, sobota 2 marca 2024
Czeski Cieszyn ma już swoją swiąteczną choinkę
Do Czeskiego Cieszyna, choinka przyjechała z Dolnego Żukowa. fot: Dorota HavlíkováDodaj do Facebook

Czeski Cieszyn ma już swoją swiąteczną choinkę

JM/SM
Czeski Cieszyn ma już swoją swiąteczną choinkę

Jodła ma 40 lat, 13 metrów wysokości i waży około tony.

We wtorek, 22 listopada, na rynku w Czeskim Cieszynie stanęła jodła, która w nadchodzącym tygodniu zostanie udekorowana.

Choinka, która jest darem od mieszkańca z Dolnego Żukowa, ma 40 lat, 13 metrów wysokości i waży około tony.

Jeszcze w tym tygodniu świąteczno drzewko zostanie udekorowane. Uroczystą premierę oświetlenia zaplanowano na 2 grudnia. Wtedy odbędzie się tradycyjny Mikołajkowy Jarmark, który dla mieszkańców miasta przygotuje ośrodek kultury KaSS Strzelnica wraz z Domem Dzieci i Młodzieży z Czeskiego Cieszyna.

Organizatorzy zapowiadają na ten dzień wiele atrakcji: przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych zaprezentują program "Bożonarodzeniowego kolędowania", na rynek w Czeskim Cieszynie wraz z aniołami i diabłami przyjedzie Mikołaj, a najmłodsi będą mieli okazję do przejażdżki konnym zaprzęgiem.

Podczas Mikołajkowego Jarmarku chętni będą mieli okazję do zakupu bożonarodzeniowych ozdób, ceramiki, świec, biżuterii, naturalnych kosmetyków, drobnych prezentów i "czegoś na rozgrzanie": ponczu, mioduli oraz grillowanych specjałów.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Fajnie że już świateczne znaki sie pojawiaja, ale pytanie czy zdrowe 40 letnie drzewo powinno umierac ? Ktos powie że pie..... ekolog sie znalazl , ale ja nie mam nic wspolnego z ochroniarzami a jednak uważam , że to jest temat do dyskusji czy tak ma byc , bo mozna postawic inne drzewko , ale nie o to chodzi bo temat jest jeden ; Idą Świeta czy nie za wczesnie ,??? dawniej byl adwent a potem świeta a teraz wszystko sie miesza i robi metlik w glowie , bo niby czesi sa niewierzacy w wiekszosci a zapożyczają obrzędy i symbole religijne bo przecież choinka w naszej kulturze jest symbolem religijnym Bożego Narodzenia ..., czyż nie ?????

ho ho ho merry christmas! Jeszcze tylko sprawdźmy program TV czy Kevin sam w domu będzie w te święta! :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama