, sobota 13 kwietnia 2024
Zasłoń! To obrzydliwe!Dodaj do Facebook

Zasłoń! To obrzydliwe!

INTERIA.PL
Prawie 60 proc. Polaków nie ogląda swojego partnera nago. Czy jesteśmy narodem wstydzących się swojego ciała bigotów?
- Moja partnerka nie pokazuje mi się nago. Jak wstałem spod kołdry i zacząłem chodzić po pokoju, powiedziała mi, żebym tak nie paradował. Kochamy się po ciemku i tylko pod kołdrą - zwierza się w liście do redakcji serwisu Facet użytkownik portalu Interia.pl.

Wygląda na to, że w naszym kraju to raczej reguła, niż wyjątek. Większość z nas gasi światło, chowa się pod kołdrę i zdejmuje majtki ukradkiem wstydząc się swojego ciała przed osobą, która powinna być im najbliższa - tak wynika z zeszłorocznego sondażu sopockiej Pracowni Badań Społecznych. 60 proc. Polaków stwierdziło w nim, że nie ogląda swoich małżonków nago. Tylko 3 proc. synów widziało swojego ojca nago, 5 proc. córek widziało nago swoją matkę. 92 proc. badanych zaznaczyło odpowiedź, że u nich w domu niedopuszczalne jest, by ktoś chodził nawet częściowo nago (na przykład w bieliźnie).

- 60 proc.? Nie słyszałam o takich danych. Ale jeśli jest to prawdą, to niezbyt dobrze świadczy to o jakości życia seksualnego Polaków - mówi Beata Ciesielska, seksuolog. - Takie zahamowania zubożają nasze kontakty erotyczne, a to nie wróży dobrze szczęściu w związku. Ogólnie powinno się z tym walczyć, ale nic na siłę. W skrajnych przypadkach na pewno niezbędna jest pomoc specjalisty - dodaje.
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Na następnej Paradzie Wolności Kalisz pojedzie na platformie z pedałami całkiem nagi. Tylko w czerwonym krawacie, a może w niebieskim z gwiazdkami Unii ? (:)

Rozumiem oglądać nago partnera- to normalne, ale żeby z ojcem czy matką nago po domu chodzić? komuś się w d..pie przewraca... Co to jak moją matkę czy ojca nago zobacze to jakoość mojego życia erotycznego się poprawi?

Platforma z pedałami - ostatnia moda

kto panuje nad seksem, "panuje" nad światem...?

Komunizm równa się seks plus elektryfikacja kraju

Komunizm równa się seks plus elektryfikacja kraju

a wszystko to bo toruńskie wasale za długo o 24 mies. rządziły i teraz wstyd sie nawet do sypialni przeniósł

Kalisz i pedały zapraszaja na platformę

To Kalisz tanczył z pedalami nie ksiądz!!! A swoją drogą, możliwość pisania tutaj ma wiele plusów. Odsłania nastroje i niecenzurowane opinie Cieszyniaków, ale i odslania też ilu nietolerancyjnych, głupich i zaciekłych prymitywów ma dostęp do internetu. Dobry temat do badań socjologicznych

o Łyżwińskim ! To dopiero symbol sexu !!! A Andrzej L.? Kto by chciał go zobaczyć jak natura go stworzyła?

jasiu_stela... hej - cos przejaskrawiłes . myśle z,e nie chodzi o "gołe" wedrówki po mieszakniu a raczej o zdrowe podejście do sprawy nagości i własnego ciała . Mam dziwe córki 17 i 14 lat to ,z e jestem w wannie nie zmusza je do czekania za drzwiamu tak co bi tyłka czasem nei zobaczyly ... i myśle ,z ę o to chodziło w tym artykule . Pozdrawiam

Zbędny artykuł, rozmydlanie profilu GC - na tym ma polegać współpraca z interią ? Jeśli tak to ostatecznie można zrobić dział 'ciekawostki', 'z zycia wzięte' albo cos w tym rodzaju.

Przerywnik o seksistowskim zabarwieniem na pewno sie przyda. Pozdrawiam redakcje

ja od dwóch lat współżyję seksualnie z osoba, która jest moim mężem i jeszcze nigdy nie kochaliśmy się po ciemku, obaj tego nie cierpimy, lubimy na siebie patrzeć, nasze ciała nie są idealne, ale to przecież nie jest najważniejsze. Ważne, ze się akceptujemy i nawzajem pożądamy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama