, piątek 3 luty 2023
Wisła broni imprez narciarskich - letnich i zimowych!
Natomiast tydzień wcześniej najlepsi zawodnicy przyjadą w Beskidy (14-15 stycznia 2017), gdzie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle również odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata. fot: Alicja Kosman / PZNDodaj do Facebook

Wisła broni imprez narciarskich - letnich i zimowych!

MB/MAT.PRAS.
Komisja Kalendarzowa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej podczas wczorajszego spotkania w Zurychu zaprezentowała kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2016/2017. W Wiśle odbędzie się najważniejsza letnia impreza w skokach narciarskich - FIS Grand Prix, natomiast w styczniu 2017 roku na skoczni im. Adama Małysza ponownie wystartują konkursy w ramach Pucharu Świata.

Beskidzki kurort Wisła nadal broni tytułu jednego z najważniejszych ośrodków, w których rokrocznie odbywają się imprezy w skokach narciarskich. Jeśli wczorajsze ustalenia Komisji Kalendarzowej FIS zostaną zatwierdzone przez czerwcowy Kongres FIS w Meksyku, na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle-Malince ponownie trafią dwie ważne imprezy - letnia i zimowa.

Z wczorajszych ustaleń komisji wynika, że w letnich kalendarzach FIS znalazły się zawody FIS Carpath Cup w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn w Szczyrku w dniach 7-8 lipca 2016 roku, a tuż po nich odbędą się zawody FIS Cup, również kobiet i mężczyzn w Szczyrku w dniach 9-10 lipca 2016 roku. Natomiast najważniejszą letnią imprezą w naszym kraju będzie FIS Grand Prix w Wiśle w dniach 22-23 lipca 2016r. Z kolei jesienią, w dniach 24-25 września 2016 roku na skoczni im. Adama Małysza zobaczymy zawodników startujących w Pucharze Kontynentalnym.

Jak informuje Polski Związek Narciarski, po gwarancjach Polskiego Związku Narciarskiego dotyczących modernizacji Wielkiej Krokwi Zakopane zostało przywrócone do kalendarza Pucharu Świata. Profil skoczni został z kolei zatwierdzony na Komisji Budowy Skoczni Narciarskich FIS. Dzięki temu Puchar Świata zawita pod Tatry w dniach 21-22 stycznia 2017 roku. Natomiast tydzień wcześniej najlepsi zawodnicy przyjadą w Beskidy (14-15 stycznia 2017), gdzie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle również odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No tak, Meksyk to znany kurort narciarski, zima jest tam przez caly rok i wylonil tylu znanych skoczków. Dlatego wlasnie FIS tam postanowil zrobic konferencje.

"czerwcowy Kongres FIS w Meksyku" - kongres czy egzotyczne wakacje za pieniądze podatników? Bo przecież prezes z ekipą tam poleci, może dyrektorzy z Wisły tez - i to zapewne nie za prywatne pieniądze. Niestety. Naszym, moim zdaniem, wszystkie imprezy sportowe, związki sportowe etc powinny być finansowane tylko i wyłącznie z pieniędzy prywatnych a nie z budżetowych, z naszych podatków. Ludzie na chleb nie mają a oni się wożą...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama