, piątek 23 luty 2024
Cieszyn: Czy pandemia może być nowym początkiem? - dyskusja panelowa
Prawdopodobnie każdy z nas pandemię będzie kojarzyć z jednej strony z ciszą i pustką, które potęgowały w nas lęk i niepewność, kiedy przemykaliśmy między ulicami. Z drugiej strony z solidarnością mieszkańców w radzeniu sobie ze skutkami epidemii. Czy te dwie strony coś łączy w perspektywie przyszłości samorządów, miasta, Cieszyna? fot: UMDodaj do Facebook

Cieszyn: Czy pandemia może być nowym początkiem? - dyskusja panelowa

red.mat.pras.
Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie zaprasza na podsumowanie cyklu wydarzeń pod wspólnym hasłem ODWAGA i rozpoczęcie nowego cyklu pod hasłem OPOWIEDZIALNOŚĆ. Po kilku spotkaniach, debatach, seminariach proponujemy dyskusję panelową pt. "Czy pandemia może być nowym początkiem?"

- Prawdopodobnie każdy z nas pandemię będzie kojarzyć z jednej strony z ciszą i pustką, które potęgowały w nas lęk i niepewność, kiedy przemykaliśmy między ulicami. Z drugiej strony z solidarnością mieszkańców w radzeniu sobie ze skutkami epidemii. Czy te dwie strony coś łączy w perspektywie przyszłości samorządów, miasta, Cieszyna?

Tak - Wspólnota! Ciężar walki z pandemią spadł na samorządy i składające się na nie wspólnoty lokalne. Od współpracy tychże, od relacji pomiędzy nimi, wspólnie wypracowanych polityk będzie zależeć powodzenie miast i kondycja miejskości. Czy pandemia stanie się szansą na nowy początek, na zbudowanie nowego mitu miejskiego, na zabezpieczenie przed strachem? Czy uda się przekuć praktyki solidarnego radzenia sobie w czasie pandemii w zaufanie? Czy wiedza, której dostarczyły wspólnoty lokalne za pomocą swoich reakcji i działań będzie brana poważnie pod uwagę w dalszym planowaniu inwestycji, strategii, przyszłości miast?- podkreślają organizatorzy spotkania.

3 lipca podczas debaty, która odbędzie się w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” ul. Przykopa 20, o godz. 17:00 oraz będzie transmitowana online na Facebook'owym profilu Świetlicy spróbujemy znaleźć odpowiedź na powyższe pytania.

Moderacja debaty:

Edwin Bendyk (Tygodnik „Polityka”, Uniwersytet Warszawski, Collegium Civitas)

Uczestnicy i uczestniczki debaty:

 • prof. UJ dr hab. Paweł Kubicki (Uniwersytet Jagielloński, Instytut Europeistyki),
 • Przemysław Major (samorządowiec, Absolwent Szkoły Liderów),
 • Tomasz Tosza (Z-ca Dyrektora MZDiM w Jaworznie),
 • Sylwia Widzisz – Pronobis (Architektka i urbanistka, animatorka kultury, wraz z mężem prowadzi firmę projektową Pronobis Studio, członkini Zarządu Kongresu Ruchów Miejskich, doktorantka na Politechnice Śląskiej)
 • dr hab. Joanna Wowrzeczka (Uniwersytet Śląski, radna Rady Miejskiej Cieszyna, Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie).

  UWAGA!

  Ograniczona liczba miejsc na widowni. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: (+48) 609 724 500 lub e-mailowe: cieszyn@poczta.krytykapolityczna.pl (do 1 lipca 2020).

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama