, wtorek 2 lipca 2024
Skoczów: Strategia przyjęta, ale nie bez kontrowersji
Celem przygotowania ponad stustronicowego dokumentu było opracowanie w sposób kompleksowy i pełny strategii rozwoju Gminy na lata 2014-2020. fot: mat.pras.



Dodaj do Facebook

Skoczów: Strategia przyjęta, ale nie bez kontrowersji

MB
Strategia rozwoju gminy Skoczów na lata 2014-2020 została przedstawiona radnym Skoczowa podczas wczorajszej, 21 sierpnia sesji Rady Miejskiej. Strategia została przyjęta większością głosów z dwoma głosami wstrzymującymi się.

Kluczowy dla przyszłości Skoczowa dokument został przyjęty, choć pojawiły się uwagi, że w Strategii rozwoju gminy Skoczów na lata 2014-2020 pojawiają się nielogiczne zdania, niekonsekwentnie prowadzone wątki i literówki, na co wskazywała radna Beata Branc-Gorgosz. - Błędy zostaną poprawione, ale nie widzę dalej powodu, by nie uchwalać dzisiaj tego dokumentu - oponowała burmistrz Skoczowa, Janina Żagan. Ostatecznie przy głosowaniu tylko dwie radne, Beata Branc-Gorgosz oraz Teresa Papkala wstrzymały się od głosu, reszta radnych głosowała za.

- Dziękuję wszystkim państwu za pracę nad tym najważniejszym dla Skoczowa dokumentem. Mam nadzieję, że wyborcy zdołają zauważyć zarówno tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dokumentu, jak i tych, którym to było całkowicie obojętne - powiedziała po głosowaniu burmistrz Skoczowa.

Przypomnijmy, że konsultacje społeczne w sprawie Strategii rozwoju gminy Skoczów na lata 2014-2020 trwały w Skoczowie w terminie 3 - 25 lipca br. Celem przygotowania ponad stustronicowego dokumentu było opracowanie w sposób kompleksowy i pełny strategii rozwoju Gminy na lata 2014-2020. Strategia obejmuje trzy podstawowe części: diagnostyczną, koncepcyjną oraz wdrożeniową.

Część diagnostyczna obejmuje zagadnienia związane z: otoczeniem społeczno-gospodarczym, potrzebami mieszkańców, potencjałem gminy. Część koncepcyjna obejmuje: analizę SWOT sporządzoną w oparciu o diagnozę oraz wyniki badań, zdefiniowanie wizji, priorytetów, kierunków działań, a także wskazanie zadań realizacyjnych.

Część wdrożeniowa obejmuje harmonogram wdrożenia strategii, możliwości finansowania wdrożenia strategii, zasady monitoringu i ewaluacji strategii. Strategia nie tylko wyznaczy kierunek działania, ale będzie również solidnym fundamentem w pozyskiwaniu funduszy unijnych i realizacji projektów.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tak ważny jak niegdyś "Tezy do dyskusji przed Zjazdem PZPR"?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama