenia nadać wyjątkowo uroczysty charakter oraz rangę godną miejsca, w którym zaczęło się „Churchillowskie podpalanie Europy".

Program imprezy tutaj

Slajdowisko na Przysłopie

Wszystkich Państwa - całe rodziny z dziećmi, serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - Slajdowisko do Schroniska na Przysłopie pod Baranią Górą. Impreza odbędzie się 13 lutego i rozpocznie o godzinie 16:00. więcej tutaj

Pierwszy pokaz slajdów będzie zatytułowany "Wspinaczkowa droga przez góry: od Tatr po góry wysokie, od skał do śniegu i lodu". O slajdach będzie opowiadał pan Kacper Tekieli, członek Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto, instruktor wspinaczki sportowej. Drugi pokaz to "Czterokołowe podróże po dzikiej południowej Afryce i tolkienowskiej Nowej Zelandii". Opowie o tym pan Jakub Baj, zapalony podróżnik.

14 lutego 2016

EkoWalentynki w Cieszynie

Kochamy recykling!

Zapraszamy do udziału w V edycji „EkoWalentynek” – czyli akcji „Kochamy recykling!” Finał odbędzie się oczywiście 14 lutego w dniu Św. Walentego w całej Polsce. Już do akcji włączyło się ponad 100 miejscowości. W szkołach, firmach, gminach oraz organizacjach społecznych będą zamieniane zużyte baterie oraz drobne elektroodpady na lizaki - czerwone serca.

W Cieszynie „EkoWalentynki” organizowane są w trzech lokalizacjach:
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka ul. Hallera 8 Cieszyn 12.02.2016 w godz. 09:00 - 14:00
Spółdzielnia Socjalna OFKA ul. Zamkowa 3c Cieszyn 14.04.2016 w godz. 11:00 - 15:00
oraz Zamek Cieszyn punkt Informacji Turystycznej Zamkowa 3abc Cieszyn 14.04.2016 w godz. 09:00 - 17:00

Zużyte baterie i drobne elektroodpady będą zbierana aż do 22 kwietnia do Dnia Ziemi

Wyznaj miłość w Ustroniu!

14 lutego w Ustroniu oprócz dobrej zabawy na ustrońskim rynku proponujemy możliwość publicznego wyznania miłości.
Na rynku od godz. 14:00 występować będą artyści, którzy w ramach koncertu „Zimowe Reggae” rozgrzeją zebraną publiczność.
Poza tym do specjalnej miłosnej skrzyneczki wrzucać będzie można życzenia z okazji Walentynek. Życzenia będą czytane przez prowadzącego koncert a te najpiękniejsze i najbardziej wymyślne zostaną nagrodzone.

TEATR

Grube Ryby w Czeskim Cieszynie

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza w niedzielę 14 lutego 2016 r. o godz. 17.30 na doskonałą komedię Michała Bałuckiego „Grube ryby” (reżyseria Adam Sroka) idealną na walentynkowy wieczór.
Bilety w cenie 150,- Kc można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz, www.tdivadlo.cz, tel.: + 420 558 746 022.

Hrabi u Mickiewicza

W cieszyńskim Teatrze im. A Mickiewicza wieczór z kabaretem Hrabi w programie „Tak, że o”, który mami prostotą i skromnością. Kobieta koń... potrzebujemy do tego kobiety i konia. Ale po co tak szaleć? Niech to nic nie kosztuje! Do skeczu „Kobieta i koń” wystarczy tylko kobieta.

KINO

w Cieszynie

12 - 14 lutego BARBIE: TAJNE AGENTKI – dubbing, godz. 14.00
12 - 14 lutego PLANETA SINGLI, godz. 15.30, 18.00, 20.30

repertuar tutaj

w Skoczowie

12 lutego SYN SZAWŁA, godz. 19.30
13-14 lutego ALVIN I WIEWIÓRKI: WIELKA WYPRAWA, godz. 15.00
13-14 lutego EXCENTRYCY, czyli po słonecznej stronie ulicy, godz. 17.00
13-14 lutego ZJAWA, godz. 19.30

repertuar i rezerwacja tutaj

w Czeskim Cieszynie

12-14 lutego DEADPOOL, godz. 20.00
13 lutego AGENTI DEMENTI, godz. 15.30
13-14 lutego DZIEWCZYNA Z PAMIĘTNIKA, godz. 17.30

program tutaj

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Chcecie zobaczyć ministra Macierewicza !!!!!!! zapraszamy do Dębowca w sobotę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przyjedzcie do Dębowca zobaczycie Ministra obrony Macierewicza pewne na 100 procent!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z Cichociemnymi to taka trochę Hrabalowska historia, bo wylądowali w Dębowcu przez pomyłkę nawigatora. Lądowanie było zaplanowane we Włoszczowej, czyli ok. 150 km dalej. Co oczywiście nie oznacza, że nie mamy świętować i wspominać Cichociemnych.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama