, poniedziałek 24 czerwca 2024
Przyszedł czas na nietuzinkowy czASKina!
Kinem nietuzinkowym organizatorzy nazwali pięć wybranych produkcji filmowych, które wyświetlone zostaną w dniach 23-25 marca w kinie Piast w Cieszynie.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Przyszedł czas na nietuzinkowy czASKina!

SM
Już za kilka dni w Cieszynie odbędzie się 12. edycja studenckiego przeglądu filmowego czASKina, organizowanego przez studentów animacji społeczno-kulturalnej Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Motywem przewodnim będzie kino nietuzinkowe, zaskakujące, skłaniające do głębszych przemyśleń.

Kinem nietuzinkowym organizatorzy nazwali pięć wybranych produkcji filmowych, które wyświetlone zostaną w dniach 23-25 marca w kinie Piast w Cieszynie. - Z pewnością jednym z ciekawszych filmów będzie "Pojedynek", w którym zobaczymy wspaniałą grę aktorską dwóch interesujących artystów Jude’a Law i Michael’a Caine wcielających się w rolę Andrew’a Wyke oraz Milo Tindle. Ten pierwszy jest znanym powieściopisarzem, a drugi bezrobotnym aktorem, w filmie między nimi dochodzi do intrygującej gry, w której stawką są klejnoty o wartości wielu milionów dolarów - wyjaśnia Marcelina Sztefek, jedna z organizatorek studenckiego przeglądu.

Ponadto wśród zaplanowanych projekcji znajdą się takie tytuły jak: "Moon", "Ostatnia miłość na Ziemi", "Błękitny Wrak", "Stalowy Gigant" oraz blok animacyjny zatytułowany "Konkurs OFF", obejmujący 14 filmów, które wyświetlone zostaną w sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W programie przeglądu znalazły się także imprezy towarzyszące takie jak wystawa odbywająca oraz koncerty. - Dwa koncerty odbędą się w Klubie Studenckim "Panopticum" (Back Alley Sound System i goście oraz ) oraz w piwnicy Kamienicy Konczakowskich (środa).

Karnety i bilety na Przegląd Filmowy czASKina można nabyć w holu głównym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz przed każdą projekcją filmową w kinie Piast.

Szczegółowy program imprezy:

 • Środa, 18 marca:

  - godz. 21.00 - impreza: Superhero Party Hard! Before przeglądu czASKina. Impreza przebierana - superbohaterowie i postacie filmowe (Klub Studencki "Panopticum")

 • Poniedziałek, 23 marca:

  - godz. 19.00 - projekcja filmu: "Moon" (kino Piast)
  - godz. 21.00 - projekcja filmu: "Ostatnia miłość na Ziemi" (kino Piast)
  - godz. 22.00 - impreza: Afterparty z Nietuzinkową muzyką elektroniczną. Zagrają Wudec, Teddybear i inni (Klub Studencki "Panopticum")

 • Wtorek, 24 marca:

  - godz. 19.00 - projekcja filmu: "Pojedynek" (kino Piast)
  - godz. 21.00 - projekcja filmu: "Błękitny Wrak" (kino Piast)
  - godz. 21.00 - koncert: Back Alley Sound System i goście (Klub Studencki "Panopticum")

 • Środa, 25 marca:
  - godz. 16.00 - filmowy blok animacyjny "Konkurs OFF" (sala konferencyjna UŚ Cieszyn)
  - godz. 19.00 - projekcja filmu: "Stalowy Gigant" (kino Piast)
  - godz. 21.00 - koncert: "Coals" (piwnica restauracji Kamienica Konczakowskich)

  UWAGA! KONKURS!

  Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa karnety na studencki przegląd filmowy czASKina.

  Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Jaki motyw przewodni przyświecał poprzedniej edycji przeglądu filmowego czASKina?

  Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

  Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

  Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową.

  Udzielenie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

 • Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Zgadzam się z przedmówcą!

  Ho ho ho! Stalowy Gigant! Ja będę. Fakt moge go w internetach oglądnąć lecz kino a laptop to zupełnie coś innego. Szkoda że taka inicjatywa studentów jest taka rzadka. Czekam już na Cieszynalia. ho ho ho!

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama