, sobota 25 maja 2024
W ciągu trzech dni policjanci zatrzymali trzynastu pijanych kierowców. Rekordzita miał ponad 3,1 promila
Karą za kierowanie pojazdem na "podwójnym gazie" może być grzywna, ograniczenie wolności, a nawet więzienie. fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

W ciągu trzech dni policjanci zatrzymali trzynastu pijanych kierowców. Rekordzita miał ponad 3,1 promila

JM, KPP CIESZYN
Aż trzynastu pijanych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu cieszyńskiego w ciągu trzech ostatnich dni weekendu. Badanie alkomatem wykazało u rekordzisty ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie.

W piątek czterej pijani kierowcy zostali zatrzymani w Wiśle, Istebnej i Skoczowie. Na drugi dzień wpadło aż ośmiu kierowców. - Niechlubnym rekordzistą dnia był 42-latek ze Strumienia, zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Kilka minut przed 21.00 funkcjonariusze na ulicy Londzina w Strumieniu zatrzymali do kontroli drogowej peugeota. Kierowca miał ponad 3,1 promila w organizmie - opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Policjanci zatrzymali również 77-letniego mieszkańca Simoradza, który w południe jadąc fordem fiestą został zatrzymany na ulicy Stalmacha w Skoczowie. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pozostali kierowcy zostali zatrzymani jeszcze w Strumieniu i Zebrzydowicach. Ostatni z niechlubnych rekordzistów został zatrzymany na ul. Katowickiej w Ustroniu. Kierujący motorowerem ustronianin miał ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. - Każda z zatrzymanych osób za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Karą za kierowanie pojazdem na "podwójnym gazie" może być grzywna, ograniczenie wolności, a nawet więzienie - przypomina Domagała.

Ponadto policjanci zatrzymali jednego kierowcę samochodu, który miał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami. - Był trzeźwy, lecz odpowie teraz za złamanie zakazu - mówi oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Dodatkowo dziś od godz. 5.00 do godz. 13.00 na terenie powiatu cieszyńskiego oraz w województwie śląskim policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

kiedy wreszcie za jazdę na podwójnym gazie będą odbierane DOŻYWOTNIO prawa jazdy ??? chyba tylko taka kara mogłaby zapobiec tylu potencjalnym mordercom na drodze. Nasze państwo jest jednak bardzo wyrozumiałe. Za nieumyślne spowodowanie śmierci, nawet kilku osób, max. 12 lat z możliwością skrócenia odsiadki !!! Przy takich śmiesznych karach ten proceder będzie trwał wiecznie :((

Wystarczy przyjechać do Istebnej na jeden dzień i rekord zostanie pobity :(

Akcja prowadzona była również w sobotę z wystawionego śmietnika i ukrytego samochodu straży na wiślance
przed Skoczowem .

Jeszcze zrozumiem:młody-głupi-wsiądzie"na gazie".Ale taki staruch 77 letni?Nie dość,że stary to głupi.Nie mam pytań.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama