, czwartek 30 maja 2024
Jak przewodniczka promowała Cieszyn
W dziesięciominutowym wystąpieniu eliminacyjnym Magiera mówiła o kobietach w Radzie Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Temat wzbudził zainteresowanie publiczności i został wysoko oceniony przez jurorów. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Jak przewodniczka promowała Cieszyn

RED. / MAT.PRAS.
W dniach 11-13 marca w Pszczynie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy o tytuł „Przewodnik - krasomówca". Przewodniczka z Cieszyna, Władysława Magiera zajęła IV miejsce w tym konkursie.

- Największym problemem dla mnie był limit czasu, bo tolerancja wynosiła tylko minutę, ale udało się - powiedziała Władysława Magiera po konkursie. Wzięli w nim udział przewodnicy z różnych zakątków Polski min. z Krakowa, Poznania, Międzyzdrojów. Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji, po których do finału kwalifikowało się 5 osób. Konkurs odbywał się na zamku w Pszczynie, a finał w pięknej sali lustrzanej.

W dziesięciominutowym wystąpieniu eliminacyjnym Magiera mówiła o kobietach w Radzie Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Temat wzbudził zainteresowanie publiczności i został wysoko oceniony przez jurorów. Władysława Magiera razem z Katarzyną Sylwestrzak z Bielska-Białej, która wygrała niedzielny finał, znalazła się na czele stawki. Do finału punkty z eliminacji nie przechodziły, a Władysława Magiera wylosowała, niestety, nie najlepszy numer startowy, bo wystąpiła jako pierwsza. Mimo wszystko wyszło dobrze i jest zadowolona z wysokiego wyniku.

Trwająca 15 minut opowieść o cieszyńskiej uliczce kobiet i osiągnięciach upamiętnionych tam kobiet zainteresowała słuchaczy. Później trzeba było odpowiedzieć na wylosowane pytanie i 3 minuty mówić o atrakcjach turystycznych Polski, a Magiera wylosowała Roztocze. Na pszczyńskim zamku miała miejsce promocja Cieszyna, za którą odpowiadała Władysława Magiera. Zachęceni opowieściami przewodniczki z Cieszyna inni przewodnicy myślą o organizowaniu wycieczek do Cieszyna. Przewodnicy promują region, a opowieści o wyjątkowych cieszyńskich kobietach na pewno zachęcą do odwiedzenia cieszyńskiej uliczki kobiet.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama