, niedziela 23 czerwca 2024
Inwestycje z myślą o dzieciach
To zasługa Budżetu Obywatelskiego i mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą czego w mieście brakuje. fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Inwestycje z myślą o dzieciach

mat.pras.
Inwestycje z myślą o dzieciach


Inwestycje z myślą o dzieciach

Cieszyn pięknieje. W mieście pojawiły się kolejne place zabaw. Kolorowe, twórcze, zachęcające do zabawy i przede wszystkim bezpieczne. To zasługa Budżetu Obywatelskiego i mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą czego w mieście brakuje.

Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego powstały w Cieszynie kolejne place zabaw, które wprawiają w zachwyt każde dziecko, a co najważniejsze pozwalają na fantastyczną zabawę na świeżym powietrzu. - Realizując kolejne zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego potwierdza się tylko fakt, iż naczelnym celem przedmiotowych projektów jest korzyść rozumiana jako wartość publiczna, dzięki której możemy kształtować warunki życia naszych mieszkańców, jak również odwiedzających nas turystów – wyjaśnia Beata Sobik, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie, dodając - Powszechny zatem staje się postulat coraz większego zaangażowania ludzi w procesy decyzyjne dotyczące strefy publicznej, co z pewnością pozwala na silne poczucie tożsamości terytorialnej mieszkańców.

Efektem wspólnych działań są powstające z myślą o najmłodszych mieszkańcach - miejsca, wyposażone w nowoczesne urządzenia, wykonane z kolorowych i dobrej jakości materiałów. Jednym z zadań realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego jest plac zabaw przy ulicy Zagrodowej w Cieszynie. Przedmiotem projektu był zakup i montaż urządzeń zabawowych, ławek parkowych i innych elementów małej architektury w dzielnicy Marklowice, leżącej na północnej części Cieszyna. Realizacja projektu zaspokaja potrzeby zarówno małych, jak i tych trochę starszych mieszkańców naszego miasta. Umowa na realizację zadania podpisana została 5 maja 2017 r., natomiast zakończenie robót nastąpiło 20 lipca 2017 r. Koszt zadania to 49 173,62 zł.

Bezpieczna nawierzchnia placu zabaw przy ul. Dyboskiego na terenie osiedla Bobrek – Zachód w Cieszynie to kolejny projekt, którego przedmiotem było wykonanie podłoża bezpiecznego typu EPDM pod plac zabaw, ograniczony od terenów zielonych elastycznym obrzeżem trawnikowym, jak również wykonanie dojścia do placu zabaw w postaci chodnika z kostki betonowej na podsypce cementowej. Umowa na realizację zadania została podpisana 8 maja 2017 r., natomiast zakończenie robót nastąpiło w planowanym terminie tj. 24 lipca 2017 r. Koszt zadania to 49 900,01 zł.

Kreatywnym miejscem, które od pierwszych dni powstania tętni życiem jest również kolejne miejsce, realizowane pod nazwą Przystanek Błogocice II – plac zabaw oraz siłownia pod chmurką. Zakupione zostały tu i zamontowane urządzenia zabawowe dla najmłodszych, jak również urządzenia siłowe do ćwiczeń plenerowych, między innymi huśtawka ważka, podwójna huśtawka wahadłowa, domek ze zjeżdżalnią, karuzela, sprężynowiec. Umowa na realizację zadania została podpisana 5 maja 2017 r., natomiast zakończenie robót nastąpiło w planowanym terminie tj. 31 lipca 2017 r. Koszt zadania to 49 990,00 zł.- Już dziś możemy obserwować jak przedmiotowe urządzenia pozwalają dzieciom na zabawę, a ich opiekunom na aktywne spędzenie czasu, tuż obok ich pociech – dodaje B. Sobik

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama