, poniedziałek 22 kwietnia 2024
ZLOtowa majówka w Skoczowie
Absolwenci chcieli wesprzeć działania szkoły w walce o utrzymanie samodzielności. fot. Jakub Marcjasz Dodaj do Facebook

ZLOtowa majówka w Skoczowie

KATARZYNA KOCZWARA
ZLOtowa majówka w Skoczowie

Od południa 14 maja na skoczowskim rynku będzie gwarno. fot. Jakub Marcjasz

Skoczowskie Liceum Ogólnokształcące zaprasza na nietypową majówkę. ZLOt to akcja zarówno promocyjna dla kandydatów na uczniów szkoły jak i okazja do spotkania absolwentów. Ale to przede wszystkim happening, mający pokazać, że szkoła to miejsce z tradycją.
O skoczowskim LO jest ostatnio głośno, a wszystko za sprawą próby połączenia go z Zespołem Szkół Zawodowych na Bajerkach. Zamiast protestować, kłócić się, liceum rusza z happeningiem. - Uznaliśmy, że nic nam tak nie pomoże jak promocja. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Każdego 1 września absolwenci odwiedzają nas podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, to o czymś świadczy - przekonuje Małgorzata Orawska, pedagog szkolny i jedna z organizatorem majówki.

Absolwenci chcieli wesprzeć działania szkoły w walce o utrzymanie samodzielności. - Zamiast organizować protesty, lepiej pokazać, że są z nami cały czas związani - wyznaje.

Od południa 14 maja na skoczowskim rynku będzie gwarno. Zaplanowano atrakcje dla wszystkich, wśród nich polonez odtańczony przez absolwentów. - W turnieju rekreacyjno-sportowym będzie można wykazać się podczas skakania na skakance czy w grze w kapsle - zdradza Małgorzata Orawska.

PISALIŚMY: Stanowcze "nie" dla przeniesienia LO w Skoczowie!

Program:
- Godz. 16.00: Polonezem "zLOt" czas zacząć… wspólny taniec na Rynku,
- Godz. 16.15: "Skocz do Skoczowa" - turniej rekreacyjno-sportowy pod honorowym patronatem burmistrz Janiny Żagan,
- Godz. 16.15: Gala Talentów - występy estradowe uczniów i absolwentów skoczowskiego LO oraz zaproszonych gimnazjalistów,
- Godz. 18.30: Koncert zespołu rockowego "Sleepwalkers".

Imprezy towarzyszące:
- Zabawy dla najmłodszych - Rynek, od godz. 10.00 do 12.00,
- Plener malarski - wspólne dzieło uczestników imprezy,
- Kronika "zLOtu" - konkurs dla absolwentów ZSO Skoczów - rejestracja przy stoliku z kroniką , o godz. 18.50 rozstrzygnięcie konkursu - wygrywa klasa, która stawi się najliczniej,
- Spektakl teatralny "Dziady część II" w wykonaniu uczniów skoczowskiego LO (Teatr Elektryczny, godz. 19.30).
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

polecam publikację wydaną niedawno przez starostwo. Wg danych tam opublikowanych LO w Skoczowie wcale nie jest najdroższą szkolą w powiecie. Pomysł przeniesienia do zawodówki - to sposób na utworzenia na bajerkach klas sportowych - proszę przeczytać wywiad z dyrektorem Szwedą w Czasie Skoczowa i wszystko będzie jasne. To bardzo nie w porządku - planowanie rozwoju ZSZ kosztem LO? Szkoda słów na dalsze oceny tej sytuacji. Moim zdaniem LO się obroni, bo jest dobrą szkołą. Tym, którzy wymyślili ten plan przeniesienia szkoły - gratuluję "pomysłowości", sam diabeł by tego lepiej nie wykalkulował. Rodzic absolwenta LO

Czy dalej na bajerkach uczą się absolwenci skoczowskiej specjalki. Przepraszam - znaczy szkoły nr 9.

będzie regularny oklep.

było połączone z SP'3' ale tylko klasy 7-8. Problem w tym że ci co byli w 7 klasie ze dwa razy zdążyli przepaść także rocznikowo byli na poziomie 1-2 klasy liceum. Strach był zwłaszcza że były to typki 'znane' na Osiedlowej i lubiące prowokować nowych w LO jeszcze nie zgranych.

Już widzę kujona okularnika zafascynowanego romantyzmem planującym studia na polonistyce w starciu na przerwie z IQ60 uczącego się na rzeźnika.

przed ziomalami z zawodówki?

stronie drogi to proponuje unifikacje. 1 dyro, 1 woźny, 1ch.. itp. a od Skoczowa WARA!!!!

ani LO do zawodowki

fajny pomysł, szkoda, że decyzja wydaje się być przesądzona; szkoda, że starostwo nie wyciąga wniosków, połączenie ogólniaka i szkoły zawodowej nie sprawdziło się w Wiśle...

to przykre, że trzeba się bronić przed tymi, którzy mają służyć. . . Koszty trzeba wszędzie racjonalizować, nie tylko w jednej, ale we wszystkich powiatowych i gminnych szkołach. Trzeba tylko pamiętać, by pseudo ekonomia nie przysłoniła nam wszystkiego co dobre, mądre i pożyteczne. . .

przed polaczeniem ale realia ekonomiczne sa bezwzgledne i nie mozna utrzymywac cos do czego za duzo sie doklada. Wladze powiatu juz zdecydowaly i mysle ze ostatecznie ..!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama