, piątek 1 grudnia 2023
Modernizacja oświetlania w Gminie Strumień
Modernizacji poddanych zostanie 198 opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie Gminy Strumień.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Modernizacja oświetlania w Gminie Strumień

red.mat.pras
Poszukiwanie oszczędności w Gminie Strumień idzie w parze z poprawą bezpieczeństwa, a także ograniczeniem negatywnego wpływu na klimat, czego dowodem będzie wymiana oświetlenia z tradycyjnych opraw sodowych na oprawy LED. Większość środków na tę inwestycję gmina Strumień pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014-2020.

Modernizacji poddanych zostanie 198 opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie Gminy Strumień. Dokonana zostanie także dobudowa 7 dodatkowych opraw na istniejących słupach energetycznych. Całość zmodernizowanego oświetlenia wyposażona zostanie w indywidualne sterowniki pozwalające na zarządzanie czasem i mocą świecenia każdej z opraw za pomocą centralnej aplikacji sterującej.

- Liczymy, że montaż nowych opraw da Gminie znaczące oszczędności. Obecnie oświetlenie kosztuje nas około 277 tysięcy złotych rocznie. Poza oszczędnościami, które pozwolą finansować inne ważne zadania, oświetlenie LED przyniesie szereg dodatkowych korzyści, na przykład poprawę widoczności, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców - mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Nowe oświetlenie zyskają ulice: Rynek, Pocztowa, Londzina, 1 Maja, Kościelna, Osiedlowa, Łuczkiewicza, Pawłowicka, Krzywa, Brzuski, Podwale i teren parku w Strumieniu. W Bąkowie - Jasna, Żniwna, w Drogomyślu – ulice Klonowa, Konwaliowa, Fiołków, Stokrotek i Storczyków oraz w Zabłociu – Bielska i Długa.

Koszt zaplanowanej inwestycji wyniesie 467 422 zł, z czego Gmina ze swojego budżetu wyłoży nieco ponad 83 tys. zł. Prace potrwać mają do końca grudnia, a wykonać ma je gliwicka firma Odeon s.c. R.Starobrat, D.Imiela.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama