, sobota 4 maja 2024
Nowy Skwerek przy Zamkowej 1 i wiele innych!
Organizacja zgłaszająca projekt zakłada utworzenie utworzenie funkcjonalnego i interaktywnego skwerku, przyjaznego dla mieszkańców i turystów.  fot: Blog: fotojoanny.blox.pl/html



Dodaj do Facebook

Nowy Skwerek przy Zamkowej 1 i wiele innych!

BW/MAT.PRAS.
Zazieleniają i łącza ludzi. Skwerek na granicy polsko-czeskiej, otwarte warsztaty plecionkarskie, mobilna aplikacja „join4” i warsztaty budowania żywych budowli z wierzby - to cztery propozycje z powiatu cieszyńskiego zgłoszone w konkursie, w którym codziennie można oddawać swoje głosy.

Ideą Skwerku „na Granicy” jest zmiana przestrzeni wokół budynku dawnego przejścia granicznego w Cieszynie. Zgłaszające projekt - Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, czyli Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie zakłada utworzenie funkcjonalnego i interaktywnego skwerku, dzięki czemu stary budynek, powstały w latach 70. ma zyskać nowy i lepszy wizerunek, a przestrzeń będzie bardziej przyjazna mieszkańcom. Skwerek będzie funkcjonalny i przyjazny dla mieszkańców i turystów. Więcej o projekcie i możliwość oddania głosu tutaj.

Spółdzielnia Socjalna Parostatek z Cieszyna zgłosiła projekt zakładający zazielenianie przestrzeni, poprzez realizację obiektów Żywej Architektury w czterech miastach Polski. Pomysłodawczynie planują zorganizować otwarte warsztaty dla mieszkańców i wolontariuszy z całego kraju, podczas których wspólnie wykonają i zasadzą wierzbowe budowle, by ożywić miejską przestrzeń, a przy okazji stworzyć zielone miejsce spotkań, które przyczyni się do integracji mieszkańców. Po zdobyciu dofinansowania ogłoszą konkurs, w wyniku którego wybiorą cztery społeczności i lokalizacje, gdzie wspólnie z mieszkańcami wykonają żywe konstrukcje. Więcej o tym pomyśle, a także strona do głosowania tutaj

Kolejnym, zainicjowanym przez Stowarzyszenie Serfenta z Cieszyna pomysłem, są otwarte warsztaty plecionkarskie dla kilku społeczności lokalnych Krakowa. Efektem warsztatów będą plecione instalacje. Każdy warsztat prowadzony będzie przez rzemieślnika, projektanta lub twórcę ludowego. Celem warsztatów jest zintegrowanie i zaktywizowanie członków lokalnych społeczności do wspólnego tworzenia obiektów, które uatrakcyjnią ich przestrzeń, a przy okazji sprzyjać będą nawiązaniu i umocnieniu kontaktów międzyludzkich. Aby zagłosować i przeczytać więcej o tym pomyśle, należy wejść tutaj.

Projekt „join4”, który został zgłoszony w Skoczowie przez Annę Bojko, zakłada rozwijanie pasji, umiejętności i doświadczenia w grupach, poprzez powstanie mobilnej aplikacji "join4". Użytkownicy po zalogowaniu będą mieli możliwość poinformowania o swoich umiejętnościach, jednocześnie stając się twórcami lub realizatorami akcji społecznych. Przykładowo student AWF-u przeprowadza lekcje jazdy na deskorolce, chce zrobić filmik pilotażowy i kilka zdjęć w Katowicach, wskazuje jakich umiejętności potrzebuje z listy. Komunikat o tej akcji wyświetla się wszystkim, którzy w danym czasie są dostępni w tej lokalizacji i chcą wykonać nieodpłatnie taką usługę. Jeśli pomysł im się podoba, zgłaszają się. Więcej o pomyśle i głosowanie tutaj

Jak głosować? Do 5 czerwca każdy może oddać jeden głos dziennie, na wybrany przez siebie projekt. Projekty, które zdobędą największa liczbę głosów wygrywają i zostaną zrealizowane. 

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A to cieszy - coś się znowu ciekawego dzieje !

Zostanie trawa, jako pomnik po działaczach z Zamkowej 1.

Hmm, tak po prawdzie, to tylko pierwsza propozycja gwarantuje, że coś się podzieje w samym Cieszynie, bo pozostałe planują wyjść "w Polskę", więc dla mnie wybór jest oczywisty (o ile w ogóle ktoś zamierza głosować). Ale tu z kolei pojawia się wątpliwość - co się stanie, jeśli jednak Zamkowa zostanie przeznaczona do rozbiórki?

Ta przyjazna przestrzeń przy strażnicy to może być stałe miejsce spędu trzódek łojca Mateusza i dżokeja Rubikonia. W razie zagrożenia spokojnie się zmieszczą w lokalu KK na strażnicy jak to kiedyś zrobiła Antifa w Warszawie na Nowym Świecie, a i do zachodnich sponsorów jakby nie patrzeć też będzie bliżej.

super prawactwo juz sie trzepie ze zlosci haha

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama