, wtorek 5 marca 2024
Cieszyn: Nagły zwrot w sporze o dworzec PKP
Nieruchomości te zostały wycenione przez PKP S.A. na ok. 640 tys zł. fot: AKDodaj do Facebook

Cieszyn: Nagły zwrot w sporze o dworzec PKP

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Spółka Polskie Koleje Państwowe zwlekała z przekazaniem miastu terenu przy ul. Hajduka i dworca kolejowego. Burmistrz Mieczysław Szczurek wystosował specjalne pismo. Wczoraj nastąpił nieoczekiwany zwrot w tej sprawie. Burmistrz otrzymał do podpisu protokół uzgodnienia warunków przejęcia dworca kolejowego wraz z działką przy ul. Hajduka

Burmistrz Mieczysław Szczurek dwa tygodnie temu wystosował do prezesa PKP Jakuba Karnowskiego specjalne pismo, w którym zaznacza, że dworzec jest w opłakanym stanie i bez poniesienia wysokich nakładów finansowych grozi rychłą katastrofą budowlaną. Obiekt zagraża życiu nie tylko podróżnym, ale również przechodniom. Szczurek zaznaczał w piśmie, że jest to sprawa pilna i jeżeli PKP nie podejmie bezzwłocznie procedury zbycia działek, gmina Cieszyn odstąpi od nabycia nieruchomości, gdyż od 7 lat nie udało się załatwić pozytywnie sprawy, która jest priorytetowa dla rozwoju i zabezpieczenia podstawowych potrzeb podróżnych, korzystających z transportu w Cieszynie.

Wczoraj otrzymaliśmy jednak informację, że burmistrz otrzymał protokół podpisany przez Jolantę Michalską z PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach, który zawiera zapis, iż PKP dokona nieodpłatnego przekazania na rzecz Gminy Cieszyn prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej w Cieszynie, stanowiącej działkę nr 16/1o pow 5931 ha oraz 16/2 o pow 0,2531ha, czyli działki, na której znajduje się obecnie dworzec PKP oraz działki przy ul Hajduka, na której obecnie znajduje się plac przesiadkowy. Nieruchomości te zostały wycenione przez PKP S.A. na ok. 640 tys zł.

Protokół ten stanowi podstawę wystąpienia do zarządu PKP S.A. oraz ministra transportu o wyrażenie zgody o na przekazanie terenu Gminie Cieszyn. - Dokonaliśmy kolejnego kroku w sprawie przejęcia dworca kolejowego. Jestem głęboko przekonany, że ta wielomiesięczna walka zakończy się zwycięstwem i Cieszyn będzie miał w końcu wygodny punkt przesiadkowy, o który tak długo zabiegaliśmy - komentuje Mieczysław Szczurek, burmistrz miasta.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Franku czytaj uważnie: "PKP dokona nieodpłatnego przekazania na rzecz Gminy Cieszyn prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej w Cieszynie, stanowiącej działkę nr 16/1o pow 5931 ha oraz 16/2 o pow 0,2531ha, czyli działki, na której znajduje się obecnie dworzec PKP oraz działki przy ul Hajduka, na której obecnie znajduje się plac przesiadkowy. "

Skąd miasto weźmie 640 tysięcy złotych? Znowu kredycik?

nareszcie ! może za wcześnie na gratulacje, ale zawsze to jakieś światełko w tunelu :)

Ciekawe skąd miasto znajdzie tak skromnie licząc 3-5 milionów, potem jeszcze utrzymanie, szykują się mieszkańcom
Cieszyna nowe podatki, ale co to obchodzi mieszkańców Hażlacha ,Ogrodzonej i innych - oni chcą mieć dworzec w Cieszynie.

Ja myślę, ze dla miasta ten "prezent" jest nie na rękę. Rodzi tylko problemy.

Ciekawe skąd miasto znajdzie tak skromnie licząc 3-5 milionów, potem jeszcze utrzymanie, szykują się mieszkańcom
Cieszyna nowe podatki, ale co to obchodzi mieszkańców Hażlacha ,Ogrodzonej i innych - oni chcą mieć dworzec w Cieszynie.

nareszcie, 7 lat......kiedyś zganiono ministra sportu za sformułowanie "Polska, to jest dziki kraj" - zupełnie niepotrzebnie, przecież nie chodzi o uogólnienie ale zwrócenie uwagi na rys charakteru...

Kolejorzom spod Cieszyńskiego Semafora Mizerii i Kołtuństwa opadły szlabany...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama