, niedziela 23 czerwca 2024
Powiat cieszyński: Obraz po nocnej wichurze
Nocna nawałnica przyczyniła się do ogromnej liczby interwencji.  fot: PSP w CieszynieDodaj do Facebook

Powiat cieszyński: Obraz po nocnej wichurze

DR
Miniona noc i dzisiejszy poranek był dla strażaków z powiatu cieszyńskiego niezwykle pracowity. Nocna nawałnica przyczyniła się do ogromnej liczby interwencji.

Najsilniej wiało po godz. 24:00. Prędkość wiatru miejscami przekraczała nawet 100 km/h. Do tej pory strażacy walczą ze skutkami nocnej nawałnicy. Około 80% to interwencje związane z usunięciem powalonych drzew z chodników i dróg, a także pozrywanych przewodów elektrycznych. Strażacy byli również wzywani do uszkodzonych budynków (ok. 27 interwencji) - częściowych lub całkowitych zerwań połaci dachowych. Do godz. 12:00 odnotowano ok. 130 zdarzeń. Najczęściej interweniowano w Kończycach Wielkich, Zarzeczu, Wiśle, Ustroniu, Koniakowie czy Zamarskach. Łącznie w usuwaniu skutków nocnych wichur do godziny 12:00 brało udział 160 zastępów PSP i OSP, co łącznie daje około 750 zaangażowanych strażaków-ratowników.

Prądu nadal nie ma w Wiśle, Istebnej, Bąkowie, Drogomyślu, Jaworzynce i Goleszowie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama