, sobota 25 maja 2024
Przeprowadzka komendy powiatowej policji
Dyskusje między policją a samorządem w sprawie udostępnienia działki pod budowę nowej komendy trwają od paru lat. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Przeprowadzka komendy powiatowej policji

MB
Zapadła decyzja, gdzie stanie nowa Komenda Powiatowa Policji. Od paru lat policja prowadziła ustalenia z samorządem w sprawie udostępnienia rezerwowej działki pod budowę nowej komendy.

Niedawno radny powiatowy Andrzej Łukasiak zapytał starostę o termin rozpoczęcia budowy nowej komendy powiatowej policji w Cieszynie, a także jej lokalizacji.

W odpowiedzi starosta podaje, że komenda ma przenieść się na Pastwiska w rejonie ulicy Katowickiej. - Budowa nowej siedziby została ujęta jako zadanie w planie inwestycyjnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na lata 2017-2020 - informuje starosta, Janusz Król.

Dyskusje między policją a samorządem w sprawie udostępnienia działki pod budowę nowej komendy trwają od paru lat. W 2014 roku radni cieszyńscy jednogłośnie zaaprobowali decyzję o oddaniu działki. Zaproponowano kilka lokalizacji. Jak wskazywali przedstawiciele policji, dotychczasowy budynek przy ul. Wojska Polskiego w Cieszynie stał się za mały dla tych służb, stąd potrzeba zmiany lokalizacji. Finansowanie inwestycji związanej z budową komendy jest po stronie policji.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panowie rajcowie, panie burmistrzu Ryszard Macura - może przy okazji przeprowadzki do nowego budynku cieszyńskiej policji, który tak czy tak zostanie wybudowany (nie neguję że jest potrzebny), nie zająć się likwidacją straży miejskiej? Nowy budynek policji będzie stał dość daleko od centrum miasta dlatego też proponuję, aby w dotychczasowym budynku straży miejskiej przy ul. Limanowskiego zaproponować utworzenie mniejszego komisariatu a także pozostawić w nim centrum monitoringu miejskiego. Takie połączenie z pewnością nie tylko ułatwi policji pracę ale też zwiększy bezpieczeństwo - informacje o zdarzeniach zarejestrowanych przez monitoring szybciej dotrą do policjantów którzy będą mieli możliwość szybszej i celniejszej reakcji. Do tego zmniejszą się koszty gdyż zamiast wydawać ponad 2.1 mln zł na Straż Miejską miasto jedynie będzie utrzymywało sam budynek (monitoring, media, remonty etc) a do tego można "wykupić" w policji usługi patrolowe w centrum miasta - oczywiście piesze. Wg moich szacunków nie powinno przekroczyć to łącznie kwoty ok. 1.1 mln zł na rok - pozostałe środki można spożytkować na inne cele, tu proponuję na spłatę długów miasta (przypominam - długi te przekraczają kwotę 56mln zł).

Jestem ciekawa co miasto zrobi po opuszczonych pomieszczeniach po policji. Na wiele rzeczy nie ma a na budynek policji tak. Zwykła marnotrawność

wszystkie służby do koszar /policja- drogówka- itd/

" dotychczasowy budynek przy ul. Wojska Polskiego w Cieszynie stał się za mały dla tych służb, stąd potrzeba zmiany lokalizacji" Zabrakło miejsca na akta nierozwiązanych spraw? :o

Nie wystarczy się przenieść 300 m dalej do obiektów po SG? Na papier nie mają, po paru latach na emeryturkę, a jeszcze na budowy trwonić kasę będą.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama