, sobota 13 kwietnia 2024
Załatwili kasę na zimowy festiwalDodaj do Facebook

Załatwili kasę na zimowy festiwal

ER
Parlament Europejski przyjął dziś w Strasburgu poprawkę do przyszłorocznego budżetu UE przyznającą 880 tys. euro na organizację Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Śląsk –Beskidy 2009. Impreza będzie rozgrywana m.in. w Cieszynie i Wiśle.
Poprawka zgłoszona wspólnie przez śląskich eurodeputowanych Jana Olbrychta i Grażynę Staniszewską została odrzucona przez Komisję Kultury PE. Trafiła jednak na sesję plenarną Europarlamentu po tym jak przy drugim podejściu, trzy tygodnie temu, zyskała pozytywną rekomendację Komisji ds. Budżetu. Pozytywny wynik głosowania nad poprawką był wówczas sporą niespodzianką, bowiem sprzeciwiał się jej główny sprawozdawca przyszłorocznego budżetu UE, fiński liberał Kyosti Tapio Virrankoski.

— Pomimo obaw towarzyszących dzisiejszemu głosowaniu udało się przekonać zdecydowaną większość eurodeputowanych z innych krajów do wsparcia tego przedsięwzięcia. „Losy tej poprawki pokazują, że przy forsowaniu spraw istotnych ważna jest konsekwencja i zdecydowanie w działaniu. Cieszę się, że Parlament Europejski w tak wymierny sposób wsparł organizację imprezy, dzięki której za kilkanaście miesięcy będziemy gościć w Polsce młodych ludzi z całej Europy —” – stwierdził po głosowaniu Jan Olbrycht.

Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży (European Youth Olympic Winter Festival Śląsk-Beskidy 2009) ma zgromadzić uczestników z 45 krajów, a odbywać się będzie na początku 2009 roku w Szczyrku, Bielsku–Białej, Cieszynie, Tychach i Wiśle.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nice one!

napiszcie coś więcej o tym festiwalu - program, co gdzie,kiedy?

To jest siostro za dwa lata!

To przez te dwa lata warto by przyspieszyć komunikację z Cieszynem bo teraz to horror! (pociągi z Bielska do Cieszyna jeżdżą 1,5h !! a np. ostatni autobus np. do Katowic jest o 19 -- najgorsze jest to że na czas jakiegokolwiek festiwalu nic się nie zmienia...)

Ciekawe kto będzie utrzymywał lodowisko po imprezie? Popatrzcie sobie jakie wielkie miasta (budżety) nie dały temu rady. Narzekanie? Pozyjemy - zobaczymy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama