, piątek 19 lipca 2024
Wisła: Sprawa basenów nadal w zawieszeniu
Strategicznemu obiektowi jest jednak potrzebny gruntowny remont. I tu zaczynają się problemy, ponieważ dotąd nie znalazł się zainteresowany tym inwestor i plany modernizacji kąpieliska stanęły w miejscu. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wisła: Sprawa basenów nadal w zawieszeniu

MB
Wraca temat remontu kompleksu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start” w Wiśle. Mimo że w lipcu miało się wyjaśnić, co dalej z kąpieliskiem w Wiśle, prezes "Startu” przedłuża termin rozstrzygnięcia tej sprawy.

O remoncie terenów Ośrodka Sportowego "Start” w Wiśle mówi się od dawna. Teren jest rozległy i świetnie położony, więc mógłby przyciągać do miasta turystów nie tylko ze śląska, ale i dalszych obszarów polskich i zagranicznych. Strategicznemu obiektowi jest jednak potrzebny gruntowny remont. I tu zaczynają się problemy, ponieważ dotąd nie znalazł się zainteresowany tym inwestor i plany modernizacji kąpieliska stanęły w miejscu. Podczas sesji Rady Miejskiej w marcu br. prezes PZSN "Start”, Łukasz Szeliga zapewnił wiślańskich samorządowców, że jeśli do końca czerwca nie uda się znaleźć inwestora, teren, który jest obecnie w wieczystym użytkowaniu PZSN "Start”, powróci do miasta.

3 lipca Jan Poloczek spotkał się z prezesem PZSN "Start” w sprawie przyszłości wiślańskich basenów. Jednak decyzja nie zapadła, burmistrz został zapewniony, że sprawa wyjaśni się jeszcze w lipcu podczas zebrania PZSN "Start”. Z kolei burmistrz nalega, by zebranie odbyło się w Wiśle. - Byłaby wtedy możliwość przedyskutowania na miejscu tematu funkcjonowania odkrytego kąpieliska w Wiśle, bo nie ukrywam, że jest to dla miasta bardzo ważny obiekt - mówi Jan Poloczek. - Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia, będę zgodnie z kompetencjami i przepisami prawnymi prowadził działania zmierzające do przejęcia przez gminę terenu, na którym znajduje się basen, byśmy mogli tam inwestować i doprowadzić kąpielisko do stanu użyteczności - dodaje.

Przypomnijmy, że remont kąpieliska ma dwie perspektywy. Jedna jest związana z kompleksowym remontem nie tylko basenów, ale i obejścia oraz całej przyległej infrastruktury. Druga, skromniejsza, wiąże się tylko z odnowieniem basenów. - Wszystko zależy od środków, jakie uda się nam pozyskać na ten cel - mówi burmistrz Wisły, Jan Poloczek. - Inwestycja zostałaby opłacona z części obligacji oraz ze środków Unii Europejskiej, o ile nasze poszukiwania zakończą się owocnie. Nawet jeśli nie uda się zdobyć środków z UE, to i tak zrobimy minimum prac z obligacji, żeby to kąpielisko mogło wreszcie działać - wyjaśnia burmistrz.

W ramy podstawowego remontu na pewno wejdzie wymiana niecek basenowych oraz zapewnienie podgrzewania wody, aby od kwietnia do września miała temperaturę na poziomie ponad 20 stopni. Z kolei większa inwestycja zakładałaby zmianę standardu przyległych obiektów hotelowo-sportowych, dobudowanie dodatkowej sali, zadbanie o atrakcje dla dzieci na kąpielisku, np. brodziki czy zjeżdżalnie.

Inwestycja ma ruszyć jak najszybciej. Jeśli "Start” odda teren Wiśle, miasto ma ambitny plan oddania wyremontowanych basenów z podgrzewaną wodą w sezonie letnim 2015 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama