, piątek 14 czerwca 2024
Zniesione godziny dla seniorów
4 maja zaczyna obowiązywać kolejny etap tzw. odmrażania gospodarki.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Zniesione godziny dla seniorów

red.
Rząd zdecydował, że wraz z otwarciem galerii handlowych 4 maja, zniesione zostaje jedno z obostrzeń, które do tej pory obowiązywało we wszystkich sklepach. Chodzi o godziny dla seniorów.

Godziny dla seniora zostały wprowadzone 31 marca, gdy w Polsce rozwijała się epidemia koronawirusa, aby chronić osoby starsze, a więc bardziej narażone na zakażenie, przed kontaktem z innymi. W godzinach 10-12 sklepy były dostępne wyłącznie dla klientów po 65 roku życia. Po trzech tygodnia wprowadzono zmianę – od 20 kwietnia „godziny dla seniora” obowiązywały od poniedziałku do piątku. Od 4 maja zostają całkowicie zniesione.

W rozporządzeniu Rady Ministrów regulującym funkcjonowanie galerii i sklepów handlowych po 4 maja nie znalazł się zapis o specjalnych godzinach otwarcia punktów handlowych wyłącznie dla seniorów.

Ruszają centra handlowe

4 maja zaczyna obowiązywać kolejny etap tzw. odmrażania gospodarki. Wrócić ma "życie" do centrów i parków handlowych - otwarte zostaną w nich wszystkie pozostałe sklepy (ruszą też duże sklepy, np. meblowe mające ponad 2 tys. metrów kw.) Jednak funkcjonowanie galerii będzie wyglądało inaczej niż do tej pory.
Zgodnie z nowymi regulacjami w centrach handlowych wyłączone z użytku będą: fontanny, strefy relaksu i wypoczynku (w tym ławki), place i kąciki zabaw, szatnie, przechowalnie ubrań i przedmiotów. Wszystkie sklepy będą mogły znów być otwarte, ale do czasu decyzji o kolejnym złagodzeniu obostrzeń zamknięte pozostają:

 • salony fryzjerskie
 • salony kosmetyczne
 • kina
 • placówki biur podróży
 • kluby fitness

  Obowiązywać będzie zasada, zgodnie z którą sklepach wielkopowierzchniowych może przebywać jedna osoba na każde 15 metrów kwadratowych. Z kolei w sklepach o powierzchni mniejszej niż 100 metrów kwadratowych na jedną kasę mogą przypadać cztery osoby.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama