, poniedziałek 26 luty 2024
Wzrosła wykrywalność przestępstw
Na etacie cieszyńskiej policji jest też pies. fot. WO Dodaj do Facebook

Wzrosła wykrywalność przestępstw

GZC/WO
Janusz Picha, komendant powiatowy policji w Cieszynie, cieszy się z poprawy stanu bezpieczeństwa w regionie.
— Po pierwszym półroczu ugruntowała się pozycja powiatu cieszyńskiego jako bezpiecznego regionu. Plasujemy się bowiem na czwartym miejscu w województwie śląskim — mówił podczas Święta Policji mł. insp. Janusz Picha. — Ogólna wykrywalność przestępstw wzrosła o 6,5 procent, natomiast wykrywalność przestępstw kryminalnych o 4,5 procent. Ilość przestępstw kryminalnych była mniejsza o 280. To są optymistyczne wskaźniki, to efekt dobrej pracy policjantów z komendy powiatowej i wszystkich komisariatów.

Ponad setka funkcjonariuszy, czyli blisko jedna trzecia ogólnego stanu cieszyńskiego garnizonu, dostała awanse z okazji Święta Policji. Na pagonach mundurów przybyło gwiazdek, krokiewek i belek. W korpusie oficerskim na stopień nadkomisarza awansowani zostali Robert Kamiński, komendant Komisariatu w Zebrzydowicach i Marek Nowok, zastępca naczelnika Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Na stopień komisarza awansowali Agnieszka Botorek i Michał Botorek z Sekcji Kryminalnej KPP Cieszyn. Pierwszą belkę i stopień starszego posterunkowego dostało 12 policjantów, w tym jedna policjantka Patrycja Kolek.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

PUNDI ale fajnie wyszedl na zjeciuuu ;o))

Tak, Darek i Grom zdecydowanie tworzą parę roku!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama