, czwartek 20 czerwca 2024
Hażlach: Kasa na wsparcie dobrych pomysłów
Wójt Grzegorz Sikorski z przedstawicielami samorządu Województwa Śląskiego w osobach (od lewej): Członka Zarządu Województwa Beaty Białowąs, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Jana Kawuloka i Radnej Wojewódzkiej Agnieszki Biegun fot: GKDodaj do Facebook

Hażlach: Kasa na wsparcie dobrych pomysłów

red.mat.pras.
Hażlach: Kasa na wsparcie dobrych pomysłów


Hażlach: Kasa na wsparcie dobrych pomysłów

We wtorek 20 lipca w auli Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu odbyła się uroczystość podpisania umów na pomoc finansową w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 19 gmin Subregionu Południowego Województwa Śląskiego, które w ramach konkursu będą na swoim terenie realizować 33 zadania dofinansowane środkami w wysokości 906 760,10 zł. Wojewódzkie władze samorządowe na spotkaniu z przybyłymi do Hażlacha przedstawicielami gmin i sołectw reprezentowali: Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok, Radna Wojewódzka Agnieszka Biegun i Członek Zarządu Województwa Beata Białowąs.

W 2020 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęły 234 wnioski, złożone przez 97 gmin na łączną kwotę 5 251 126,66 zł. Po ich formalnej i merytorycznej ocenie pomoc finansową w formie dotacji celowej otrzymały 72 gminy, na których terenie zostanie zrealizowanych 118 zadań o wartości 2 997 380,31 zł. W Powiecie Cieszyńskim wsparcie zostało przeznaczone na zadania realizowane w gminach Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice. Łączna kwota dofinansowania dla Gminy Hażlach wynosi 50 000 zł, z czego 20 000 zł na zadanie „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego we wsi Brzezówka”, 14 000 zł na „Podniesienie bezpieczeństwa poprzez modernizację ogólnodostępnego boiska do siatkówki plażowej w Hażlachu” i 16 000 zł na „Budowę innowacyjnego Parku Sensorycznego na terenie sołectwa Rudnik”.

Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski zwracając się do uczestników uroczystości, zebranych w przebudowanym i zmodernizowanym dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, zwrócił uwagę, że uzyskanie wsparcia finansowego na realizację konkretnych zadań winna poprzedzać oddolna inicjatywa, chęć zmieniania lokalnych społeczności, tworzenia im jak najlepszych warunków do rozwoju.

Spotykamy się w zmodernizowanym dużym nakładem sił i pozyskanych środków budynku Gminnej Biblioteki Publicznej. Przeszedł on wielką metamorfozę, dzięki inicjatywie dostosowania go do nowych zadań i wymagań. Znajdzie w nim miejsce Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Z jego pomieszczeń będą również korzystać miejscowe organizacje, czyli klub sportowy, Koło Gospodyń Wiejskich, a także pszczelarze i hodowcy gołębi pocztowych. Mam nadzieję, że miejsce to dzięki zachodzącym w nim społecznym interakcjom, stanie się prawdziwą kuźnią kolejnych dobrych pomysłów i inicjatyw – podkreślił wójt Grzegorz Sikorski.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama