, niedziela 26 maja 2024
Inwestor oszczędza, miasto protestuje!
Na zdjęciu widać, iż w przypadku dłuższego składu nawet połowa wagonów nie znajduje się przy zadaszonej części peronu. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Inwestor oszczędza, miasto protestuje!

SM/MAT. PRAS.
Władze Czeskiego Cieszyna apelują do Zarządu Czeskiej Infrastruktury Kolejowej (SŽDC) o zmiany w projekcie przebudowy peronów. Według nowych, oszczędnościowych planów inwestora skrócone zostało zadaszenie peronów, zmniejszona została liczba ławek, zaś same wiaty przystankowe nie zostały wykończone zabezpieczeniami przez gołębiami.

Trwający od dłuższego czasu remont peronów oraz infrastruktury kolejowej w Czeskim Cieszynie dobiega końca. Jako, iż inwestycja ma kosztować inwestora 1,4 mln koron, władze Czeskiego Cieszyna są zaniepokojone, iż przy tak wielkich kosztach SŽDC próbuje zaoszczędzić na tak drobnych elementach.

- Dotychczasowe zadaszenie drugiego i trzeciego peronu, o długości 203 metrów zostało zdemontowane i zastąpione nowym. Te ma jednak tylko 100 metrów i wystarcza na zakrycie nieco ponad trzech wagonów. Jeszcze gorzej jest na czwartym peronie, gdzie pozostało jedynie 25 metrów zadaszenia. Tak krótka wiata obejmuje niecały jeden wagon. W praktyce okazuje się więc, iż od samego początku mieliśmy rację, i że takie rozwiązanie nie będzie odpowiednie dla podróżnych, którzy w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych będą stali pod gołym niebem - wyjaśnia Gabriela Hřebačková, zastępca burmistrza Czeskiego Cieszyna zaznaczając jednocześnie, iż należy pamiętać o znaczeniu stacji kolejowej w Czeskim Cieszynie, która stanowi ważny punkt węzła komunikacyjnego Košice - Bohumín. W Czeskim Cieszynie zatrzymuje się bowiem wiele międzynarodowych składów, które często liczą więcej niż dziesięć wagonów.

W związku z zastrzeżeniami władz miasta co do planowych oszczędności, radni z Czeskiego Cieszyna wystąpili z oficjalnym wnioskiem do SŽDC, wnosząc o modyfikację projektów. - Mamy nadzieję, że inwestor przeanalizuje nasze uwagi i poszuka oszczędności w innym miejscu - dodaje Gabriela Hřebačková.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Szkoda, że nie zaoszczędzili za to na ekranach. Efekt jest fatalny dla oka, a nie wiem naprawdę, przed czym chroni okolicznych mieszkańców, skoro pomiędzy ich domami a torami biegnie jeszcze ruchliwa droga.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama