, środa 24 lipca 2024
Fotowoltaika – włącz zieloną energię
Fotowoltaika nie jest nową technologią, ponieważ rozwija się na świecie od kilkudziesięciu lat. Jednak w Polsce dopiero w ostatnich latach znacznie zyskuje na popularności.  fot: BESKID ENERGYDodaj do Facebook

Fotowoltaika – włącz zieloną energię

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
W związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej w Polsce oraz coraz bardziej widocznym naciskiem na ekologiczne rozwiązania branża fotowoltaiczna zaczęła rozwijać się bardzo dynamicznie. Jak wygląda przyszłość tej technologii? Czy fotowoltaika w dalszym ciągu będzie się rozwijała, czy może to tylko chwilowa moda?

Fotowoltaika nie jest nową technologią, ponieważ rozwija się na świecie od kilkudziesięciu lat. Jednak w Polsce dopiero w ostatnich latach znacznie zyskuje na popularności. Jest wiele powodów, dla których panele fotowoltaiczne można coraz częściej spotkać na polskich dachach oraz na specjalnych fotowoltaicznych farmach.

Technologia paneli fotowoltaicznych przez lata była dopracowywana. Dzisiaj produkowane panele posiadają wysoką wydajność i utrzymują ją przez długie lata. Stały się również tańsze, dlatego założenie instalacji fotowoltaicznej jest inwestycją, która coraz bardziej się opłaca. Jej opłacalność zwiększa się za sprawą rosnących cen energii. W Polsce większość produkcji energii elektrycznej opiera się na paliwach kopalnych, w związku z czym nasz kraj płaci coraz większe kwoty w ramach opłat za emisję CO2.
Kolejną zachętą do inwestycji w fotowoltaikę są coraz liczniejsze programy dotacji, oferowane przez państwo czy też Unię Europejską. Obecnie konsument indywidualny może uzyskać do 5000 zł dotacji na instalację fotowoltaiczną.

Bezobsługowość instalacji i długa żywotność modułów fotowoltaicznych

Jedną z najważniejszych zalet instalacji fotowoltaicznej jest jej bezobsługowość. Po montażu paneli, czy to na dachu czy gruncie, nie jest wymagana jakakolwiek ingerencja ze strony inwestora. Produkcja energii oraz jej przesył jest automatyczny. Eksploatacja instalacji jest praktycznie bezkosztowa. Jedynym wydatkiem może być okresowe mycie modułów fotowoltaicznych, co w polskich warunkach powinno być przeprowadzane średnio raz w roku, po okresie zimowym. Moduły fotowoltaiczne są bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (np. śnieg lub deszcz). Praca instalacji jest przerwana jedynie w nocy. Natomiast wiatr chłodzi moduły (szczególnie latem), co przekłada się na ich większą wydajność.

Mikroinstalacje

Dostępne programy prowadzone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w połączeniu z ulgą termomodernizacyjną znacznie zwiększyły zainteresowanie konsumentów indywidualnych tą technologią. Konkretne programy finansowego wsparcia w połączeniu z rosnącymi kosztami energii elektrycznej w dalszym ciągu będą wyraźnym stymulatorem do wzrostów inwestycji w fotowoltaikę.

Płacimy coraz większe opłaty za emisję CO2. Dopóki Polska stanowczo nie postawi na OZE, dopóty ceny energii elektrycznej nie zaczną spadać. W związku z tym można przewidywać, że w następnych latach zainteresowanie fotowoltaiką przez konsumentów indywidualnych będzie tylko rosnąć. Rynek fotowoltaiki w Polsce w najbliższych latach z pewnością będzie dynamicznie się rozwijał. W tym czasie warto zaufać specjalistom branży i zacząć zarabiać na tym ekologicznym trendzie.

Fachowe doradztwo i wykonanie

Ostatnio rynek zalany jest ofertami montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Warto jednak wybrać taką, która ma duże doświadczenie i zasięgnąć opinii inwestorów. BESKID ENERGY (www.beskidenergy.pl), to lokalna firma nie tylko z dużym doświadczeniem, ale również z szeroką i imponującą ofertą. Instalacje wykonane są pod konkretny projekt, odpowiednio dobrane do zapotrzebowania na energię oraz uwzględniają indywidualne gusta i potrzeby inwestorów. Firma współpracuje z wiodącymi dostawcami sprzętu i materiałów, co zapewnia klientowi maksymalne zadowolenie, wysoką jakość, niezawodność i gwarancję wykonanej instalacji. Krótkie terminy realizacji są z pewnością wielką zaletą firmy.

Osoby inwestujące w technologie fotowoltaiczne mogą skorzystać z wielu możliwości dofinansowania – od dofinansowań lokalnych, po branżowe do czasowych. BESKID ENERGY (www.beskidenergy.pl) zapewnia wsparcie zarówno merytoryczne, jak i formalne w znalezieniu odpowiedniej formy dofinansowania. Wspiera Klientów także na etapie przygotowania wniosków skierowanych do instytucji zewnętrznych w celu pozyskania środków na instalacje fotowoltaiczną. Firma BESKID ENERGY (www.beskidenergy.pl) współpracuje z instytucjami finansowymi, dzięki czemu osoby lub firmy inwestujące w czystą energię mogą skorzystać także z dogodnych form finansowania: nisko oprocentowanego kredytu lub leasingu.

BESKID ENERGY

ul. Słowackiego 2a
Zebrzydowice
tel. +48 506 054 489

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama