, wtorek 23 kwietnia 2024
Od grudnia więcej połączeń kolejowych na trasie: Trzyniec - Czeski Cieszyn - Praga
W nowym rozkładzie jazdy z 1 pary do 4 wzrośnie liczba "żółtych pociągów", które z Trzyńca i Czeskiego Cieszyna pojadą do Pragi. fot: regiojet.czDodaj do Facebook

Od grudnia więcej połączeń kolejowych na trasie: Trzyniec - Czeski Cieszyn - Praga

SM/mat.pras.
Czeski, prywatny operator kolejowy - firma RegioJet ogłosiła właśnie, iż w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie 9 grudnia, zwiększona zostanie ilość bezpośrednich połączeń z Trzyńca i Czeskiego Cieszyna do Pragi.

W nowym rozkładzie jazdy z 1 pary do 4 wzrośnie liczba "żółtych pociągów", które z Trzyńca i Czeskiego Cieszyna pojadą do Pragi. Dotychczas z Żyliny w kierunku Pragi konkurencyjny do narodowego przewoźnika operator, wyjeżdżał z obu miast wczesnym ranem (o godz. 8.00 z Trzyńca i o godz. 8.09 z Czeskiego Cieszyna) i wracał wieczorem (do Czeskiego Cieszyna o godz. 19.42 i do Trzyńca o godz. 19.51). Od 9 grudnia podróżni z Trzyńca będą mieli do wyboru 4 pociągi: o godz. 4.07, 5.07, 6.07 oraz 7.07. Dziewięć minut później ten sam pociąg będzie odjeżdżał z Czeskiego Cieszyna. Kursy powrotne z Pragi odbywać się będą o godz. 15.12, 16.12, 17.12 oraz 19.12.

- Poprzez zwiększenie ilości naszych połączeń w tym regionie chcemy udostępnić naszym klientom lepszą alternatywę podróży, niż tą jaką mieli dotychczas. Już od grudnia mieszkańcy Trzyńca, Czeskiego Cieszyna oraz Cieszyna, będą mogli w pełni korzystać z wysokiej klasy usług oferowanych przez RegioJet - poinformował Radim Jančura, właściciel firmy.

Podróż z Trzyńca do Pragi ma zająć 4 godz. 26 minut. Powrót trwać będzie 15 minut krócej. Z Pragi do Czeskiego Cieszyna "żółty pociąg" pojedzie 4 godz. 11 minut.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wcale się nie martwię.Więcej cieszę się,że MOŻE,podkreślam MOŻE zobaczymy KŚ na cieszyńskich torach.Nie uwierzę jak nie zobaczę.Papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie.Ja też mogę sobie"ustalać"RJ w/g własnego uznania.

CIEKAWIE PISZESZ CIEKAWIE, ALE MUSZĘ CIĘ ZMARTWIĆ, BO POŁĄCZENIA CIESZYN - CZECHOWICE BĘDĄ I TO NAWET Z TARYFĄ LINIOWĄ DO KATOWIC ZA 12 ZŁ I DO CIESZYNA ZA 4 ZŁ, WSZYSTKO Z ULGAMI USTAWOWYMI 37 I 50%,
LINIE OBSŁUGIWANE OD GRUDNIA PRZEZ KŚ

1. CZĘSTOCHOWA - RADOMSKO
2. CZĘSTOCHOWA - LUBLINIEC
3. CZĘSTOCHOWA - WŁOSZCZOWA
4. CZĘSTOCHOWA - GLIWICE
5. GLIWICE - STRZELCE OPOLSKIE
6. GLIWICE - KĘDZIERZYN KOŹLE
7. KATOWICE - SŁAWKÓW (POCIĄG)
8. KATOWICE - SŁAWKÓW (BUS)
9. KATOWICE - ZWARDOŃ
10. CZECHOWICE - CIESZYN
11. CZECHOWICE - OŚWIĘCIM
12. CZECHOWICE - PSZCZYNA - RYBNIK - WODZISŁAW
13. KATOWICE - RYBNIK
14. RYBNIK - RACIBÓRZ
15. CHAŁUPKI - RACIBÓRZ
16. RACIBÓRZ - KĘDZIERZYN KOŹLE

A OD ZEBRZYDOWIC DO CIESZYNA OD NOWEGO ROZKŁADU JAZDY PRĘDKOŚĆ POCIĄGÓW BĘDZIE PODNIESIONA Z RACJI LEKKICH SZYNOBUSÓW I LIFTINGU TORÓW

I NIE GADAJ BZDUR, BO ZNAM SIĘ BARDZO DOBRZE Z OSOBĄ, KTÓRA UKŁADAŁA ROZKŁAD JAZDY KŚ Z WAŻNOŚCIĄ OD 9 GRUDNIA.

To po co podajesz linki CSMK?Jaka rzeczywistość?Rzeczywistość jest taka,że jest mniej niż 1,5 m-ca do nowego RJ.Pożyjemy,zobaczymy jak to KŚ jadą do Cieszyna.Naprawdę trzymam kciuki .Tak nawiasem nie obrażaj kogoś na forum,czego sobie nie życzę(burak,kretyn).Dowodzisz poraz kolejny o swoim że tak powiem niskim poziomem.Nie wspominając o notorycznych błędach ortograficznych(z kąt!!!).Pozdrawiam.

Jak tak fecebookowi wierzysz to w klapkach w styczniu pójdziesz.Jak zobaczę te"połączenia"to dopiero uwierzę a nie w wirtualne marzeniaCSMK,z resztą mieliście zainfekowaną stronę.Bay,Bay.I życzę powodzenia.

A to ty ją zawirusowałeś, Jesteś kretyn bo CSMK na Facebooku nie podaje wirtualnych marzeń bo nie może, taka jest rzeczywistość. Ale wiec jedno że jak pojadą to do każdego artykułu będę podawał link do twoich komentarzy i zobaczymy jaki żeś wredny burak. Ps. A ten Artykuł jest o RegioJecie .Ps. CSMK mnie nie interesuje ale wiem na co i na kogo stawiać.

Kolego Anonim: wejdź sobie na strony Facebooka, tam są ceny biletów do Cieszyna i wkrótce będzie rozkład jazdy podany.

http://www.facebook.com/PodrozujKolejamiSlaskimiDoCieszyna?ref=ts&fref=ts

http://www.facebook.com/pages/Cieszy%C5%84skie-Stowarzyszenie-Mi%C5%82o%...

Ale RegioJet nie ma żadnych dobrych ofert na podróż tai i powrót, owszem jak kupię bilet np. trzy tygodnie wcześniej to tak ale ja nie wiem czy w dany dzień na 100% pojadę tam czy tam. Po za tym RegioJet kończy podróże z Pragi w Havirzovie bo nie ma gdzie odstawiać swoich pociągów na noc. Pierwsze założenie było takie że w Czeskim Cieszynie będą kończyć kursy ale ze względu na planowane przebudowanie peronów w Tesinie cześć torów będzie wyłączona z ruchu i stacja stała by się mało przepustowa. Na to miast ĆD oferuje bilet Sone+ za 600kć który jest na dwie dorosłe osoby + dzieci i uprania do dowolnej ilości przejazdów kolejami ĆD po całej republice w daną sobotę lub niedzielę, tylko że ostatni pociąg z Pragi do Czeskiego Tesina będzie kończyć kurs w Havirzovie gdzie chwilę wcześniej ucieknie ostatni pociąg do Tesina.Za to zaś ostatni RegioJet za wcześnie wyjeżdżać będzie z Pragi, tak jednodniowy wypad do Pragi będzie napiętą wycieczką bo na zwiedzanie pozostanie nam około6 godzin. Pozostaje tak że kwestia miejscówek, tu RegioJet ma dobre propozycje, na jego stronie internetowej wybieramy sobie wagon, przedział miejsce i kierunek jady, w czasie dużego obłożenia przewoźnik monitorując sytuacje dodaje wagony ale może być tak że wyjedzie z Pragi do Trzyńca w piątek wieczorem z 4 wagonami bo będzie małe obłożenie podróżnych, w sobotę spora cześć Polaków będzie chciała jechać do Pragi i ten sam skład w drodze powrotnej do Pragi nie będzie miała z kąt dołożyć wagonów i będzie brak miejsc siedzących kiedy to w ĆD nie ma z tym problemu. Tak więc na dwoje baka wróżyła. Taka jest moja wiedza na dzień dzisiejszy z Czeskiego środowiska kolejowego. Podliczcie sobie ceny ofert przewozowych i rozkład jazdy +sytuacje które mogę się zdarzyć a może w ten czas RegiJed wyjdzie jeszcze z lepszą ofertą biletów czy odjazdami pod turystów z naszych stron a nie tylko dla tych co jadą w interesach do Pragi.

Za Światem Kolei 10/2012."Koleje Śląskie przejmują wszystkie połączenia w województwie".Nie ma mowy w artykule o choćby jednym pociągu,relacji Cieszyn-Zebrzydowice-Czechowice.Jest owszem wzmianka o poł:Gliwice>CzęstochowaCzęstochowa p.Rybnik,Zwardoń>Żywiec>Częstochowa.Połączenia na styku woj.opolskiego-śląskiego-łódzkiego,kieleckiego i małopolskiego.Relacje:Częstochowa>Radomsko,Kędzierzyn-K>Gliwice,Racibórz>Kędzierzyn,Gliwice>Strzelce Op,Czechowice>Oświęcim>Katowice,Bielsko>Wadowice,Częstochowa>Kielce,Cz-wa>Żelisławice i Cz-wa>Włoszczowa.Zniknie poł.zWodzisławia Śl do Chałupek(fatalny stan torów,dot.to będzie również Cieszyna).Tak więc szału nie będzie od nowego RJ.PR znikną i ostatni poc.os z Cieszyna też.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama