, wtorek 5 marca 2024
Chybie: pożar budynku byłej cukrowni
W środku budynku znajdują się naczepy z substancjami chemicznymi.  fot: red.Dodaj do Facebook

Chybie: pożar budynku byłej cukrowni

KT
Po godz. 17.00 dyżurny JRG Ustroń odebrał zgłoszenie o pożarze na terenie byłej cukrowni w Chybiu. Na miejscu pracuje kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. W środku budynku znajdują się naczepy z substancjami chemicznymi.

Słup czarnego dymu widoczny jest z daleka. Takie sygnały dochodzą nawet z Ustronia, Cieszyna, Pawłowic czy Bielska-Białej. Pali się budynek o trzech kondygnacjach. W środku znajdują się nieznane substancje chemiczne.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało ostrzeżenie dla mieszkańców Chybia i okolic, apelując o nieotwieranie okien i niewychodzenie z domu. Do ostrzeżenia powinni zastosować się przede wszystkim mieszkańcy gmin: Chybie, Czechowice-Dziedzice i Strumień.

- W Chybiu płonie składowisko toksycznych odpadów chemicznych. Właściciel miał czas do jutra na usunięcie składowiska. Nie wykonał postanowienia. Teraz wszystko płonie. Przypadek? Nie sądzę! Wyglada na to, że ktos świadomie truje ludzi. Chmura toksycznego dymu zmierza w stronę Bielska-Białej. Ja uważam, że należy się dożywocie za coś takiego! - komentuje na swoim profilu na Facebooku Mirosław Suchoń, poseł na Sejm RP.

Aktualizacja:

5.00

Pożar został opanowany, trwa przeszukiwanie pogorzeliska i zabezpieczanie terenu.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje informację dotyczącą wczorajszego pożaru na terenach byłej Cukrowni:
„pomiary wykonane przez Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska oraz Państwową Straż Pożarną NIE WYKAZAŁY ZAGROŻENIA POWIETRZA ORAZ ŚRODOWISKA”

Nie stwierdzono również zanieczyszczenia ani skażenia wód.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama