, poniedziałek 20 maja 2024
Z IPN do marszałka
Nominację wręczył Andrzejowi Sikorze (z prawej) marszałek Janusz Moszyński. fot. ARC Dodaj do Facebook

Z IPN do marszałka

ER
Marszałek województwa śląskiego Janusz Moszyński powołał na funkcję dyrektora Wydziału Obsługi Prawnej Urzędu Marszałkowskiego Andrzeja Sikorę z Cieszyna.
Andrzej Sikora (urodzony w 1946 roku) jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego (1969). Magister prawa. Aplikant, referent i radca prawny. Od 1992 roku prowadzi indywidualną praktykę adwokacką. Poseł na Sejm pierwszej kadencji z listy Komitetu Obywatelskiego Solidarność. W latach 1997–1998 wojewoda bielski i pełnomocnik rządu ds. Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Radny Sejmiku Województwa Śląskiego (1998–2002), w którym pełnił funkcje przewodniczącego Komisji Skarbu. Od 2000 do kwietnia 2007 roku dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Członek wielu organizacji społecznych i autor kilku popularnych przewodników po Beskidach.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dyć to się nie godzi! Jo bych chcioł p. Sikorze pogratulować. Jak kto jest stela to fachowcym musi być i koniec. Mie sie ganc teraz przypomniało jak starzyk kiedyś do Frysztota chodził ku robocie to tam jeno nieuk za halangra robił. Dycki majster to był polok. Tele ze wspominek, jak by kiery chcioł pogodać o babuciach to jo je do dyspozycji- bamber stela!

Daj juz Synek spokoj o tych babuciach. To nudne!

Dyc to się nie godzi! Wybocz szanowny Panie Erwinie ale jo się do Twojij gospodarki nie wstyrką... Jak się chwolić nie chcesz co mosz to ni. Jo się chwolym i je mi z tym ganc dobrze. A jak Ci naszo śląska gwara przeszkadzo to już ni ma mój problym. Ale to ni ma nic osobistego.

Oj chłopy, chłopy ale pieprzycie. Sikora-fachowiec, niech Wom tak bedzie. Co jest z takich "fachowców" widać dookoła? Typowy awans kumoterski i tyla. Byle komu do tyłka wejść aby tylko wyży. Zresztą, nie On jeden. No ale naród tak chce to mo. Ja stąd spierniczam na wyspy.

Mój Boże, wart jeden drugiego i tyle komentarza. Do dziś nie mogę pojąć w jaki sposób Moszyński został marszałkiem, widocznie nie warto znać niektórych ludzi wtedy człowiek nie łamie sobie głowy głupim rozmyślaniem.

Najgorsze, że te c... decudyją o NASZYCH piniądzach. To jest niedobre. Ale, to już wyłącznie wina wyborczego motłochu. Jak Ktoś ma sieczke zamiast mózgu to nie powinien z domu wychodzić.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama