, piątek 23 luty 2024
Czechy: Stan wyjątkowy na 30 dni. Co oznacza w praktyce?
W czwartek w Republice Czeskiej odnotowano ponad 27 tysięcy nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Jak dotąd jest to w Czechach najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. fot: FJDDodaj do Facebook

Czechy: Stan wyjątkowy na 30 dni. Co oznacza w praktyce?

REDAKCJA
W czwartek, z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej czeski rząd zdecydował o wprowadzeniu 30-dniowego stanu wyjątkowego. Zaczął on obowiązywać w nocy z czwartku na piątek.

W wyniku tej decyzji od 26 listopada restauracje, bary i kluby będą zamykane o godzinie 22:00, a restauracje i punkty gastronomiczne działające w centrach handlowych będą mogły serwować jedzenie wyłącznie na wynos. Dodatkowo wprowadzono zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. W okresie obowiązywania stanu wyjątkowego, w masowych imprezach kulturalnych lub sportowych uczestniczyć będzie mogło maksymalnie 100 osób, a całkowitym zakazem organizacji objęte zostały jarmarki bożonarodzeniowe. W przypadku przedstawień, czy koncertów, podczas których uczestnicy zajmują wyznaczone miejsce, ich maksymalna liczba wynosi 1000 osób. Warunkiem udziału w wydarzeniach kulturalnych i sportowych jest posiadanie zaświadczenie o zaszczepieniu lub przechorowaniu koronawirusa. Takie same zasady dotyczące zaświadczenia lub przebycia zakażenia wirusem obowiązują także w przypadku chęci skorzystania z hoteli i restauracji.

W czwartek w Republice Czeskiej odnotowano pond 27 tysięcy nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Jak dotąd jest to w Czechach najwyższy dzienny bilans od początku epidemii.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama