, czwartek 20 czerwca 2024
Aleksandra Trybuś-Cieślar: Biblijny czyli jaki?
Pragnę kontynuować pracę w sejmie nie zabierając jednocześnie osobistej wolności Polakom. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Aleksandra Trybuś-Cieślar: Biblijny czyli jaki?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Szanowni Państwo! Pod opublikowanym w zeszłym tygodniu wywiadem ze mną, pojawiło się kilka uwag i komentarzy. Chciałabym się do nich ustosunkować i tym samym wyjaśnić zagadnienia, które zostały poruszone w wywiadzie.

Lojalność

W pierwszej kolejności odniosę się do mojej lojalności przytoczonej w tytule wywiadu. Moje rozumienie lojalności odnosi się do moich wyborców. Oni głosowali na mnie, ale także na szyld, z którym w wyborach jednoznacznie kojarzy się moje nazwisko. Głęboko wierzę, że zmiany jakich dokonaliśmy przez te 4 lata kadencji były dobre. Polska jest krajem, który osiągnął bardzo dobrą pozycję na arenie międzynarodowej, polską gospodarkę uchroniliśmy przed kryzysem światowym, obecnie jest 6. w Europie, a nasze zdanie jest mocno słyszalne w europejskich strukturach, Polacy zajmują eksponowane stanowiska. Umiemy prezentować swoją rację stanu.

Obniżenie wieku szkolnego

Każde dziecko przed pójściem do szkoły musi mieć potwierdzoną gotowość szkolną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, m. in. na wniosek rodziców, jest ono odraczane przez poradnię psychologiczno - pedagogiczną, zresztą tak jak to było do tej pory. Do obniżonego wieku została dostosowana podstawa programowa, szkoły zostały doposażone w place zabaw, dostosowane dla młodszych dzieci. Ograniczona została liczebność uczniów w klasach, aby nie było możliwości tworzenia dużych zespołów klasowych. Złą atmosferę wokół obniżenia wieku szkolnego zrobili Państwo Elbanowscy i "Stowarzyszenie Ratujmy Maluchy i Starsze Dzieci Też". Organizując podpisy pod petycją i formułując wniosek o referendum dopuścili się, moim zdaniem, manipulacji. Pytanie: "Czy chce Pan/ Pani ratować maluchy?" było raczej tendencyjne. Jak widać wszyscy ruszyli ratować maluchy. Moje pytanie jednak brzmi:  przed czym? Przed szkołą? Posługiwali się nierzetelnym raportem opartym jedynie na internetowych, anonimowych opiniach. Byłam w szkołach powiatu cieszyńskiego, rozmawiałam z pedagogami, nauczycielami i rodzicami. Nasze szkoły od Istebnej, przez Skoczów i Cieszyn są przygotowane dla młodszych dzieci.

Darmowy podręcznik

Ma on tak wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jednak ma bezsprzeczną zaletę - uczeń korzysta z niego za darmo, podręcznik jest własnością szkoły. Odciążony został w ten sposób budżet rodziny posyłającej dzieci do szkoły. Należy także pamiętać, że nauczyciele korzystają z wielu innych pomocy dydaktycznych i mogą uzupełniać treści podręcznikowe innymi źródłami. Reforma podręcznikowa do 2017 roku obejmie stopniowo wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Większość z nas wie, ile kosztują co roku podręczniki i ile zachodu sprawia ich zdobycie. Darmowe podręczniki i coraz szerszy dostęp do e-podręczników  sprawi, że ten problem ominie rodziców. Jeszcze raz podkreślę - to były dobre zmiany, podążające za europejskimi tendencjami. Polskie dzieci zasługują na taki start jak ich rówieśnicy w Europie Zachodniej.

Podniesienie wieku emerytalnego

Podczas tej kadencji podejmowaliśmy się trudnych wyzwań jakie wynikały m. in. z sytuacji demograficznej kraju. Podniesienie wieku emerytalnego było najtrudniejszą decyzją. Przypominam jednak, że dopiero w 2040 roku reforma zostanie zrealizowana w pełni, tzn. na emeryturę w wieku 67 lat przechodzić będą kobiety (dzisiejsze 36 latki). Wiek emerytalny podnoszony jest stopniowo. Także w tej sprawie odbyłam wiele spotkań i rozmów. Rozumiem obawy i jak najbardziej należy o nich mówić, ale nie demonizować i straszyć.

Jako posłanka PO noszę już etykietkę polityka, który jest postrzegana w społeczeństwie źle. Powtórzyłam poprzednie hasło wyborcze o pozytywnym obliczu, bo moim zdaniem udało mi się to pozytywne oblicze zachować. Przez cały czas sprawowania mandatu Posła na Sejm RP byłam blisko ludzi, ciężko pracowałam dla regionu i społeczeństwa. Wspierałam działalność wielu stowarzyszeń, osoby indywidualne, w moim biurze udzielałam porad prawnych. Dlatego moje hasło brzmi: "Pozytywne oblicze polityki”, ponieważ taki wizerunek polityka będę dalej kreować.

Głosowania światopoglądowe

Najwięcej emocji budzą zawsze głosowania światopoglądowe. W obecnej kadencji uczestniczyłam w głosowaniach głosując za wprowadzeniem metody in vitro jako metody leczenia niepłodności, głosowałam nad utrzymaniem status quo w odniesieniu do obowiązującej od 1992 roku tzw. ustawy aborcyjnej oraz za przyjęciem tzw. konwencji antyprzemocowej. Mam nieodparte wrażenie, że w ostatnim czasie wiele osób nadużywa słowa „biblijny”. Moim zdaniem o tym czy jesteśmy "biblijni" czy nie, czy postępujemy zgodnie z prawem boskim decydujemy MY SAMI zgodnie ze swoją wiarą, przekonaniami. Wszelkie dylematy rozważamy w modlitwie czy rozmowie duszpasterskiej. Tworząc prawo nie możemy narzucać innym jedynie słusznego światopoglądu, powinniśmy stworzyć przestrzeń dla osób o różnych przekonaniach. Zmuszanie ludzi siłą do wiary już w historii było i szczerze obawiam się takich postaw.

Ustanawiając ustawę o in vitro - STWORZYLIŚMY MOŻLIWOŚĆ, A NIE OBOWIĄZEK jej stosowania. Określenie ilości nadliczbowych zarodków i mrożenie ich jest rozwiązaniem regulującym te sprawy,  wobec dotychczasowego braku jakichkolwiek regulacji w tej materii. Osoby dotknięte bezpłodnością w swoim sumieniu muszą rozwiązać dylemat dot. zamrażania zarodków.

Obecnie obowiązująca tzw. ustawa aborcyjna jest bardzo restrykcyjna. Dopuszcza przerywania ciąży tylko w trzech przypadkach: gwałtu, ciężkiego uszkodzenia płodu i zagrożenia życia i zdrowia matki. Podkreślam kolejny raz, DAJE MOŻLIWOŚĆ, A NIE OBOWIĄZEK. Rodzice wspólnie czy kobieta sama, zgodnie ze swoim sumieniem, wiarą i przekonaniami mogą podjąć tą jakże trudną decyzję.

I jeszcze tzw. konwencja antyprzemocowa, której przyjęcie budziło tak wiele emocji. Jej celem jest ochrona praw kobiet, przeciwstawienie się jakimkolwiek przejawom dyskryminacji kobiet, także ze względu na tradycję czy religię. Wprowadza do polskiego prawa zapis o przemocy ekonomicznej wobec kobiet. Nie zachęca i nie daje możliwości zawierania małżeństw homoseksualnych, jak twierdzą jej przeciwnicy.

I jeszcze jedna sprawa: wychowanie seksualne. Obowiązująca obecnie podstawa programowa w szkołach określa treści dot. wychowania seksualnego w ramach przedmiotów: biologia i wychowanie do życia w rodzinie. Rozpatrywany przez Sejm projekt, który złożyła marszałek Wanda Nowicka nie znalazł uznania i głosami również PO został odrzucony. Stoję na stanowisku, że rzetelną wiedzę z zakresu tzw. wychowania seksualnego można przekazać uczniom w obecnych warunkach, bez zmiany ustaw. Zachowanie również w tej kwestii status quo jest bardzo zasadne.

Platforma Obywatelska jest ugrupowaniem realizującym politykę państwa, w którym mogą żyć ludzie o różnym światopoglądzie. Jestem głęboko przekonana, że mieszanie PRAWA BOŻEGO do kampanii wyborczej jest zwykłym nadużyciem. Prowadzi do podziału Polaków na tych „bardziej i mniej biblijnych". W jaki sposób dokonać takiej oceny?

Zawsze byłam dumna z tego, że Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce stoi na stanowisku wolności, miłości i poszanowania bliźniego nie narzucając wiernym "religijnego gorsetu" nakazów i zakazów. Dalej pragnę kontynuować pracę w sejmie nie zabierając jednocześnie osobistej wolności Polakom.

Komentarze: (29)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No cóż. Czasami samo poparcie ludzi nie wystarcza, nawet największe w powiecie. To jak nasze życie się potoczy to konsekwencja naszych osobistych wyborów.

no cóż, podeszliśmy do sprawy pedagogicznie. nie słuchaliście, nie uważaliście na lekcjach, stale gadaliście między sobą i o sobie, i dostaliście dwóję. Róbcie tak dalej, a w po następnych wyborach będziecie musieli tworzyć nową partię.....

Tak się wszyscy boją tego Prawa Bożego. No tak bo bez zasad "Nie kradnij " można brać bo niczyje? Ludzie Zabić można to nic , jeden mniej do emerytury. i widać afera za aferą, ups nie ma afer, przecież nikomu nic nie udowodnili, nikt nie jest ukarany, aż mi się głos na głowie jeży co to będzie za kilka, czy kilkanaście lat. Nie jestem za pis ani za po, jestem za Normalnością. Byłam kiedyś tolerancyjna ale już nie, bo większe prawa mają mniejszości jakiekolwiek, niż normalna rodzina. Nikt nie stanie za zdrową rodziną, tylko za dewiacjami. Przykre to co się dzieje. Widzę że każdy powie i zrobi coś co jest na topie, byle zostać celebrytą. i widać zasadę u polityków, nie ważne co mówią, dobrze czy źle, byle na pierwszych stronach gazet. Pozdrawiam i czekam na normalność i szacunek dla nas zwykłych obywateli ze strony polityków i wielkich tego małego światka.

wydaje mi się, że: Nr 1 - kandydaci do samorządów, Sejmu czy Senatu powinni prowadzić co najmniej 3 lata własną firmę, (przez co najmniej dwa lata wykazać dochód), a potem mogą myśleć o zarządzaniu całą gospodarką. Nr 2 nauczyciele nie powinni zarządzać nawet szkołami, bo się do tego zupełnie nie nadają. Nr 3 - profesorów trzymać szczególnie z daleka od zarządzania krajem, bo mogą więcej zaszkodzić niż pomóc (szczególnie Ci, którzy doprowadzili firmy, w których zarządzali, do bankructwa)
A tak nawiasem, zawsze wszyscy, którzy zarządzali chcieli czas - było to swego czasu 100dni (nie wiem dlaczego taka liczba ale sądzę, że nie umieli dalej liczyć). Platforma Obywatelska miała 8 lat słonie. OSIEM LAT na takie zarządzanie, żeby zwykłym ludziom żyło się lepiej. i to Ci właśnie ludzie mogą powiedzieć powiedzieć czy dobrze, czy źle zarządzaliście, a nie Wy się sami chwalicie ("Jak się chwalisz to tak jakbyś się gó...mi smarował" powiadał mój kolega tym, którzy się chwalili).
Jeżeli tak dobrze zarządzaliście naszą gospodarką i naszym krajem, to niech mi Pani wytłumaczy, dlaczego wyjechało za chlebem ok.3mln ludzi z naszego kraju? Trzeba być naprawdę w głębokim upośledzeniu wzrokowym, żeby tego nie zauważyć.

po 25 będzie pewnie zmiana zobaczymy czy dobra osobiście jestem pełen obaw że będzie gorzej ale przeżyjemy

Anonim niezweryfikowany --- jakbys byl taki prawdomowny i stal twardo swoim zyciem i przykladem za tym jakie zasady podobno wyznajesz to bys nie byl anonim bo Ci co swoja wiarę wyznają to mają odwagę powiedziec to szczerze pod swoim prawdziwym nazwiskiem ale Ty jestes cykor ktory siedzi w domu i nic nie robi tylko dlka zasady albo na czyjes zlecenie siedzi i pisze co mu slina na jezyk oprzyniesie , wspolczuje

Przygadał kocioł garnkowi., „juraj” to twoje dane personalne?
Można raczej sądzić, że wyznajesz prawo do nieszczerości, nieprawdy braku zasad, wspólczuję.

Ciekawi mnie , czy Pani jest w pełni świadoma wypowiedzianej przez Panią deklaracji:
" Jestem głęboko przekonana, że mieszanie PRAWA BOŻEGO do kampanii wyborczej jest zwykłym nadużyciem."
To tak jakby Pani Bogu powiedziała: "Teraz jest kampania i nie po drodze mi z Tobą, pogadamy po wyborach"
Nawiązując jednak do powyższej Pani opinii , kompletnie nie mogę pojąć po co Pani pojechała w niedzielę do Szczyrku i Pszczyny i robiła sobie Pani fotki w kościele. Czy szukała Pani wsparcia u ludzi, czy u Boga???
Mam nadzieję, że tym razem komentarz nie zostanie usunięty.

PIS-u i tak nikt w tej materii nie dogoni

To państwo jest dzięki Bogu świeckie i takie pozostanie.
BBG ma rację - nadużyciem i skandalem jest wykorzystywanie ambon do walki politycznej.
Kler licząc na oczekiwane wymierne zyski posługuje się religią i kościołem w ordynarnej agitacji politycznej.
A "prawo boże" to sobie stosuj - w kościele i we własnym życiu - od innych się odproboszczuj. Zalatujesz prymitywnym fanatyzmem

Fanatyzm to będziemy mieli za 25 lat.... we Francji i Niemczech wcześniej.

Pani Aleksandro. Po debacie w Cieszynie P. Machej z KUKIZ'15 powiedział do Pani: "Jest Pani przesympatyczną osobą, mógłbym się wręcz z Panią zaprzyjaźnić, rozumiem że musi Pani reprezentować linię partii do której należy ale..." W tym momencie przerwała mu Pani informując: "Ale ja nie muszę, ja chcę. Nas nikt nie zmusza". I tu właśnie widzę problem. Jeśli w rozmowie w tak wąskim gronie osób nie jest Pani w stanie przyznać, że Pani partia dała ciała to wniosek jest prosty: faktycznie jest Pani przekonana o słuszności tej linii i święcie wierzy, że wszystko gra i trybi. Jak bardzo trzeba być oderwanym od rzeczywistości aby nie widzieć, że idziecie na dno a obywatele mają was po dziurki w nosie?. Powodem popularności PIS jest przede wszystkim wasza niepopularność - sami jesteście sobie winni.

dziwne ze tylko jeden kandydat może sprostowac komentarze z oxa

Nasza demokracja jest NASZA! Tak zrozumiała ją rządząca większość. I przez osiem lat z jednego ugrupowania rządzili wszystkim. Był nasz prezydent, są nadal nasz premier, nasz marszałek sejmu i senatu, nasz przewodniczący UE. Pani Olu, Pani też wpisała się w to podejście zdobywców swoiście pojętej demokracji. Dlaczego w dyskusji o wieku rozpoczęcia nauki w szkole nie wzięto pod uwagę, jako wzoru Finlandii? Ma najlepsze szkolnictwo na świecie, publiczne a nie prywatne. Naukę rozpoczynają SIEDMIOLATKI! Dlaczego nasze wypracowane w Polsce rozwiązania są odrzucane? POZIOM EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ NALEŻAŁ DO NAJLEPSZYCH W EUROPIE Pani OLU sześciolatki zawsze mogły iść do szkoły, jeżeli wykazały taką gotowość.

Bardzo dobra odpowiedź Pani Poseł!

A co do wpisu "interstelloka" - szczególnie mnie bawią opowieści o odbieraniu obywatelom możliwości decydowania kiedy posłać dziecko do szkoły. A kiedy dzieci szły do szkoły w wielu 7 lat to była możliwość decydowania? Największą możliwość decydowania o swoich dzieciach w zakresie edukacji, daje podjęcie się samodzielnego procesu edukacyjnego. Można? Można!

A co do praw Boskich i ziemskich... Jezus jasno powiedział: «Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga» Mt 22,21.

Kobiety są zawsze malowniczym zaprzeczeniem zdrowego rozsądku. - OSCAR WILDE

Ależ "ta - stosując retorykę E. Kopacz - kobieta" się narzuca. Proponuje odesłać ją tam, gdzie już w niedzielę trafi jej przywódczyni wraz z ministra "Terenią" i innymi psiapsiółkami.

do anonima niezweryfikowanego - jakie to jest prawo Boze to tylko 10 przykazan a inne wymysly kosciola to juz interpretacja wiec zarzuty wtym temacie sa watpliwe . w dodatku bzdura jest mowienie ze jak cos jest tylko Boże albo szatanskie bo czlowiek to istota ulomna i Pan Bog o tym wie jaka istote stworzyl i pozwolij jej decydowac i nieprwda jest ze za kazde zlo Pan Bog karze bo zloczyncy byliby ukarani , a daje czas na zmiany postepowania wiec nie baw sie anonimie w interpretacje Pana Boga bo Ci to nie wychodzi. A to co robi PiS to rozbijanie {POLSKI} i dzielenie ludzi i nie ma nic wspolnego z szacunkiem i tolerancja wobec inaczej myslacych a to nie ludzkie i niechrzescijanskie . Nie mowiac juz o zemscie jaka Ci szalency chca wielu ludziom zgotowac !!! Tragedia bo Polski narod do demokracji nie dorosl i tu jest problem

... problem jest raczej taki, Ty uważasz że dorosłeś do demokracji a reszta (NARÓD) nie. Czy to nie pycha POwiedz?

Droga Pani, Prawo Boże jest prawem nadrzędnym i na nim powinno opierać się prawo ludzkie.
1. Chrześcijanie wybierają swoich posłów, aby właśnie swoimi głosami potwierdzali to, że Boże Prawo stoi ponad wszelkim prawem stanowionym przez człowieka.
2. Liberałowie nie są w stanie zdecydować jakie prawo jest ważniejsze - te Boskie, czy te ludzkie - i oni również maja swoich przedstawicieli w Sejmie.
3. Lewica uważa, że liczy się tylko to co dla człowieka jest najwygodniejsze - Boże prawo dla nich nie istnieje - i też są w Sejmie

Wszyscy mogą przedstawiać w Sejmie swoje racje, a ludzie moga się znimi zgadzać, lub nie.

Jeśli ja głosuję na człowieka, który deklaruje, że jest chrześcijaninem, to mam nadzieję (nie pewność, bo tego nikt nie wie), że dla tego człowieka Prawo Boże stoi ponad prawem ludzkim. Oddając na niego głos jestem odpowiedzialny przed Bogiem. I kampania tu nie ma nic do rzeczy.
A która z tych trzech wymienionych opcji będzie miała przewagę decydują (ponoć ) demokratyczne wybory. Nie ma czegoś takiego na świecie jak neutralność, po prostu nie ma. Albo na pierwszym miejscu jest Bóg, albo szatan. Tron nigdy nie pozostaje pusty. Jeśli chodzi o naród również ta zasada obowiązuje, a przykładów mamy w Biblii aż nadto, nie jest to tylko osobista, prywatna sprawa. Demokracja polega nie na neutralności, ale na "racji" większości z poszanowaniem praw mniejszości. Tym czasem w Polsce różne mniejszości chcą narzucać swoje prawa większości. I są to prawa niezgodne z prawem naturalnym, danym ludziom, ( wszystkim ludziom) przez Boga - i wierzącym i niewierzącym. Łamanie tego prawa zawsze sprowadzało na ludzi nieszczęścia (a właściwie sami je na siebie sprowadzali). I teraz właśnie żyjemy w takich czasach, gdy ludziom po raz kolejny "odbija palma" i myślą, że są bogami.
A jeśli chodzi o liberalne poglądy to przykładem tu może być biblijny król Salomon, najmądrzejszy, a jednak zabrakło mu mądrości, a by przeciwstawić się swoim żonom. Zaczął z nimi czcić obce bożki. W obecnym czasie takim bożkiem dla człowieka jest sam człowiek, który swoją wolę stawia ponad wolę Bożą. Naród Izraelski za postępek Salomona zapłacił rozpadem królestwa. Bóg niczego w Prawie nie zmienił.
„Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5,37).
Nie można żyć jednym życiem w polityce, a drugim prywatnie. To jest schizofrenia. Żyjemy w czasach, kiedy "sól straciła smak".

... wypowiedź kretyna.

Każdy osądza ludzie według siebie.... A kretyn, to jednostka chorobowa którą można leczyć.....

Odpowiedź goscia, któremu brakuje argumentów.

co jak co, ale powoływanie się na "prawo boże" na pewno nie jest argumentem

Prawo Boże to prawo naturalne, podlegasz mu nawet wtedy, gdy w Boga nie wierzysz. To prawa fizyki, chemii, biologii. To podstawowe wartości, które budują naszą kulturę. Nie zabijaj, nie kradnij, nie cudzołóż, nie mów fałszywego świadectwa - te prawa uznają wszyscy ludzie (od prawa do lewa). To wszystkie te prawa, które budują nasz świat - i te rządzące sferą ciała i te co rządzą sferą ducha To prawa ponadwyznaniowe. Jeśli ludzie stanowią prawo, które uderza w te podstawowe zasady (selekcja zarodków na te, które będą żyć, lub nie, aborcja, związki homoseksualne) - to uderzają w prawo naturalne . I tu zupełnie nie chodzi o to, czy to grzech, czy nie. Łamiąc te prawa ludzie wprowadząją chaos, który ostatecznie prowadzi do upadku cywilizacji.
Najgorsze jest to, że ludzie zaczynaja dostrzegać upadek cywilizacja, wtedy, gdy nie ma już odwrotu - i w tym wypadku historia "kołem się toczy".

Dupa, dupa, dupa - jak mawia klasyk Ferdynand K.
Ilu Bogów, tyle praw bożych.
Ile praw bożych, tylu chętnych do ich interpretowania na swoją korzyść.

1. teoretyczne państwo posiada teoretyczną rację stanu. to eksponowane stanowisko to monsieur Tuska?
w czasie waszych rządów dług publiczny się podwoił, obrabowane zostały OFE i podniesiony został wiek emerytalny...
2. 6latki kolejny uprzykrzający życie młodym GNIOT, na wniosek rodziców dziecko dostanie zaświadczenie z poradni. Kto ma decydować o swoim dziecku?
3. de facto najdroższy podręcznik, rząd sobie wymyślił monopol co uderzyło w wydawnictwa podręcznikowe i każdego podatnika
itd... polecam infografikę:

fundacjarepublikanska.org/wp-content/uploads/2015/10/Mapa03fin-01-2.png

Jak czytam takie uwagi to przypomina sie nam wieszcz narodowy ze mialeś chamie zloty rog i nie umiales z niego skorzystac ! Bo jak to jest ze gdy polski narod cieszy sie pelna swoboda dzialania i wolnoscia to nie umie zdefiniowac jasno co dla Polski jest dobre tylko sie kloci i spera i napada . To jest nieumiejetnosc korzystania z demokracji . Za komuny bylo zle a teraz za wolnosci tez jest zle to w koncu kiedy bedzie dobrze ??? Przecierz dazenie do konfrontacji a nie negocjacje i pojednanie doprowadzi Nas znowu do klopotow i zniewolenia . ale niektorym sie wydaje ze to ze zyjemy przez tyle lat w pokoju to tak zawsze bedzie , a moze nie bedzie ???

konsumpcjonizm mylisz z wolnością

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama