, poniedziałek 24 czerwca 2024
Banot chce odwołania Niżnikiewicza. Co na to burmistrz?
Czesław Banot, radny Rady Miasta Cieszyna wystąpił z interpelacją o odwołanie dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie. fot: ARCDodaj do Facebook

Banot chce odwołania Niżnikiewicza. Co na to burmistrz?

JAKUB MARCJASZ
Czesław Banot, cieszyński radny, żąda zwolnienia Zbigniewa Niżnikiewicza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie. Radny zarzuca mu niegospodarność i przyczynienie się do upadku sportu w mieście. Decyzję w tej sprawie może podjąć jednak jedynie Mieczysław Szczurek, burmistrza Cieszyna.

- Uważam, że od momentu powstania MOSiR i objęcia stanowiska dyrektora przez tego pana sport w Cieszynie upada. Przykładem jest piłka nożna. Są skargi na funkcjonowanie sekcji, a wyniki widać gołym okiem. Szczególnie jednak razi mnie gospodarowaniem mieniem publicznym - mówi Czesław Banot, cieszyński radny, multimedalista mistrzostw polski w pływaniu osób niepełnosprawnych, który w interpelacji do burmistrza wnioskuje o zwolnienie dyrektora Niżnikiewicza.

Banot argumentuje: - Obiekty, które powstały w ostatnich latach za ciężkie pieniądze naszych podatników, nie tylko nie przynoszą dochodów, ale generują straty. Według Banota sztandarowym przykładem niegospodarności jest Hala widowiskowo-sportowa im. Cieszyńskich Olimpijczyków przy ul. Sportowej. - Podczas ostatniej sesji otrzymaliśmy informację na temat imprez organizowanych w ramach akcji "Lato w mieście". Obiekt za 30 mln zł (hala widowiskowo-sportowa - przyp. red.) poza wystawą kotów nie oferuje niczego. A są tam przecież maty, które można wyłożyć, można zrobić boisko wielofunkcyjne, tor rolkowy pod dachem w razie niepogody, ja mogę od ręki podać kilka przykładów, co można byłoby tam zrobić. Podobna sytuacja jest z Gościńcem Sportowym, który przynosi symboliczne zyski. Wystarczy przejść się po innych hotelach i zapytać ich właścicieli o dochody, a wtedy funkcjonowanie ekonomiczne Gościńca jest na granicy śmieszności - stwierdza radny.

Według Banota obiekty, którymi opiekuje się MOSiR, są źle zarządzane. Niektóre z nich należałoby wydzierżawić (na przykład boisko do piłki nożnej pod Wałką lub basen) lub zatrudnić odpowiednich menadżerów, którzy zadbają o odpowiednie wykorzystanie całej infrastruktury.

- Na sport w Cieszynie wydajemy 3 mln rocznie i jest nie do pomyślenia, abyśmy byli na takim poziomie, na jakim jesteśmy. Także jeśli chodzi o obiekty i świadczone usługi. I to jest wina dyrektora - mówi stanowczo Banot.

Dlatego w interpelacji do Mieczysława Szczurka, burmistrza Cieszyna, domaga się odwołania ze stanowiska Zbigniewa Niżnikiewicza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie. Decyzję w tej sprawie może podjąć tylko burmistrz. Ten mówi, że nie widzi podstaw, aby do takiego wniosku się przychylić.

- Ostatnia kontrola w MOSiR nie wykazała jakiś większych zarzutów wobec dyrektora. W tej chwili przez dłuższy czas MOSiR kontrolowała komisja rewizyjna. Jak dostanę protokół do ręki będę mógł coś więcej powiedzieć - mówi Mieczysław Szczurek, burmistrz Cieszyna.

Jednocześnie przypomina, że w hali sportowo-widowiskowej nie mogą odbyć się wszystkie imprezy, bo z powodu tego, że jej budowa współfinansowana była ze środków europejskich wymaga ona ukierunkowanego sposobu wykorzystania. Oznacza to również pewne ograniczenia co do stawek pobieranych za jej wynajem. - Basen byłem w stanie wydzierżawić nawet w tym roku, ale nie było żadnego chętnego - dodaje burmistrz.

Komentarze: (45)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To trzeba Pana DYREKTORA usunąć...Tylko musicie wiedziec że ręka ręke myje i można tak przez 40 lat .Na tym polega polityka w naszym kraju

Miłego dnia 80 % polakom,reszta wie co robi .

Nie ma nad czym debatować, wywalić Niźnika!

proponuję by Pan Banot wziął się za robotę/ ilu tam pływakówwychował w tym swoim basenie?/
krytykantów w naszym kraju bardzo dużo i to tylko z jednej opcji politycznej- z tej która rozdarła Polskę,
dokonała podziałow w narodzie i nie pamiętam co Pan Banot zrobił dla sportu a Cieszynie - wybudował
sobie basen i chciał zarobić na nauce pływania?? a zresztą mam to a DUPIE

Przykrym jest fakt, ale niestety jest on w pelni sluszny, ze kazdy kto ma cos do czynienia ze sportem w tym miescie, uwaza ze Pan Niźnikiewicz winien jest kategorycznie odejsc ze stanowiska. Upadla koszykowka, upadla pilka nozna, upadl wszelki sport na lodowisku, upada i basen. "Pod Wodza dyr. Mosir`a, sport w miescie zamiera"!

Mówi się od lat, że stanowiska MOSiR, dyr,teatru, Domu Narod., zamku,Zbm, zgk,ZDM itp winny być kadencyjne,
W Cieszynie natomiast jak już ktoś się wpisał /przyspawał / do któregoś z wymienionych , jest nie do usunięcia.
Mogę podać nazwiska i przykłady gdzie siedzi się na stołku nie 2-4 lata a lat naście.
To nie mobilizuje tych ludzi do wydajnej pracy a wręcz poprzez tworzenie sieci układów, demoralizuje.
W końcu powinno się rozpieprzyć ten układ i gdyby jak ktoś napisał, burmistrz Szczurek miał jaja, wziąłby się wraz z PO
za czyszczenie tej stajni Augiasza. Ale obiecanki tak PO jak i burmistrza to my znamy, zostanie tak jak jest , a barany posłusznie
pójdą do urn i wybiorą tych samych.

Ja też uważam ,że takie stanowiska powinne być kadencyjne ,a nie na stałe . Serce się kroi jako byłej sportsmence ,że nic nie robi się z płytą boiska na boisku przy Aleji Łyska ( dawnej Stali ) bo tak jak własnymi rękami zrobiliśmy bieżnię to jest do dnia dzisiejszego jest to akuratnie 40 lat temu . Do Pana Burmistrza można mieć żal o to ,że nie interesują go sprawy sportowe ale to jest zrozumiałe ponieważ ma wiele innych obowiązków a przecież do tego ma odpowiednich ludzi . Ostatnio byłam w Kluczborku na obiektach sportowych gdzie tam tętni życie sportowe , a obiekty są wykorzystywane przez społeczność miejską . Dyrektor MOSiR w Kluczborku to menadzer d/s sportowych i pokazywał mi obiekty , ponieważ mam je w pamięci bo tam jeździliśmy na obozy sportowe ( Lubliniec , Kluczbork ) za dobrych komunistycznych czasów jak to się mówi za darmo . Przy całym bałaganie zapomnieliśmy o naszych pociechach i młodzieży szkolnej . W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym mam pytanie do wszystkich radnych i Pana Burmistrza jak to możliwe ,że dzieci które korzystają z hali - lodowiska w ramach zajęć szkolnych w-f muszą za korzystanie ponosić opłatę , tak samo szkoły muszą płacić za korzystanie z boisk . Szumnie się mówi ,że sekcje dostają dotacje , ale większość z tej dotacji wraca z powrotem do miejskiej kasy, ponieważ muszą płacić za korzystanie z obiektów sportowych . Uważam że to jest chore . Mamy przecież w Urzędzie Miejskim ekonomistów ( Zastępcę Burmistrza ) i dlaczego pewne rzeczy nie można robić inaczej tylko trzeba chcieć jak robią to inni . Miasto dostało obiekty sportowe ( z całym wyposażeniem : łącznie z telefonami i faksami ) za darmo od klubu Piast , a dziś klub nie ma własnego pomieszczenia i sprzętu . Bardzo proszę sięgnąć do działania Jasia Kuliga - też władza ale to był człowiek co żył życiem sportowym i przeciętnego szarego obywatela miasta Cieszyna . Godne naśladowania . Narzekamy na młodzież ,ale co mamy jej do zaoferowania ( i tu rola Dyrektora MOSiRu ) ?

Proponuję odwołać św. Mikołaja, Koziołka Matołka i Misia Koralgola:)

Ironia całkiem nie na miejscu w sytuacji gdy cieszyński sport sięgnął DNA.

Pan Banot chce odwołania wszystkich.

Brawa dla pana Banota w końcu jest ktoś kto chce tu coś zmienić bo żaden szanujący się cieszyński sportowiec nie przyjdzie do tego klubu dopóki będzie taki syf.

Ja chciałbym zagrać w tenisa na kortach w Czeskim Cieszynie, a moja żona chciala pójść w tym czasie z dziećmi na basen też do Czeskiego Cieszyna. Nie wiem czy po przeczytaniu tych komentarzy mogę to zrobić, czy jest zakaz gry przez cieszyniaków na kortach w Czeskim Cieszynie. Będziemy musieli zapytać o to każdorazowo P. Banota, a może prosić o pozwolenie na piśmie, a może zamknąć granice i wrócić do starego.............................?

nie pisz głupot, co Ci stoi na przeszkodzie ? bałwan.

Nie rozumiesz tłuczku, że fakt ze szef MOSiR gra na kortach w CT najlepiej świadczy o jakości kortów mu podległych ? Facet zarządza kortami i sam woli grać na innych.

popieram pana Banota i podpisuję się pod tym nareszcie znalazł sie ktoś kto mówi to co widać gołym okiem upadek całego cieszyńskiego sportu przy nakładach jakie są ponoszone to wina całej dyrekcji mosiru i nadszedł czas na zmiany Zgadzam się również z moim szanownym kolegą że dyrektor gra w tenisa po czeskiej stronie byłem tego światkiem i według mnie taka postawa nie licuje z zajmowanym stanowiskiem Wybudowanie hali sportowej był chybionym pomysłem tak drogi obiekt powinien zarabiać zimowa ślizgawka to za mało przy projektowaniu tego obiektu nie wzięto pod uwagę wielu czynników po pierwsze jakie są szanse na zorganizowanie imprez masowych i sportowych chociaż o randze krajowej poziomu sportu w mieście rozgrywki ligowe gry zespołowe myślę że można było tę kase wydać inaczej ale jak zwykle byli tacy co wszystko o sporcie wiedzą i teraz mamy taki pasztetpozdrawiam

No chyba nie. Krew mnie zalewa, że w pieście działacze [KOMENTARZ ZMODYFIKOWANY PRZEZ MODERATORA], i to tylko oni winni są za sytuację swoich sekcji, bo dotacje na sekcje są niewielkie a wiadomo, że najpierw należy się prezesom, a potem zawodnikom, tylko ci którzy o tym wiedzą siedzą po cichu. Chciałem rówinież przypomnieć, że ostatnio na treningu TS Mieszko Piasta pojawiło sie zaledwie kilku zawodników, a gdzie reszta?? w d... to ma. Choćby dyrektorem był banot to jak mu 5 os na trening przyjdzie kadry z tego nie zrobi!!! Obiecuję, że jak odejdę na emeryturę podzielę się swoimi wiadomościami i dowodami na temat nieuczciwego działania TS Mieszko Piast. Narazie tylko chcę mieć normalne życie. Obawiam się, że jest więcej takich osob. A Pan Paruzel z panem Romańskim cieszą się z całego serca, że całą winę za upadek sekcji przypisują Niżnikiewiczowi.

Jeżeli siedzisz cicho, to jesteś współwinny.POwinno sie was wszystkich stamtąd wykurzyć.

Pana Banota, ani jego dokonań ( jako radny ) nie znam, więc nie oceniam, ale to co wyprawia Niżnikiewicz to woła o pomstę do nieba! W Cieszynie MOSiR nie robi NIC ( dobrego ), conajwyżej szkodzi. Niżnikiewicz jak wspomniał p. Banot pcha się tylko przy okazji różnych imprez do rozdania medali i podpisania dyplomów a cieszyńską piłkę on i reszta "znawców" sprowadził na dno, a teraz ryje tylko ona w muł. ŻĄDAM RÓWNIEŻ ODWOŁANIA NIŻNIKIEWICZA Z PEŁNIONEJ FUNKCJI, myślę, że wszyscy cieszyńscy sportowcy mnie poprą.

Kiedyś uprawiałem lekką atletykę i piłkę nożną... od kiedy pojawił się niżnikiewicz sport w ekspresowym tempie w naszym mieście umiera... pamiętam jak pseudo dyrektor przeganiał mnie z bieżni na łyska podczas treningów mimo, że byłem zawodnikiem Piast Cieszyn w dwóch sekcjach jednocześnie... Musieliśmy po parkach ćwiczyć bo stadion jest własnością pana N.... Z kolei kiedy zdobywaliśmy medale, a było ich wiele to pierwszy chciał się podpiąć... ŚWINIA JEST I TYLE!!! Co do pana Banota to szanuję go za to, że próbuje coś zmienić ponieważ sytuacja w sporcie Cieszyńskim jest tragiczna. Dla baranów dodam, że podziwiam Go również za osiągnięcia sportowe mimo poważnego wypadku jaki mu się przytrafił podczas meczu piłkarskiego(grał w Pieście kiedyś). Lekarze nie dawali mu szans na chodzenie, a FACET chodzi

Banot a kto to taki że chce odwołać Niżnikieicza? w ten sposób myślisz chłopie że zabłyśniesz czyimś kosztem a fe a fe!!!! Burmistrz to chłop z jajami i na pewno nie wystraszy się jakiegoś Banota -radnego!!! tak to nie powinno działać!

Nie pisz głupot chłoptasiu ! Ktoś musi zrobić porządek z p. Niżnikiewiczem !

BANOTA by się przydało odwołać!! Może za to że np. Radni podnieśli sobie diety za obrady z niecałych 100 zł do ponad 1000 zł. Co wy na to?? Może można by było odłożyć na sport z tych pensji???

ogólnie Panu Nizikiewiczowi nie ma nic do niegospodarności - niegospodarność jest wtedy jak się gospodaruje i nie ma z tego nic!
A tu mówimy OOOOOOOOO tym, że się nic nie robi !!! ale na koniec miesiąca się zgadza !!!

Duża gra pozera Szczurka i mala gra Banota . Szczurek kontra szkoły, Banot dla młodzieży .

Żałosne. Małe gry małych graczy. Interesiki i lokalna zabawa w zamiany koterii na koteryjki; puste słowa i przekonanie o wielkości.

Pan Banot dba przede wszystkim o swój rozgłos!
Z jego działań nic nie wynika! To tylko potężny lanser, z dużymi chęciami na posadki!

Popieram, że radny Banot myśli przede wszystkim o swoim interesie i szuka ofiar

Z tego co pamiętam już rok temu coś było o zmianie dyrektora MOSiRu, i jakoś nic się nie zmieniło. Pan Niźnikiewicz to WDC czyli jedna ekipa z panami: Matuszek, Ficek i całą resztą. Ci Panowie jak i reszta przez 12 lat tak się okopali na swoich stanowiskach, że "wołami nie ruszysz". Jak sami nie zechcą odejść to nikt ich wykopie z z foteli do których przyrośli, a już na pewno nie burmistrz Szczurek - który boi się podjąć jakąkolwiek decyzję. Tak więc na moje oko nie ma co liczyć na zmiany i konkursy na stanowiskach kierowniczych. Zresztą w innych sprawach też niewiele się zmieniło i się nie zmieni. Czyli ciąg dalszy stagnacji, czyli ciąg dalszy zmiany miasta we wieś zwaną Cieszynem - gdzie wszyscy się smucą a nie cieszą.

Odczepcie się od dyr. Niżnikiewicza! Facet tyra jak wół , a to że krytykuje go radny Banot mnie nie dziwi. Najłatwiej jest krytykować komuś , kto sam tak jak Cz. Banot , nie potrafił nawet pokierować basenem przy SP4.

Hala sztucznego lodowiska jest niepotrzebna ? Chłopie ty na pewno napiłeś się jakiegoś "wynalazku" , który trwale uszkodził twój mózg ( zakładam, że miałeś mózg...). Takie brednie może wypisywać tylko ktoś , kto nigdy nie był na lodowisku.

Synku, nie wiem ile masz lat, ale to lodowisko było tam długo przed halą. Pretekstem zaś do powstania samej hali był FENH, którego już nie ma a hala została bez pomysłu na wykorzystanie.

Ludzie opamiętajcie się! Przecież to ,że piłkarze z Cieszyna nie potrafią wygrywać z zespołami z Bąkowa , Zamarsk czy Puńcowa nie zależy od dyrektora MOSiR! To świadcz\y tylko o miernocie zawodników , trenerów i działaczy. Winienie za sytuację dyrektora jest nieporozumieniem. To hucpa , którą urządza radny Banot!

Czesław Banot , który sam nie może pochwalić się żadnymi osiągnięciami jako radny, organizuje nagonkę na dyrektora MOSiR. Jak znam życie to dziennikarze chętnie podchwycą temat i jeszcze dokopią dyrektorowi ( przecież tzw. redaktorzy to hieny!). Potem być może przekonamy się , że zamiast lepiej będzie gorzej , ale wtedy pan Cz. Banot już będzie znowu radnym na następną kadencję...Niestety , gawiedź lubi igrzyska.

niezle

dawno powinie byc odwołany nasz dyrektor uwielbiany

Brawo Panie Banot,obawiam się tylko że Ojca Dyrektora nie będzie tak łatwo pozbawić stanowiska a byłby już najwyższy czas na zmiany!!!
Pan DYREKTOR tak dba o "swoje "obiekty sportowe że sam chodzi na korty do Czeskiego Cieszyna (dlaczego ?).
Pewnie na basen też jeździ do Czech bo na obiekcie pamiętającym czasy PRL-u się nie będzie wylegiwał.
Zapomniałem o zasługach Pana Dyrektora :od 2 lat zjeżdżalnia na basenie bezpłatna ,kible wyremontowane ,piwo na basenie !

Już dawno powinień być rozpisany konkurs na dyrektora MOSIR-u , jeśli obecny jest dobry to wygra.... no ale dla cieszyńskiego sportu lepiej by w końcu zmiana nastąpiła... lub dalej będziemy raz w roku oglądać kotki...................

Pan dyrektor z pewnością miałby się z czego tłumaczyć - ale przestępstwo należy udowodnić najpierw, a potem ferować wyroki.
Natomiast - pusta hala sportowa, brak imprez sportowo-rekreacyjnych, brak imprezy Freestyle (dlaczego nie robicie tej udanej imprezy), brak strategii rozwoju sportu, słaba pomoc dla klubu piast Cieszyn który powinien promować Cieszyn na zewnątrz, - to tylko te największe uchybienia obciążające dyrekcję Mosi-r,

Szczurek może najwyżej podnieś się z fotela i wygładzić krawat, poprawić bródkę , poklepać bidę z nezą i pozamykąc szkoły i przedszkola.

Jeszcze zachęcam wszystkich do odwiedzeina strony http://www.mosir-cieszyn.pl/ - znajdziecie tam liczne informacje jak aktywnie spędzić czas w naszym miescie oraz wyniki cieszyńskich lig z 2008 roku a niektórych nawet z 2010 - jakbym nie zobaczył to bym nie uwierzył.

tu się zgadzam - strona www mosir-u to dramat brak funkcjonalności i generalnie sto lat za murzynami;
obejrzyjcie sobie generalnie strony cieszyńskich instytucji to zobaczycie że nie są w ogóle atrakcyjne i funkcjonalne - wyjątkiem strona Zamku - ale to już by było przegięcie żeby świątynia design'u miała słabą stronę www.

Szczurek mial robić czystki a schował sie w dziurce. POdobno coś w MOPS się ruszylo - moze o tym napiszecie. Panie Banot - popieram Pańskie zdanie. NIe winiłbym Pana NIznikiewicza za wybudowanie niepotrzebnej hali, ale już jej wykorzystanie jest jego odpowiedzialnoscią. Nie wiem też czy zatrudnianie "menadzerów" jest dobrym rozwiazaniem - osoba odpowiedzialną za hale jest pan Andrzej Greń - nie wiem jakie ma kompetencje i pomysły, ale jak widać nie działa to jak powinno. Jak ta hala ma dobrze funkcjonować, jak nie ma nawet dobrej strony www ? Gdzie na stronie mosiru jest oferta wynajmu, organizowania imprez ? Takich obiektów nie jest aż tak duzo - przecież są 40 mln. kraju z pewnoscią ludzie szukający takiego miejsca. Jeszcze piękny kwiatek znalazłem na stronie mosir - po prostu nie wiem czy smiać sie czy płakać "Strefa dla aktywnych" - http://www.mosir-cieszyn.pl/strefa_aktywnosci/strefa_dla_aktywnych/

śmiech na sali :)

brak konkursów na stanowiska dyrektorów, czyli brak konkurencji sprawia, że później się tylko wydaje tzn realizuje budżet, a gdzie ZYSK??? Zamek to samo...

Panie Banot o moze rozliczymy co Pan jako radny miejski zrobil dla naszego Cieszyna.
Do mondrowanio wszyscy , ale do roboty zodnego- Panie Banot.

a kto beknie za upadek radnego?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama